طراحی سایت واکنشگرا

طراحی سایت واکنشگرا می تواند به شما کمک کند بسیاری از مشکلات وب سایت خود را برطرف کنید. این طراحی، سایت شما را برای موبایل دوستانه تر می کند، نحوه نمایش آن را در دستگاه های دارای صفحه نمایش بزرگ و کوچک بهبود می بخشد. در نتیجه مدت زمانی را که بازدید کنندگان در سایت شما می گذرانند افزایش می دهد. همچنین می تواند به شما در بهبود رتبه بندی در موتورهای جستجو کمک کند.

طراحی سایت واکنشگرا

طراحی واکنشگرا چیست؟

طراحی واکنشگرا روشی برای گردآوری یک وب سایت به گونه ای خاص است. گونه‌ای که به طور خودکار محتوا و عناصر آن را متناسب با اندازه صفحه ای که در آن مشاهده می شود، مقیاس بندی کند. این باعث می شود که تصاویر از عرض صفحه بزرگتر نباشند. در ضمن از بازدیدکنندگان در دستگاه های تلفن همراه برای انجام کارهای اضافی برای خواندن محتوای شما جلوگیری کند.

هدف نهایی از طراحی واکنشگرا جلوگیری از تغییر اندازه، پیمایش، بزرگنمایی یا تغییر مکان غیرضروری است. این مورد اغلب در سایتهایی رخ می دهد که برای دستگاههای مختلف بهینه نشده اند. بعلاوه، طراحی وب سایت واکنشگرا جایگزین طراحی یک وب سایت اختصاصی برای تلفن همراه می شود.

چرا طراحی سایت واکنش گرا بسیار مهم است؟

ما در یک جامعه چند صفحه ای زندگی می کنیم. به همین دلیل، مهم است که سایت شما در تعداد بیشتری از دستگاه ها قابل مشاهده باشد. شما هرگز نمی دانید شخصی از چه دستگاهی برای مشاهده وب سایت شما استفاده خواهد کرد.

در اوایل سال 2015، گوگل اعلام کرد که سازگاری با موبایل به یک عامل رتبه بندی در الگوریتم های موتور جستجوی خود تبدیل می شود. این بدان معناست که سایتهایی که دوستانه موبایل نیستند، در نتایج موتورهای جستجو جای خود را از دست می دهند. زیرا تجربه خوبی به جستجوگران و بینندگان موبایل ارائه نمی دهند.

مزایای انتخاب طراحی پاسخگو برای وب سایت شما شامل موارد زیر است:

  • اثر بخشی هزینه
  • انعطاف پذیری
  • بهبود تجربه کاربری
  • بهبود سئو و بهینه سازی
  • سهولت مدیریت

اثر بخشی هزینه

نگهداری سایت های جداگانه برای مخاطبان موبایل و غیر موبایل گران است. با استفاده از طراحی واکنشگرا، می توانید با از بین بردن هزینه پرداخت برای یک سایت تلفن همراه، در هزینه های خود صرفه جویی کنید. شما فقط باید در یک طراحی سایت سرمایه گذاری کنید تا همه بازدیدکنندگان و همه دستگاه ها را به خود جلب کنید.

انعطاف پذیری

وقتی وب سایتی با طراحی واکنشگرا دارید، می توانید به راحتی و سریع تغییراتی ایجاد کنید. نیازی نیست نگران ایجاد تغییرات در دو وب سایت باشید. این انعطاف پذیری یک مزیت بزرگ است وقتی شما فقط می خواهید یک تغییر سریع در طراحی سایت خود ایجاد کنید یا یک اشتباه تایپی را در سایت خود برطرف کنید، فقط یک بار باید این کار را انجام دهید.

بهبود تجربه کاربری

تجربه کاربری برای دارندگان وب سایت بسیار مهم است. اگر کسی از طریق دستگاه همراه به وب سایت شما مراجعه کند و بارگیری آن برای همیشه طول بکشد. یا تصاویر شما از وضوح مناسب برخوردار نباشند، می تواند شرکت شما را غیرحرفه ای جلوه دهد. هیچ کس نمی خواهد با مکانی غیر حرفه ای تجارت کند. اما طراحی واکنشگرا، که تجربه کاربری بسیار بهتری را ارائه می دهد، می تواند مردم را متقاعد کند تا به شرکت شما فرصتی بدهند. از آنجا که بزرگنمایی و پیمایش حذف خواهد شد، می توان مطالب را سریعتر مشاهده کرد. پس برداشت کلی که بازدیدکنندگان دارند بسیار مثبت تر خواهد بود.

بهبود سئو و بهینه سازی

بهینه سازی موتور جستجو یا SEO استراتژی است که توسط بسیاری از شرکت ها برای کمک به خود در رتبه بندی صفحه جستجوی گوگل استفاده می شود. هرچه به اوج نزدیکتر باشید، شانس یافتن مشتریان بالقوه بیشتر خواهد بود.

طراحی پاسخگو می تواند به سئو کمک کند زیرا Google، همانطور که گفته شد، وب سایت هایی را که موبایل دوستانه هستند ترجیح می دهد. در ترکیب با سایر فاکتورهای جستجوگرها، واکنشگرایی می تواند به شما در افزایش نتایج موتور جستجو کمک کند.

سهولت مدیریت

بیشتر مشاغل، وقت زیادی برای به روزرسانی یا تازه سازی شکل وب سایت خود ندارند. اما به جای اینکه مجبور شوید یک طراح را برای مدیریت هر جنبه از وب سایت خود استخدام کنید. طراحی واکنش پذیر به شما امکان می دهد تغییرات را سریع و آسان انجام دهید.

آیا طراحی واکنش پذیر همه فن حریف است؟

البته، هیچ نوع طراحی‌ای کامل نیست و طراحی واکنشگرا نیز از این قاعده مستثنی نیست. چند نکته منفی در این باره وجود دارد، از جمله:

  • هر سایتی در هر دستگاهی عالی به نظر نمی رسد.
  • ممکن است بخواهید با توجه به اینکه از کدام دستگاه استفاده می کنند چیزهای مختلفی را به کاربران مختلف ارائه دهید و این در وب سایت های پاسخگو تا حدی دشوار است.
  • در مورد تغییر اندازه تبلیغات یا تبلیغات بنر با مشکل روبرو میشوید.
  • ممکن است ایجاد یک وب سایت پاسخگو به تنهایی برای برند شما بی نظیر و دقیق باشد یا ممکن است برای شما دشوار باشد

در انتها :

اگر آماده سرمایه گذاری در یک وب سایت واکنشگرا هستید، به صفحه طراحی سایت ما مراجعه کنید تا در مورد هزینه یک طراحی جدید و همچنین برخی مزایای اضافی دیگری که در این مقاله ارائه نکردیم اطلاعات بیشتری کسب کنید.

10 اشتباه رایج در طراحی سایت

10 اشتباه رایج در طراحی سایت

10 اشتباه رایج در طراحی سایت که اکثرا طراحان مبتدی مرتکب میشوند اما بسیاری از حرفه ای ها نیز این موارد را از یاد میبرند و یا اهمیتی نمیدهند.

طراحی تجربه کاربر در طراحی سایت

اهمیت طراحی تجربه کاربر

طراحی تجربه کاربر مجموعه اقداماتی است که منجر به ایجاد احساس مطلوب هنگام تعامل فرد با سیستم، خدمات و یا محصول مورد نظر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.