طراحی سایت تک صفحه‌ای: مزایا و معایب

روند رو به رشد در طراحی وبسایت، طراحی سایت یک صفحه‌ای یا طراحی وب سایت پیمایشی است. یعنی یک صفحه که شامل تمام مطالب یک سایت است. سبقت گرفتن استفاده از تلفن همراه از دسکتاپ، این محبوبیت را ایجاد کرده است. برای مشاغل کوچک یا مشاغل در تلاش برای ایجاد جایگاه دیجیتالی، طراحی پیمایشی یک صفحه ای اولین قدم مقرون به صرفه و عملی است. بیایید برخی از نکات مثبت و برخی از نکات منفی را بررسی کنیم.

طراحی سایت تک صفحه‌ای: مزایا و معایب

مزیت: قابلیت استفاده

مثبت ترین تأثیر طراحی سایت تک صفحه‌ای، سهولت استفاده است

در صورت عدم وجود مسیریابی، لازم نیست نگران باشید. پیمایش در یک وب سایت تک صفحه‌ای به مانند تعامل طبیعی برای اکثر کاربران است. بارها و بارها ثابت شده است که کاربران به پیمایش در صفحات مختلف یک وبسایت علاقه نشان نداده‌اند. این بدان معنا نیست که ترتیب اطلاعات مهم نیستند. مهمترین محتوای شما هنوز باید در بالای صفحه باشد، اما می توانید مسیری را که کسی پیمایش می کند را با تعداد صفحاتی که در وب سایت شما کلیک می کنند مقایسه کنید. اینجا همه چیز عمودی است و کاربر نیاز به صرف زمان برای بارگذاری محتوای جدید ندارد.

مزیت: کنترل روایت

طراحی تک صفحه به شما امکان می دهد تا به راحتی چگونگی تجربه کاربران از وب سایت خود را کنترل کنید

آنها به ترتیبی که شما می خواهید با تمام محتوای شما روبرو می شوند. این به ویژه وقتی مدل کسب و کار شما، یک مسیر خطی باشد، به خوبی کار می کند. به عنوان مثال، یک صنعت مبتنی بر خدمات که دارای یک مرحله کشف و سپس یک مرحله پیاده سازی است. این کشف به مرحله پیاده سازی معنا می بخشد. پس به نمایش گذاشتن سرویس شما بسیار آسان تر می شود، زمانی که کاربران شما دلیل کاری که انجام میدهید را می فهمند. با طراحی سنتی و مبتنی بر صفحه، کاربر ممکن است بدون اطلاع از اینکه اطلاعات اصلی را از دست داده است، به سایت شما بپرد.

مزیت: موبایل دوستانه

هرچه برای ارائه اطلاعات موردنیاز محتوای کمتری داشته باشید، تجربه بهتری از تلفن همراه خواهید داشت

پیمایش سایت در تلفن اغلب ممکن است دشوار باشد. خصوصاً اگر سایت شما از نظر موبایل بهینه نشده باشد. یک سایت تک صفحه ای از نظر عملکرد ذاتاً بهینه شده و موبایل دوست است. همانطور که در بالا ذکر کردیم، حرکت پیمایشی، ساده تر از تلاش برای ضربه زدن در یک منطقه خاص است. کاربر می تواند از هر موقعیتی روی صفحه پیمایش کند، در حالی که با پیمایش و پیوندها باید نگران باشید که کاربر تا چه حد می تواند به دورترین نقطه کشیده شود.

عیب: کجا هستم؟

پیمایشی و یک نواخت بودن صفحات میتواند کاربر را بین صفحه‌ای طولانی از مطالب سردرگم کند

یک نگرانی برای طراحی پیمایشی، به ویژه برای سایت های طولانی، این است که کاربر نسبت به مکان خود در صفحه گمراه شود. بازگشت به یک مکان خاص دشوارتر از رفتن به پیمایش و بازگشت به یک صفحه است. از آنجا که این صفحه به طور یکنواخت جریان دارد و ممکن است بخشهای مشخصی نداشته باشد، کاربر باید به یاد بیاورد که از کجا می خواهد به آنجا بازگردد. البته اینگونه موارد را می توان با وقفه هایی که به راحتی قابل شناسایی هستند برطرف کرد.

عیب: سئو

توانایی شما در افزایش کلمات کلیدی و به حداکثر رساندن آنها بسیار محدود است

ممکن است دشوار باشد که همه کلمات کلیدی مورد نظر خود را فقط در یک صفحه بدون وارد کنید. به مانند مخلوط کردن پیش غذا، غذا و دسر در یک ظرف. عناوین صفحه، توضیحات متا، محتوا، تصاویر و غیره هنگامی که سایت شما می تواند بر این اساس جدا شود بسیار ساده تر است. همانطور که گفته شد، ممکن است اقتدار صفحه شما برای سایت بیشتر باشد زیرا شما همیشه نسبت پیوندها به صفحات 1 به 1 را خواهید داشت زیرا تمام بازدیدها به صفحه اصلی می روند.

نتیجه

مانند هر کاری که با تلاش های بازاریابی و طراحی وب خود انجام می دهید، باید مخاطبان و اهداف مورد نظر خود را نیز شناسایی کنید. اگر هدف شما از طریق جستجو یافت می شود، طراحی سایت تک صفحه‌ای بهترین راه حل نیست. اگر کانون توجه شما رسانه های اجتماعی باشد، یک وب سایت طراحی شده برای صفحه فرود کاملاً کارا خواهد بود. استفاده از این نوع وب سایت های تک صفحه‌ای برای وب سایت های شرکتی مناسب میباشد. به دلیل متمرکز بودن محتوا بر روی معرفی شرکت و کسب و کار بسیار کارآمد هستند. اگر در مورد نوع وب سایت مناسب کسب و کارتان تردید دارید، مشاوران ما آماده برای هرگونه مشاوره و راهنمایی میباشند. منبع

طراحی تجربه کاربر در طراحی سایت

اهمیت طراحی تجربه کاربر

طراحی تجربه کاربر مجموعه اقداماتی است که منجر به ایجاد احساس مطلوب هنگام تعامل فرد با سیستم، خدمات و یا محصول مورد نظر میشود.

طراحی صفحه اصلی دز طراحی سایت

نحوه طراحی صفحه اصلی عالی

قوی بودن طراحی صفحه اصلی می تواند بازدیدکنندگان را ترغیب کند تا زمان بیشتری را صرف کاوش در مورد محصول یا خدمات ارائه شده کنند.

طراحی سایت واکنشگرا

طراحی سایت واکنشگرا

طراحی سایت واکنشگرا در حال حاضر مسئله مهمی در طراحی وب است. اما اگر شما یک طراح نیستید، ممکن است از خود بپرسید که این اصطلاح به چه معنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.