5 زبان برتر برای طراحی سایت و توسعه وب

می خواهید در سال 1400 به یک طراح سایت و یا توسعه دهنده وب تبدیل شوید. اما مطمئن نیستید که کدام زبان برنامه نویسی برای توسعه وب بهتر است. شما به جای مناسبی آمده اید. در این مقاله 5 زبان برتر برنامه نویسی حرفه ای در این زمینه را به شما معرفی میکنیم.

زبان های برنامه نویسی مختلف و بسیار زیادی وجود دارند. هرکدام از آنها برای هدف خاصی ایجاد شده اند. برای مثال زبان برنامه نویسی کاتلین برای برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید مناسب است. از زبان سویفت برای ساخت اپلیکیشن iOS مخصوص تلفن های هوشمند اپل استفاده میشود. برای توسعه سمت کاربر وب سایت از زبان جاوا اسکریپت استفاده میشود. برای سمت سرور از زبان های مختلفی چون PHP، پایتون و … استفاده میشود.

5 زبان برتر طراحی سایت و توسعه وب

داشتن اطلاعات کافی در مورد زبان های برنامه نویسی برای انتخاب یک زبان و یادگیری آن کمک زیادی میکند. اگر به دنبال یک زبان همه فن حریف در زمینه طراحی سایت و توسعه وب سایت میگردید، پیشنهاد ما جاوا اسکریپت است. این زبان در دهه اخیر آنچنان قدرتمند شده است که ساخت وب سایت حرفه ای بدون استفاده از این زبان اجتناب ناپذیر است. این زبان در کنار یکه تازی در زمینه طراحی سمت کاربر توانسته با کمک محیط اجرایی نود (Node JS) به یک زبان همه گیر سمت سرور نیز تبدیل شود. اما اگر به دنبال لیستی هستید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید در این مقاله با ما همراه باشید.

1. جاوا اسکریپت: زبان قدرتمند طراحی سایت

بدون شک میتوان گفت که جاوا اسکریپت پیشتاز و پادشاه طراحی سایت و توسعه وب است. با استفاده از این زبان در دنیای وب، تنها محدودیت فقط اطلاعات شماست. این زبان به محبوبترین و قدرتمندترین زبان در زمینه توسعه وب تبدیل شده است. از این زبان برای طراحی سمت کاربر سایت و ظاهر آن استفاده میشود. با استفاده از کتابخانه های پیشرفته که برای آن طراحی شده میتوانید استفاده از آن را بهینه تر و ساده تر کنید.

با کمک ابزار Node JS میتوانید برنامه نویسی سمت سرور را هم انجام دهید و نیازی به یادگیری زبان های مختلف ندارید. این زبان در کنار فریم ورک های مختلفی چون React، Vue.JS و Angular میتواند بستر ساخت اپلیکیشن های تحت وب را برای شما فراهم کند. در کنار این ویژگی ها، این زبان توانمند با استفاده از فریم ورک React Native میتواند زمینه ی ساخت اپلیکیشن های اندروید و آی او اس را نیز فراهم سازد. در ضمن با استفاده از فریم ورک الکترون Electron نیز میتوانید برنامه های دسکتاپ را نیز توسعه دهید. زبان استفاده شده در این فریم ورک نیز جاوا اسکریپت است.

با این تفاسیر نیازی به گفتن نیست که این زبان تا چه حد میتواند برای شما موقعیت های مختلف شغلی ایجاد کند. توصیه ما به شما برای شروع برنامه نویسی حرفه ای یادگیری این زبان است. اما اگر به دنبال موارد دیگری هستید میتوانید ادامه مقاله را دنبال کنید.

2. پایتون

پایتون زبان قدرتمند دیگری است که در دهه اخیر محبوبیت زیادی کسب کرده. این زبان به خوبی توانسته توجه بسیاری از برنامه نویسان را به خود جلب کند. پایتون یک زبان جدید نیست و توانسته در طول زمان جای پای خود را در این عرصه محکم کند و احتمالا میتوان گفت تقریبا همه کاره ترین زبان ممکن است. می توانید از پایتون برای توسعه وب، اسکریپت نویسی، علم داده ها و اتوماسیون استفاده کنید. مشابه جاوا اسکریپت، پایتون از پشتیبانی گسترده جامعه نیز برخوردار است و دارای فریم ورک ها، کتابخانه ها و ابزارهای مفید بسیاری است که می تواند به شما در ایجاد سریع یک برنامه وب کمک کند.

به عنوان مثال، می توانید از جنگو برای ایجاد برنامه های کامل وب استفاده کنید. اگر می خواهید کنترل بیشتری داشته باشید، می توانید از فلسک، یک فریم ورک توسعه وب مینیمالیست نیز استفاده کنید.

پایتون همچنین یک زبان برنامه نویسی خوب برای یادگیری کدنویسی است، بنابراین اگر در دنیای توسعه نرم افزار تازه وارد هستید، انتخاب پایتون می تواند یک شروع عالی باشد، نه فقط برای توسعه وب بلکه برای یک حرفه برنامه نویسی کلی.

3. تایپ اسکریپت

تایپ اسکریپت یک زبان برنامه نویسی مدرن برای توسعه وب است. درست مثل  زبان سی و سی ++، میتوان تایپ اسکریپت را همان جاوااسکریپت++ در نظر گرفت اما به اندازه سی++ محبوب و فراگیر نیست.

قسمت خوب تایپ اسریپت این است که یک نوع امنیتی را در کد جاوا اسکریپت اضافه می کند. این بدان معناست که می توانید خطاهای ناخوشایند مربوط به جاوا اسکریپت را در مرحله توسعه پیدا کنید.

4. PHP

هنگام ایجاد برنامه های وب، PHP یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی است. این یک زبان برنامه نویسی پویا و سمت سرور است که ایجاد برنامه های وب کاملاً کاربردی را واقعاً آسان می کند. نیمی از اینترنت از طریق شانه PHP در حال اجرا است، وردپرس را بخاطر بسپارید، محبوب ترین نرم افزار کاربردی وب، با PHP ساخته شده است.

PHP همچنین دارای فریم ورک هایی مانند لاراول است. این فریم ورک هم قدرتمند است و هم به شما امکان می دهد با استفاده از الگوی معماری مدل-مشاهده-کنترل کننده (MVC) برنامه های وب ایجاد کنید.

5. روبی

روبی زبان برنامه نویسی دیگری است که برای توسعه وب واقعا عالی است. مشابه PHP و پایتون، یادگیری روبی نیز برای مبتدیان آسان است.

آنچه روبی را برای توسعه وب خاص می کند، فریم ورک Ruby on Rails است که وب سایت هایی مانند Github، Shopify، Airbnb، Groupon، GoodReads و Kickstarter را قدرت می بخشد.

اگر نمی دانید ، Rails یک چارچوب مدل-مشاهده-کنترل کننده (MVC) است. ساختارهای پیش فرض را برای یک پایگاه داده، یک سرویس وب و صفحات وب ارائه می دهد. استفاده از استانداردهای وب مانند JSON یا XML برای انتقال داده و HTML ،CSS و JavaScript برای رابط کاربر را تشویق و تسهیل می کند.

6. HTML و CSS: پیش نیازهای اصلی طراحی سایت و توسعه وب

در حالی که HTML و CSS در واقع یک زبان برنامه نویسی نیست. خوب، ممکن است بعضی از شما موافق نباشید اما خیر، آنها زبان برنامه نویسی نیستند. اما آنها ستون فقرات برای توسعه وب هستند و هر توسعه دهنده وب باید آنها را یاد بگیرد.

HTML ساختار را فراهم می کند در حالی که CSS استایل را فراهم می کند و به آنها کمک می کند تا از نظر بصری بهتر و جذاب تر باشند. اگر می خواهید به یک توسعه دهنده تبدیل شوید، پس باید در سال 1400 به این دو مسلط شوید.

خوبی آنها این است که در عرض چند هفته به راحتی می توانید بر آنها مسلط شوید و یادگیری آنها نیز نسبتاً راحت تر است.

در انتها

این ها 5 زبان برتر برای طراحی سایت و توسعه وب هستند. می بینید که هیچ تعجب آور نیست، جاوا اسکریپت پادشاه توسعه وب است. اما پایتون به همان اندازه خوب است. PHP و روبی ساده ترین راه برای ایجاد برنامه های وب را ارائه می دهند. تایپ اسکریپت زبان برنامه نویسی نسبتاً جدید، مدرن و امیدوار کننده ای است. شما با یادگیری یکی یا تعدادی از آنها میتوانید به یک طراح یا توسعه دهنده وب تبدیل شوید.

طراحی تجربه کاربر در طراحی سایت

اهمیت طراحی تجربه کاربر

طراحی تجربه کاربر مجموعه اقداماتی است که منجر به ایجاد احساس مطلوب هنگام تعامل فرد با سیستم، خدمات و یا محصول مورد نظر میشود.

قیمت طراحی سایت

11 عامل موثر بر قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت به مدت زمان لازم برای ساخت وب سایت و نرخ دستمزد طراح وب مرتبط است. برای این کار بیش از آنجه تصور کنید وقت صرف میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.