5 دلیل برای مهم بودن امنیت وب سایت

طبق برخی تخمین ها، هر روز حدود 30.000 تا 50.000 وب سایت هک می شوند. این تعداد روزانه در حال رشد است و اهمیت امنیت وب سایت به سرعت در حال افزایش است. امنیت در دنیای آنلاین هر روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. بنابراین محافظت از وب سایت و داده هایی که اکنون در اختیار دارید بسیار حیاتی است. آیا می دانید 56٪ از کل ترافیک اینترنت از یک منبع خودکار مانند ابزارهای هک، اسکرابر و اسپمر، جعل هویت و ربات ها انجام می شود. بنابراین ممکن است فکر کنید آیا وب سایت من از این ابزار ایمن است؟

در این مقاله، پنج دلیل برای مهم بودن امنیت وب سایت به شما ارائه خواهیم داد.

5 دلیل برای مهم بودن امنیت وب سایت

وب سایت های هک شده می توانند مشتریان شما را هدف قرار دهند

از نرم افزار مخرب برای آلوده سازی وب سایت ها، جمع آوری داده ها و ربودن منابع رایانه استفاده می شود. از سایتی که مهاجم به آن دسترسی پیدا کرده است می توان برای هدایت بازدید و آلوده کردن بازدیدکنندگان با نرم افزارهای مخرب استفاده کرد. هکرها می توانند با استفاده از سایت شما بازدید کنندگان سایت شما را با بدافزار آلوده کنند. هزاران نوع مختلف بدافزار و هزاران روش مختلف برای آلوده سازی وب سایت شما وجود دارد. این روش ها اکثراً توسط ابزار هک خودکار انجام می شود. وجه مشترک همه آنها این است که وب سایت های هک شده بیشتر برای هدف گیری مشتریان مورد استفاده قرار می گیرند.

تعداد سایت های هک شده به سرعت افزایش می یابد

به طور متوسط هر 39 ثانیه یکبار به وب سایت حمله می شود. نام های کاربری و رمزهای عبور غیر ایمن که مورد استفاده قرار می گیرند، فرصت موفقیت بیشتری به مهاجمان می دهند. فقط برای شفاف سازی، حمله همیشه به معنای هک شدن نیست. ما شاهد هستیم که هزاران حمله به وب سایت هایی که هر روز از آنها محافظت می کنیم، انجام می شود.

در سال 2018، Google بیش از 45 میلیون اعلان از طریق Search Console برای دارندگان وب سایت های ثبت شده ارسال کرده است. آنها را در مورد مشکلات احتمالی وب سایت های خود هشدار می دهد.

آنها 6 میلیون پیام دستی برای عملکردهای مغایر با رهنمودهای Google و اطلاعاتی در مورد چگونگی حل مشکلات، برای مدیران وب ارسال کردند. گوگل در مورد تقریباً 90.000 گزارش کاربر درباره هرزنامه اقدام کرد.

Sucuri، یک ارائه دهنده فایروال مبتنی بر ابر در گزارش خود گفت که آنها در مجموع 170،827،313 حمله را مشاهده کردند که در سال 2019 مسدود شده بودند. این میزان با 52٪ افزایش نسبت به 2018 روبه‌رو بود.

امنیت وب سایت و افت اعتبار، شهرت و افت درآمد

امروزه بیش از 1.5 میلیارد وب سایت در شبکه جهانی وب وجود دارد. افراد وقتی می خواهند به اطلاعات آن سایت ها دسترسی پیدا کنند به موتورهای جستجو اعتماد می کنند. بنابراین بهینه سازی موتور جستجو بیش از هر زمان دیگری مهم است. لازم است که هر مدیر سایت معنای واقعی SEO و همچنین پتانسیلی را که می تواند برای هر مشاغل فراهم کند، درک کند. موتورهای جستجو به مشتریان خود هشدار می دهند و ورود آنها به وب سایت شما را محدود می کنند.

از ژوئیه 2018، هر وب سایت بدون SSL (HTTPS) به عنوان ناامن علامت گذاری می شود. بنابراین جریمه SEO دریافت می کند. این امر دسترسی شرکت های جدید برای شرکت شما را دشوار می کند. گوگل جزئیات جدیدی را در مورد تلاش های خود برای مبارزه با هرزنامه منتشر کرده است. بیش از 80٪ سایت های هک شده از نتایج جستجو حذف شده اند. (منبع: مجله موتور جستجو )

اما واقعیت این است که یک وب سایت هک شده، اعتماد مشتری خود را از دست می دهد. در نتیجه منجر به از بین رفتن اعتبار شرکت می شود. برای تجارت الکترونیکی اغلب می تواند به معنای پایان کار باشد. به طور متوسط، هر روز حدود 50.000 وب سایت هک می شود. در حقیقت، اکثر این وب سایت ها مشاغل کوچکی هستند که ناخواسته کد های مخربی را برای مجرمان اینترنتی توزیع می کنند.

وقتی سایت شما هک شده و به لیست سیاه اضافه می شود، مشتری احتمالی نمی تواند به محصولات یا خدمات ارائه شده برسد. به هر حال، اگر مشتری بالقوه از سایت شما بازدید کرده یا آلوده شود، احتمال اینکه مشتری دوباره به سایت شما مراجعه کند، بسیار کم است.

یادگیری از اشتباهات: تمیز کردن وب سایت هزینه بیشتری نسبت به محافظت از آن دارد

به عنوان یک مالک وب سایت هک شده، اولین کاری که باید انجام دهید جستجوی نحوه تمیز کردن سایت هک شدهاست. بله، تعداد زیادی پست، وبلاگ و مقاله در مورد آن پیدا خواهید کرد. اما همه آنها در نهایت یک کار را به شما توصیه می کنند. یک متخصص برای انجام این کار اختصاص دهید.

حذف بدافزار به روشی که بتوانید از پاک بودن آن مطمئن باشید کار ساده ای نیست. به همین دلیل هزینه چنین خدماتی می تواند بسیار زیاد باشد. حتی در آن صورت، نمی توانید مطمئن باشید که سایت به درستی تمیز شده است یا خیر.

آخرین تحقیقات انجام شده توسط Acunetix نشان می دهد که حدود 84٪ وب سایت ها دارای آسیب پذیری هستند. به این معنی که همه آنها در هر زمان مستعد ابتلا هستند.

روند پاکسازی بدافزار از یک وب سایت بیشتر در مورد شناخت آسیب پذیری ها و دانستن راه ذهن هکرهاست. بدافزار اغلب از پرونده های اصلی پنهان است. مهاجمان تلاش زیادی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که به راحتی نمی توانید درهای پشتی آنها را حذف کنید.

گران است، در واقع نه تنها خود سرویس پاکسازی بدافزار، بلکه از دست رفتن درآمد. آسیب های شهرت آن چیزی است که می تواند زمان و هزینه زیادی را برای بازیابی از بین ببرد.

وب سایت در لیست سیاه قرار می گیرد

لیست سیاه گوگل چیست؟

با استفاده از اصطلاح دقیق لیست سیاه، گوگل هر روز حداقل 10.000 وب سایت مشکوک را قرنطینه می کند. با مشاهده پیام نمایش این سایت ممکن است به رایانه شما آسیب برسانددر نتایج جستجو می توانید سایت ها را تشخیص دهید. این هشداری است که باعث می شود بیشتر کاربران از شما دور بمانند. مصرف کنندگان از هشدار سپاسگزار هستند. کسب و کار وحشت دارند.

وقتی یک وب سایت در لیست سیاه قرار دارد، موتور جستجو سایت را از لیست نتایج خارج می کند. وقتی یک وب سایت در لیست سیاه قرار می گیرد، تقریباً 95٪ از بازدیدهای ارگانیک خود را از دست می دهد. این امر می تواند به سرعت بر درآمد تأثیر بگذارد.

معمولاً وقتی وب سایت حاوی موارد مضر برای کاربر باشد در لیست سیاه قرار می گیرد. تمیز کردن سایت شما فقط اولین قسمت مورد استفاده مجدد در Google است. قبل از اینکه سایت خود را دوباره در دسترس قرار دهید، مطمئن شوید که اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار آن را انجام داده اید. اگر اقدامات امنیتی خود را افزایش ندهید، ممکن است در معرض همان مجرمان سایبری باشید که اولین بار سایت شما را آلوده کرده اند.

اگر وب سایت شما در لیست سیاه است، دو روش اصلی برای بازیابی یک سایت هک شده وجود دارد:

  1. اگر دانش لازم را دارید، خودتان این کار را انجام دهید.

  2. اگر کارهای فنی خارج از مهارت شماست، یک سرویس دهنده قابل اعتماد پیدا کنید.

بنابراین، چرا امنیت وب سایت مهم است؟

اگر سایت شما محافظت نشده باشد، هکرها می توانند با استفاده از سایت شما بازدید کنندگان سایت شما را با بدافزار آلوده کرده و داده های سایت شما را بدزدند.

واقعیت این است که، به دلیل یک وب سایت هک شده، مشتری اعتماد خود را از دست می دهد. در نتیجه باعث از بین رفتن اعتبار شرکت می شود، که برای تجارت الکترونیکی اغلب می تواند به معنای پایان کار باشد.

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.