سئو چیست؟

سئو (SEO) مخفف Search Engine Optimization است که به معنای افزایش مقدار و کیفیت ترافیک وب سایت شما از طریق نتایج جستجوی ارگانیک است.

برای درک معنای واقعی سئو، بیایید این تعریف را تجزیه و تحلیل کرده و قسمت ها را بررسی کنیم:

  • کیفیت ترافیک: شما می توانید تمام بازدیدکنندگان در دنیا را به خود جلب کنید. اما اگر آنها به سایت شما می آیند چون منبعی برای رایانه های اپل هستید در حالی که واقعاً شما یک کشاورز هستید و سیب می فروشید. این میزان بازدید با کیفیت نیست. درعوض، شما می خواهید بازدیدکنندگانی را جذب کنید که علاقه واقعی به محصولات ارائه شده شما دارند.
  • مقدار ترافیک: هنگامی که افراد مناسب را از طریق صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) جذب کنید، بازدید بیشتر بهتر خواهد بود.
  • نتایج ارگانیک: تبلیغات بخش قابل توجهی از بسیاری از SERP ها را تشکیل می دهد. ترافیک ارگانیک، ترافیکی است که مجبور به پرداخت آن نیستید.
سئو چیست و چرا در طراحی سایت مهم است؟

ترافیک جستجوی ارگانیک به طور خاص هر ترافیک پرداخت نشده ای است که از SERP حاصل می شود.

سئو سایت چگونه کار می کند

شما ممکن است یک موتور جستجو را به عنوان وب سایتی که برای تایپ کردن یک سوال در یک جعبه در نظر بگیرید. موتور جستجو تعدادی لینک مرتبط که به سوال شما پاسخ داده اند را برای شما نمایش میدهد. اما تا به حال به این فکر کرده اید که این لینک ها بر چه اساس نمایش داده میشوند؟

نحوه کار آن به این صورت است. موتور جستجویی که استفاده می کنید دارای یک ربات خزنده است که روشن می شود. این ربات اطلاعات مربوط به تمام محتوایی را که می توانند در اینترنت پیدا کنند جمع آوری می کند. خزنده ها همه این 0 و 1 ها را برای ایجاد فهرست به موتور جستجو بازمی گردانند. سپس این شاخص از طریق الگوریتمی تغذیه می شود که سعی می کند تمام آن داده ها را با جستجوی شما مطابقت دهد.

بهینه سازی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. همه چیز از اطمینان از برچسب های عنوان و توضیحات متای مناسب تا اشاره پیوندهای داخلی به صفحاتی است که به آنها افتخار می کنید.

انواع سئو

درون صفحه

سئو درون صفحه شامل هر چیزی است که می توانید در وب سایت خود کنترل کنید تا رتبه خود را بهبود ببخشید. این موارد به مواردی مانند سرعت سایت، حضور کلمات کلیدی، متن سربرگ و غیره اشاره دارد.

خارج صفحه

سئو خارج از صفحه شامل هر کاری است که در وب سایت های دیگر انجام می شود و ممکن است در رتبه بندی شما تأثیر بگذارد. به طور کلی، این فقط به پیوندها اشاره دارد.

چرا سئو مهم است؟

سئو نتایج جستجو را عادلانه نگه می دارد. توانایی دستکاری این نتایج را تا آنجا که ممکن است کاهش می دهد. به طوری که سایت هایی که برای هر جستجو ظاهر می شوند لیاقت حضور در آنجا را دارند. وب سایتی که نظر بازدیدکنندگان را جلب می کند با رتبه بندی بالای موتور جستجو ارتباط دارد. بنابراین اگر سایت شما این معیارها را داشته باشد، شانس بیشتری برای نشان دادن در نتایج خواهید داشت.

دستیابی به جایگاه برتر در رتبه بندی موتورهای جستجو نشان می دهد که سایت شما منبع معتبری است. هرچه رتبه بالاتری در صفحات نتایج داشته باشید، کلیک و بازدید بیشتری در سایت شما ایجاد می کند. سئو همچنین تجربه کاربر را بهبود می بخشد و باعث می شود مشتری به خریدار مکرر تبدیل شود.

یافتن شرکت سئو مناسب

صنعت سئو به طور مداوم در حال پیشرفت است و شما برای حفظ رتبه خود در نتایج جستجو باید در آخرین روند باشید. هنگام انتخاب یک شرکت برای کار با کسب و کار خود، مهم است که چندین فاکتور اصلی را بررسی کنید.

عملکرد گذشته

شرکت های معتبر سئو، نمونه کارها و توصیفات مشتری را به صورت آنلاین منتشر می کنند. این به شما امکان می دهد کارهای گذشته آنها را بررسی کنید و تعیین کنید که آیا این شرکت برای شغل شما مناسب است یا نه.

شما باید یک شرکت سئو انتخاب کنید که به آن اعتماد داشته باشید. بررسی سوابق شرکت به شما کمک می کند تا نسبت به تصمیم خود برای کار با آنها اطمینان بیشتری داشته باشید.

حوزه کاری

همچنین باید حوزه تخصص شرکت را در نظر بگیرید. شما باید آنچه را می خواهید با حضور آنلاین خود بهبود ببخشید، تعیین کنید و یک شرکت متخصص در آن زمینه را انتخاب کنید. این به شما کمک می کند شرکتی را انتخاب کنید که به شما کمک کند بهترین اهداف تجاری خود را انجام دهید.

قیمت گذاری

هنگام انتخاب یک شرکت برای همکاری، قیمت به تنهایی نباید عامل تعیین کننده ای باشد. اگرچه احتمالاً بودجه نامحدود ندارید، اما باید به خاطر داشته باشید که با شرکتهای سئو، اغلب آنچه را که برای آن پرداخت می کنید دریافت می کنید. اگر شرکتی خدمات ارزان قیمت سئو را قول دهد، ممکن است کیفیت را قربانی کنید.

شرکت ها باید قیمت گذاری سفارشی، منصفانه و با کیفیت ارائه دهند که به شما امکان می دهد از کمپین های سئو خود بیشترین بهره را ببرید.

طراحی سایت 1400 و 25 استایل محبوبا

10 استایل در طراحی سایت 1400

طراحی وب به سطحی رسیده است که ارائه وب سایت های بسیار جذاب و ارتباط محور به کاربران برای انجام نیازهای آنها بسیار مهم است.

طراحی صفحه اصلی دز طراحی سایت

نحوه طراحی صفحه اصلی عالی

قوی بودن طراحی صفحه اصلی می تواند بازدیدکنندگان را ترغیب کند تا زمان بیشتری را صرف کاوش در مورد محصول یا خدمات ارائه شده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.