مزایا و معایب پرطرفدارترین فریمورک های جاوا اسکریپت

امروز ما در مورد مزایا و معایب استفاده از هر یک از فریمورک های جاوا اسکریپت که بیشتر استفاده می شود صحبت خواهیم کرد. این فریمورک ها Angular.js، React.js، Vue.js، Ember.js، Meteor.js، Node.js هستند. هر فریمورک یک هدف منحصر به فرد و خاص خود را برای استفاده دارد.

مزایا و معایب پرطرفدارترین فریمورک های جاوا اسکریپت در طراحی سایت

Angular: پرکاربردترین فریمورک است که توسط Google ساخته شده است

مزایا:

داده ها بین مدل و نما هماهنگ می شوند. تغییرات انجام شده در مدل بلافاصله در نما نمایش داده می شود.

استفاده از بخشنامه ها: این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا از توابع استفاده کنند، دستورالعمل هایی ایجاد کنند که قابل شخصی سازی باشند.

تزریق وابستگی: مکانیزمی است که اجزای نرم افزار را به یکدیگر وابسته می کند. مدیریت آن آسان تر و استفاده بهتر از آن است.

بر اساس معماری MVVM ساخته شده است: این معماری Model-view-View-model به ما امکان می دهد داده ها را از View جدا کنیم. به مدیریت برنامه کمک می کند.

معایب:

دستگاه هایی که سازنده در آنها کار می کند باید از جاوا اسکریپت پشتیبانی کنند. چندین تصمیم وجود دارد که از جاوا اسکریپت پشتیبانی نمی کند. با وجود تقریباً همه اینها، برخی از آنها کاری نمی کنند. توسعه دهنده باید MVC را بداند. MVC روشی است که Angular ساخته می شود. اگر توسعه دهنده MVC را نمی فهمد، نمی تواند از Angular استفاده کند. این فریمورک برای ساخت برنامه های پویا طراحی شده است، اگر برنامه شما بزرگ شود، در آن نقطه جایی که مقیاس پذیری بالقوه با اندازه برنامه مطابقت ندارد و منجر به اشکال می شود.

React.JS: یک فریمورک جاوا اسکریپت است که توسط فیس بوک ساخته شده است

مزایا:

این فریم ورک ها با یک DOM مجازی شمارش می شوند. این DOM واقعی را به یک مجازی تبدیل می کند. اجازه به توسعه دهندگان برای اجرای سریعتر کد و رابط کاربری بهتر داده ها یک جهته هستند، به این معنی که داده ها یک طرفه جریان می یابند. عناصر کودک بر عناصر والدین تأثیر نمی گذارد. React از JSX استفاده می کند. همچنین از اجزای کد استفاده مجدد می کند، به توسعه دهندگان اجازه می دهد اجزایی را که لازم نیست چندین بار ساخته شوند ایجاد کنند. روند توسعه سریع و دقیق است.

معایب:

توسعه دهندگان می گویند که مستندات React.js می تواند بهتر باشد. کاتالوگ فریمورکی با مستندات ضعیف است. سیستم عامل سریعتر از آنچه مستند می کنند پیشرفت می کند. منحنی یادگیری شیب دار است، به این معنی که یادگیری فریمورک آن چندان آسان نیست.

Vue. JS: فریمورک محبوب پروژه های کوچک و استارتاپی

مزایا:

این فریمورک از الگوهای HTML استفاده می کند. داده ها با DOM ترکیب می شوند. سفر داده ها دو طرفه است. این اجازه می دهد تا بلوک های HTML سریعتر ارتباط برقرار کنند. این فریمورک از سطح واکنش بالایی برخوردار است. مدل ها تغییر می کنند و نمایش بلافاصله به روز می شود. این فریم ورک به راحتی با سایر برنامه ها و فریمورک ها ادغام می شود.

معایب:

انعطاف پذیری بیش از حد معمول باعث می شود توسعه دهنده پروژه را بیش از حد پیچیده ببیند و اشتباهات بیشتری را مرتکب شود. پشتیبانی خوبی وجود ندارد. Vue.js یک فریمورک جدید است و تیم نسبتا کمی دارد. این سیستم به روزرسانی زیادی ندارد.

Ember.JS: فریمورک سخت اما حرفه‌ای

مزایا:

فریمورک آنها همراه با Ember-CLI است، این یک خط فرمان است که از چندین ابزار مفید مانند SaSS و CoffeeScript پشتیبانی می کند. چندین الگو برای ایجاد رابط های کاربری زیبا وجود دارد. همچنین یک بازرس وجود دارد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا اشیا را راحت تر بازرسی و اشکال زدایی کنند.

معایب:

منحنی یادگیری برای Ember.JS شیب دار است. یادگیری نحوه استفاده از Ember به هیچ وجه آسان نیست. علی رغم اینکه ابزاری بسیار کاربردی است، در ابتدا بیشتر توسعه دهندگان به دلیل کمبود منابع و آموزش منصرف می شوند. شرکت ها و توسعه دهندگان باید هزینه های زیادی را صرف کشف نحوه استفاده از Ember.js کنند. این فریمورک فقط برای پروژه های کوچک تا متوسط کار می کند، برای پروژه های بزرگ مناسب نیست.

Meteor.JS: فریمورک محبوب برای دوستداران MongoDB

مزایا:

این فریمورک یک راه حل کامل برای برنامه های وب فراهم می کند. بسته ها و کتابخانه های زیادی وجود دارد. بسته ها و کتابخانه ها قابل اعتماد و به روز هستند. شما می توانید برنامه های وب در زمان واقعی را توسعه دهید. لایه های بین پایگاه داده و الگوها به طور خودکار به روز می شوند. توسعه دهندگان با استفاده از Meteor می توانند با یک زبان برای قسمتهای جلو و عقب کدگذاری کنند.

معایب:

ادغام دشوار است. به راحتی در فریمورک های دیگر ادغام نمی شود. برای مبتدیان مناسب نیست، منحنی یادگیری در ابتدا شیب دار است اما با گذشت زمان بهتر می شود. فقط با MongoDB همگام سازی می شود. به صورت آفلاین به روز نمی شود، اگر اتصال اینترنتی بدون اتصال و یا ضعیف باشد، احتمال همگام سازی وجود ندارد.

Node.js: بهترین فریمورک سمت سرور

مزایا:

این یک فریمورک با عملکرد بالا است. روی موتور جاوا اسکریپت V8 کار می کند. کد به راحتی و به سرعت اجرا می شود. این برای برنامه های وب بزرگ کار می کند. به این معنی که شرکت ها و استارتاپ های کوچک تمایل به استفاده از Node.JS دارند. برای توسعه front-end و back-end کار می کند. این فریمورک به خوبی با دیگر فریمورک ها ادغام می شود. جامعه آن بزرگ است و سهم آن حتی بیشتر است. این سیستم همیشه در حال به روز رسانی و بهبود است.

معایب:

این پلت فرم API پایداری ندارد. API تغییر می کند و ناپایدار است. با تغییر API، توسعه دهندگان باید به صورت دستی در سیستم تغییراتی ایجاد کنند. ادغام شخص ثالث ضعیف است و کارایی خوبی ندارد. آنها عمدتا به روز نیستند.

در پایان

امروز ما در مورد فریمورک های پرکاربرد صحبت کرده و موارد مثبت و منفی آن را شرح داده ایم. ما به شما توصیه می کنیم تحقیقات خود را در هر فریمورک خاص انجام دهید زیرا بعضی از آنها ممکن است متناسب با نیازهای شما باشد و برخی دیگر نمی توانند. با وجود فریمورک های زیادی که ممکن است مشابه به نظر برسند، همه آنها تفاوت هایی دارند. برخی برای پروژه های کوچک بهتر و چابک ترند و برخی دیگر برای شرکت های بزرگ بهتر و مقاوم ترند.

مقالات بیشتر

طراحی سایت فروشگاهی

11 نکته برای طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی این فرصت را به شما می دهد که برند خود را بسازید. همینطور با مشتریان بیشتری ارتباط برقرار کنید و محصولات بیشتری بفروشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.