8 سایتی که باید برای یادگیری توسعه وب سایت به آنها مراجعه کنید

در دنیای امروز، همه باید کدنویسی و توسعه وب سایت را یاد بگیرند. کدنویسی به شما می آموزد که چگونه همانطور که استیو جابز گفته است فکر کنید. با همه منابع رایگان موجود در اینترنت، هرکسی می تواند با چند کلیک و تلاش سخت به خواسته خود دست بیابد. تمام آنچه شما نیاز دارید انگیزه و پشتکار است.

هر روز صدها وب سایت ایجاد می شود و یافتن راه خود از طریق آنها سخت می شود. در اینترنت، هزاران هزار سایت آماده برای آموزش توسعه وب وجود دارد. اما سایتهایی که اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهند و شما را در مسیر توسعه دهنده وب قرار می دهند کم هستند.

در این مقاله، 8 وب سایت برتر را که برای یادگیری توسعه وب توصیه می کنم پیدا می کنید.

8 سایتی که باید برای یادگیری توسعه وب سایت به آنها مراجعه کنید

8 وب سایت برتر

1. وب سایت FreeCodeCamp (رایگان)

FreeCodeCamp احتمالاً یکی از بهترین منابع رایگان در اینترنت برای یادگیری توسعه وب است.

این شامل هر موضوعی است که شما باید یاد بگیرید: HTML، CSS (Flexbox، Bootstrap، Sass و Grid) و Javascript (Jquery، React). همچنین همه چیز را در مورد طراحی وب ریسپانسیو به شما می آموزد. این وب سایت صدها پروژه و تمرین را برای آزمایش دانش شما ارائه می دهد.

2. سایت Udemy (پولی و رایگان)

Udemy یک پلت فرم یادگیری آنلاین است که هر موضوعی را که فکرش را می کنید پوشش می دهد.

در حال حاضر، بیش از 80،000 دوره آماده آموزش کدنویسی به شما دارد. بیشتر دوره ها پولی هستند اما بعضی از آنها رایگان هستند. مزیت اصلی آن این است که دوره ها در اکثر اوقات با تخفیف شدید روبرو می شوند.

فقط به وب سایت Udemy بروید و دوره مناسب خود را پیدا کنید. شرایط خود را وارد کنید و یک مربی مناسب پیدا کنید.

3. وب سایت کورسرا (رایگان)

Coursera نیز یک پلت فرم محبوب برای یادگیری آنلاین است که در آن همه دوره ها رایگان است. (پرداخت برای کارهای درجه بندی مورد نیاز است).

این پلت فرم توسط استادان استنفورد دافنه کالر و اندرو نگ تأسیس شد. کورسرا با برترین موسسات آموزشی در جهان همکاری می کند که بیش از 1000 دوره را به کورسرا ارائه می دهند.

مدرسان برتر از معتبرترین مدارس در سراسر جهان دوره های Coursera را آموزش می دهند. هر زمان و هر کجا می توانید به دوره های خود دسترسی پیدا کنید. پس از اتمام دوره، گواهینامه الکترونیکی دریافت می کنید.

اگر می خواهید توسعه وب را بیاموزید، Coursera یک وب سایت عالی است.

4. سایت Treehouse (پولی)

Treehouse یک پلت فرم یادگیری آنلاین کاملاً شناخته شده در زمینه توسعه وب است.

این پلت فرم دارای بیش از 1000 فیلم با کیفیت است که موضوعاتی مانند توسعه وب، طراحی وب و کارآفرینی را پوشش می دهد.

Treehouse به کاربران این امکان را می دهد تا با سرعت خود بیاموزند، جلسات یادگیری خود را برنامه ریزی کنند و برای همه سطوح، از مبتدی تا پیشرفته، زبان های مختلف کدگذاری را انتخاب کنند. Treehouse در تمام مراحل یادگیری دست شما را می گیرد.

Treehouse ممکن است یکی از بهترین منابع در اینترنت برای یادگیری توسعه وب باشد، اما هزینه بر است و حدود 200 دلار در ماه است.

5. وب سایت Codecademy (رایگان و پولی)

Codeacademy یکی از محبوب ترین وب سایت های کد نویسی در اینترنت است.

این بیش از 45 میلیون کاربر را به کدنویسی آموزش داده است. مزیت اصلی آن این است که دوره های رایگان زیادی دارد.

اگر علاقه مند به یادگیری توسعه وب هستید، می توانید دوره های زیادی را پیدا کنید که موضوعاتی مانند HTML، CSS و Javascript را پوشش می دهند. Codecademy همچنین دارای یک نسخه حرفه ای است که به شما امکان دسترسی به یک دوره کامل توسعه دهنده وب را می دهد که شامل همه مواردی است که باید بدانید. با نسخه حرفه ای، به بسیاری از تمرینات و پروژه های برنامه نویسی نیز دسترسی دارید.

اگر می خواهید برنامه نویسی و توسعه وب را بیاموزید، Codecademy یک وب سایت عالی است. اما نسخه رایگان آن بسیار محدود است، به اندازه نسخه حرفه ای شما به شما مطالب ارائه نمی دهد. درصورتی که تمایلی به خرید نسخه حرفه ای ندارید، پیشنهاد می کنم نگاهی به منابع رایگان پیشنهادی در این لیست بیندازید.

6. سایت مدارس W3S (رایگان)

W3S Schools وب سایتی است که می توانید در مورد برنامه نویسی و توسعه وب اطلاعاتی کسب کنید.

شما می توانید سه فناوری اصلی وب، HTML، CSS و Javascript را بیاموزید. علاوه بر این Sass، Bootstrap و React را نیز یاد خواهید گرفت. همچنین صدها تمرین وجود دارد که موضوعات مختلف را پوشش می دهد تا درک شما از زبانی را که انتخاب کرده اید آزمایش کند.

7. وب سایت HTMLDog (رایگان)

HTMLDog وب سایتی است که سه زبان اصلی توسعه وب HTML، CSS و Javascript را پوشش می دهد.

هر زبان دارای سطوح مختلف مبتدی، متوسط و پیشرفته است. اطلاعات موجود در وب سایت بصورت خواندنی و قابل درک ارائه می شود. این یک وب سایت عالی برای درک مفاهیم اصلی هر یک از سه زبان است.

8. تراورسی رسانه (رایگان)

Traversy media یک کانال یوتیوب است که توسط Brad Traversy ایجاد شده است.

کانال یوتیوب وی تقریباً هر موضوعی را در مورد توسعه وب، از HTML، CSS و Javascript گرفته تا همه فریم ورک ها و کتابخانه های مختلف (Sass، Bootstrap، Angular، React، VueJs) را پوشش می دهد. او همچنین آموزشهایی را به شما نشان می دهد که چگونه می توانید صفحه وب سایت خود را بسازید. من بیشتر فیلم های او را دیده ام و فکر می کنم او یک فرد خارق العاده است. علاوه بر دوره ای که ممکن است در Udemy / Coursera گذرانده باشید یا اگر در مدرسه های FreeCodeCamp / W3 یاد می گیرید، فیلم های وی را نیز بررسی کنید.

نتیجه

اگر می خواهید کد نویسی را یاد بگیرید و در زمینه توسعه وب جدی هستید، احتمالاً باید از 2 یا 3 منبع به طور همزمان برای تقویت مفاهیم اصلی استفاده کرده و مرتباً از آنها بازدید کنید.

اگر از منابع با کیفیت دیگری برای یادگیری برنامه نویسی و توسعه وب استفاده کرده اید، خوشحالم که در قسمت نظرات آنها را با بقیه در میان بگذارید.

ترتیب در این مقاله بر اساس رتبه بندی یا نظر شخصی نیست.

اگر این پست را مفید دانسته اید و به مطالب مشابه علاقه مند هستید، لطفاً برای دیگران به اشتراک بگذارید.

مقالات بیشتر

طراحی سایت فروشگاهی

11 نکته برای طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی این فرصت را به شما می دهد که برند خود را بسازید. همینطور با مشتریان بیشتری ارتباط برقرار کنید و محصولات بیشتری بفروشید.

طراحی سایت 1400 و 25 استایل محبوبا

10 استایل در طراحی سایت 1400

طراحی وب به سطحی رسیده است که ارائه وب سایت های بسیار جذاب و ارتباط محور به کاربران برای انجام نیازهای آنها بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.