طراحی و ساخت انیمیشن و موشن گرافیک

طراحی و ساخت انیمیشن و موشن گرافیک

چرا موشن گرافیک؟

1. هزینه کمتر

2. جذابیت بیشتر

3. زمان آماده شدن کمتر

4. تاثیر گذاری بیشتر بر روی مخاطب
عوامل بسیار زیادی میتوانند بر نحوه و میزان تاثیر گذاری انیمیشن و موشن گرافی دخالت داشته باشند. این عوامل شامل انتخاب موضوع سناریو، ظاهر و ویژگی های رفتاری کاراکتر مورد نظر، محیط مورد استفاده، موریک و ملودی متن و... میباشد. موارد یاد شده میتوانند به طور مستقیم وغیرمستقیم بر تاثیرگذاری روی مخاطب موثر باشند.

کاربرد موشن گرافیک چیه؟

تیزر تبلیغاتی مدرن و جذاب
انیمیشن های دو بعدی
برنامه های آموزشی
معرفی محصولات و خدمات
بازاریابی ویدیویی

کاربرد موشن گرافیک چیه؟

تیزر تبلیغاتی مدرن و جذاب
انیمیشن های دو بعدی
برنامه های آموزشی
معرفی محصولات و خدمات
بازاریابی ویدیویی
واسه دیدن نمونه کارامون

رو همین ویدیوهای بغل

کلیک کنید

انواع موشن گرافیک

موشن گرافیک از دو واژه موشن و گرافیک ساخته شده. به طور ساده طرحی است گرافیکی که دارای حرکت باشد. از این طرح ها برای انتقال پیام به مخاطب استفاده میشود. استفاده از تصاویر واقعی در آن به ندرت اتفاق می افتد و به طور گسترده از نرم افزارهای گرافیکی برای تولید آنها بهره میگیرند. این نوع محتوا به دلیل وجود طرح های گرافیکی نسبت به دیگر انواع محتوا جذابیت بیشتری را برای مخاطب به همراه دارد.
ویدئورئال
ویدئوهایی هستند مانند مستند که از فضاهای واقعی فیلم برداری شده و گزارش میدهند. در این نوع ویدئوها از طرح های گرافیکی استفاده نمیشود. بیشترین وظیفه بر عهده فیلم بردار، صدابردار، صداگذار و تدوینگر میباشد.

ویدئوموشن
این نوع موشن گرافیکها تلفیق فیلم برداری و جلوه های گرافیکی هستند. گرافیکها دارای اطلاعاتی هستند که با روش فیلم برداری قابل ارائه به بیننده نیستند. علاوه بر این، جلوه های گرافیکی باعث افزایش جذابیت کار نیز میباشند.

استاپ موشن
در این روش از عکاسی اشیای واقعی استفاده میشود. بدین صورت که با حرکت دادن اشیا به صورت خیلی جزئی و عکس برداری لحظه ای، حس حرکت را به بیننده القا میکنند. در این روش از نرم افزارهای گرافیکی مخصوصی برای ایجاد موشن استفاده میشود.

اینفوموشن
ویدیوهایی هستند که از تکنیک اینفوگرافیک برای انتقال محتوا به مخاطب در آنها استفاده میشود.

انیمیشن
ویدیوهایی با قابلیت دارا بودن کاراکتر خاص و داستان مشخص که به طور اصلی به ویژگی های زیرین داستانی، روانی، احساسی و فلسفی شخصیت ها میپردازد. این نوع از موشن گرافیک بر خلاف دیگر انواع به صورت کاملا کاراکتر محور هستند.
 
نمونه کارامونو میتونی همین زیر ببینی

دلایل فراگیر شدن موشن گرافی:

از موشن گرافی برای انتقال پیام با استفاده و کمک گرفتن از تصاویر و جلوه های گرافیکی متحرک و نیز صداگذاری حرفه ای استفاده میشود. دلیل اصلی انتحاب این تکنولوژی به جای فیلم هزینه بسیار پایین ساخت و انتشار آن نسبت به فیلم میباشد. در این حرفه دیگر نیزی به فیلم بردای با دوربین های فوق حرفه ای نیست و تمامی صفر تا صد کار با استفاده از کامپیوتر انجام میشود.

در جوامع امروزی اکثر مردم تمایلی به خواندن مطالب متنی و طولانی ندارند و برای رفع نیازهای مربوط به اطلاعات یک موضوع خاص به دنبال محتوای صوتی و یا تصویری میگردند. به همین دلیل یک موشن گرافی یک دقیقه ای میتواند بیشتر از متن یک پاراگرافی تاثیر کافی روی مخاطب بگذارد.

از این رو برای جذب مخاطبان در شبکه های اجتماعی مختلف، استفاده از موشن گرافی یکی از بهترین روش های موجود است. مزیت دیگر آن افزایش کیفیت آموزش و بهبود رشد تبلیغات میباشد. این دسته از رسانه ها جذابیت سمعی و بصری بسیار زیادی برای تمامی گروه های سنی دارد.

امروزه به دلیل افزایش سرعت اینترنت، راحت شدن دسترسی به آن برای تمامی افراد و همچنین کمتر شدن هزینه استفاده از اینترنت، میزان تمایل افراد برای استفاده از رسانه های سمعی و بصری به شدت افزایش یافته است.
طراحی-و-ساخت-موشن-گرافی-نت-دیس

واسه تبلیغاتت ایده نداری؟

با مشاورین ما تماس بگیر و موضوعتو بگو،
اونقدر ایده‌های ناب و موثر بهت پیشنهاد میدن
که دلت میخواد از هر ایده یدونه بسازی
netdes

نت دیس
پیشرو در مهندسی نرم افزار

اطلاعات تماس

شعبه اصلی: کرج، کمالشهر، خ بهشتی، روبه‌روی ظفر 14
شعبه دو: کرج، 45 متری گلشهر، گلزار غربی، ساختمان سینا، طبقه 5، واحد 16
شعبه سه: کرج، چهارراه طالقانی، بعد از اداره پست، ساختمان امید، واحد 706
تلفن تماس : 09120793084