محتوا در طراحی سایت

بعد از مدت ها طراحان سایت به این نتیجه رسیدند که اهمیت محتوا در طراحی سایت به طور چشمگیری بسیار زیاد است. بدین صورت که محتوا هم برای کاربران و بازدیدکنندگان اهمیت دارد و هم برای موتورهای جستجو. برای اینکه محتوای سایت برای کاربر جذاب باشد باید پارامترهای به خصوصی را در آن لحاظ نمود. این پارامترها باعث گیراتر شدن محتوا و دور کردن کاربر از سردرگمی میشوند.

ممکن است یک وب سایت طراحی مناسب و جذابی داشته باشد. اما اگر محتوای آن برای کاربران مفید واقع نشود، عملا هیچ کاربردی نخواهد داشت. البته عکس این قضیه هم صدق میکند. بدین معنی که داشتن محتوای قدرتمند بدون طراحی مناسب و جذاب هیچگونه کاربردی نخواند داشت.

کاربرد محتوا در طراحی سایت

استفاده از مطالب روشن و واضح در طراحی سایت

برای ایجاد محتوا در طراحی سایت همیشه سعی داشته باشید از ابهامات اجتناب کنید. محتوا باید روشن و قابل فهم باشد تا کاربر بتواند به راحتی متوجه مطلب شود. در غیر اینصورت کاربر دچار سردرگمی میشود. در مواردی ممکن است منظور شما را به طور اشتباه متوجه شود.

اولویت شما استفاده از مطالب خلاصه شده باشد

واقعیت امر این است که اکثر کاربران و بازدیدکنندگان تنبل هستند. افراد به دلیل مشغله های زیادی که دارند همیشه به دنبال موضوعی میگردند تا بتواند در کمترین زمان ممکن بیشترین اطلاعات را به آنها ارائه دهد. بسیاری از کاربران با دیدن صفحات بلند و پر از نوشته ترسیده و محتوا را نادیده میگیرند. بعضی هم به دلیل زیاد بودن مطالب، مطالب را سرسری گرفته و آنها را بی ارزش می انگارند. این مطلب با عث کم جلوه دادن ارزش محتوا در طراحی سایت است. اما بدانید که نباید دلیل ضعف محتوای شما باشد.

از تیترهای جذاب استفاده کنید

90 درصد بار جدب مخاطب بر روی دوش تیترهاست. شاید توجه کرده باشید اولین چیزی که به چشم می آیند تیتر های بزرگ شده کلماتی که ذهن محاطب را درگیر میکنند هستند که همیشه با رنگی خاص برای جلب توجه نشان داده میشوند. برای جذاب کردن محتوا در طراحی سایت باید از تیترهای گیرا که باعث کنجکاو شدن مخاطب میگردد استفاده کنید.

در طراحی سایت از لینک ها استفاده کنید

استفاده از لینک ها هم به هدایت کاربر و ایجاد دسترسی کاربر به موضوعات مختلف کمک میکند و هم به سئو سایت. از یک طرف کاربر با استفاده از لینک میتواند برای درک بهتر موضوع و هدف شما به صفحات مختلف سایت شما مراجعه کند. از طرفی دیگر نیز استفاده از لینک میتواند باعث بهبود سئو سایت شما و بهتر شدن رتبه آن شود. موتورهای جستجوگر میتوانند صفحات مرتبط با سایت شما را پیدا کنند و از آن برای بهبود رتبه شما در نتایج جستجو استفاده میکنند.

برای خواندن مطالب مفید درباره اهمیت محتوا در طراحی سایت و تکمیل اطلاعات شما پیشنهاد میکنیم این مقاله که به زبان انگلیسی نوشته شده است را مطالعه بفرمایید.

طراحی سایت واکنشگرا

طراحی سایت واکنشگرا

طراحی سایت واکنشگرا در حال حاضر مسئله مهمی در طراحی وب است. اما اگر شما یک طراح نیستید، ممکن است از خود بپرسید که این اصطلاح به چه معنی است.

طراحی تجربه کاربر در طراحی سایت

اهمیت طراحی تجربه کاربر

طراحی تجربه کاربر مجموعه اقداماتی است که منجر به ایجاد احساس مطلوب هنگام تعامل فرد با سیستم، خدمات و یا محصول مورد نظر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *