محتوا در طراحی سایت

بعد از مدت ها طراحان سایت به این نتیجه رسیدند که اصلی ترین مولفه در طراحی سایت محتوای آن میباشد. بدین صورت که محتوا هم برای کاربران و بازدیدکنندگان اهمیت دارد و هم برای موتورهای جستجو. برای اینکه محتوای سایت برای کاربر جذاب باشد باید المان ها و پارامترهای به خصوصی را در آن لحاظ نمود. این پارامترها باعث گیراتر شدن محتوا و دور کردن کاربر از سردرگمی میشوند.

در صورتی که یک وب سایت طراحی مناسب و جذابی داشته باشد اما محتوای آن برای کاربران مفید واقع نشود، عملا وب سایت هیچ کاربردی نخواهد داشت. البته عکس این قضیه هم صدق میکند. بدین معنی که داشتن محتوای قدرتمند بدون طراحی مناسب و جذاب هیچگونه کاربردی نخواند داشت.

کاربرد محتوا در طراحی سایت

استفاده از مطالب روشن و واضح در وب سایت

برای ایجاد محتوا در طراحی سایت همیشه سعی داشته باشید از ابهامات اجتناب کنید. محتوا باید روشن و قابل فهم باشد تا کاربر بتواند به راحتی متوجه مطلب شود. در غیر اینصورت کاربر دچار سردرگمی میشود و در مواردی ممکن منظور شما را به طور اشتباه متوجه شود.

اولویت شما استفاده از مطالب خلاصه شده باشد

واقعیت امر این است که اکثر کاربران و بازدیدکنندگان تنبل هستند. افراد به دلیل مشغله های زیادی که دارند همیشه به دنبال موضوعی میگردند تا بتواند در کمترین زمان ممکن بیشترین اطلاعات را به آنها ارائه دهد. بسیاری از کاربران با دیدن صفحات بلند و پر از نوشته گاها ترسیده و محتوای شما را نادیده میگیرند. بعضی هم به دلیل زیاد بودن مطالب، مطالب را سرسری گرفته و آنها را بی ارزش می انگارند.

از تیترهای جذاب استفاده کنید

90 درصد بار جدب مخاطب بر روی دوش تیترهاست. شاید توجه کرده باشید اولین چیزی که به چشم می آیند تیتر های بزرگ شده کلماتی که ذهن محاطب را درگیر میکنند هستند که همیشه با رنگی خاص برای جلب توجه نشان داده میشوند.

در طراحی سایت از لینک ها استفاده کنید

استفاده از لینک ها هم به هدایت کاربر و ایجاد دسترسی کاربر به موضوعات مختلف کمک میکند و هم به سئو سایت. از یک طرف کاربر با استفاده از لینک میتواند برای درک بهتر موضوع و هدف شما به صفحات مختلف سایت شما مراجعه کند. از طرفی دیگر نیز استفاده از لینک میتواند بافث بهبود سئو سایت شما و بهتر شدن رتبه آن شود. موتوررهای جستجوگر میتوانند صفحات مرتبط با سایت شما را پیدا کنند و از آن برای بهبود رتبه شما در نتایج جستجو استفاده میکنند.

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی

داشتن وب سایت شرکتی یکی از قدم های هر شرکت استارتاپی برای شروع یک راه به سمت دیده شدن است.

طراحی سایت و تایپوگرافی

طراحی سایت و تایپوگرافی

تایپوگرافی کاربرد مهمی در طراحی سایت دارد. تایپوگرافی یعنی هنر استفاده از تکنیک های بهبود خوانایی و زیبایی متن ها و نوشته ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *