بهترین فریم ورک های توسعه و طراحی سایت

فریم ورک ها به یک بخش اساسی در طراحی سایت و توسعه وب تبدیل شده اند. استانداردهای برنامه های وب همیشه در حال افزایش است و پیچیدگی فناوری مورد نیاز نیز افزایش می یابد. کاملاً منطقی نیست که چرخ را برای چنین تکنیک های پیچیده ای دوباره اختراع کنید (با این فرض که بتوانید همه این موارد را دوباره اختراع کنید). استفاده از فریم ورک هایی که اکثر توسعه دهندگان تایید کرده اند، رویکرد معقولی برای ساخت برنامه های وب است. یک برنامه وب دارای بک اند (سمت سرور) و فرانت اند (سمت-مشتری) است. بنابراین ما هم در مورد بهترین فریم ورک های فرانت اند و فریم ورک های بک اند بحث می کنیم. در مقاله‌ی مزایا و معایب بهترین فریمورک های جاوا اسکریپت میتوانید نقاط مثبت و منفی هرکدام را نیز بشناسید.

بهترین فریم ورک های توسعه و طراحی سایت

فریم ورک های فرانت اند

Angular فریم ورک منتشر شده توسط گوگل

Angular یک فریم ورک فرانت اند است که در ساخت برنامه های غنی تک صفحه‌ای تخصص دارد. این یک فریم ورک کانل است که می تواند برنامه های کامل سمت مشتری را ایجاد کند. در Angular کارهای زیادی برای انجام و یادگیری وجود دارد. Angular 1.x از Javascript استفاده کرد، اما بعداً Typescript را که یک مجموعه برتر از Javascript است، منتشر کرد. نکات اصلی Angular اندازه آن در مقایسه با سایر فریم ورک ها است و این که ذاتاً از نظر سئو سازگار نیست. گرچه می تواند بهینه سازی سئو کند. این فریم ورک توسط گوگل توسعه داده شده و خود گوگل، مایکروسافت و پی پال از آن استفاده می کنند.

 

React فریم ورک ساخته شده توسط فیسوک و محبوب توییتر

React یک فریم ورک نیست، یک کتابخانه پیش رو است. اما بسیاری از توسعه دهندگان آن را یک فریم ورک می دانند و معمولاً در چنین زمینه ای مقایسه می شود. React اولین تکنولوژی ای بود که معماری مبتنی بر کامپوننت را ایجاد کرد. بعدا Angular و Vue.js از آن استفاده کردند از این معماری استفاده کردند. DOM مجازی React استفاده از DOM را بسیار سریعتر انجام می دهد، و انتخاب آن به کمک JSX بسیار معقول است. React می تواند در سمت سرور یا سمت مشتری استفاده شود. توسط فیس بوک توسعه و نگهداری شده است و فیس بوک و اینستاگرام از آن استفاده می کنند.

Vue.js فریم ورک محبوب ساده دوستان

Vue.js ستاره در حال ظهور جدید است. این کار به عنوان یک پروژه فردی شروع شد و به سرعت تبدیل به یکی از پرطرفدارترین فریم ورک های JS شد. چیزهای جالب بسیاری در مورد Vue وجود دارد. اول، این یک فریم ورک مترقی است. به این معنی که اگر شما یک پروژه موجود دارید، می توانید Vue را برای یک قسمت از پروژه اتخاذ کنید. دوم، این همچنین ساختار کامپوننت را برای شما به ارمغان می آورد. اکوسیستم Vue می تواند به شما کمک کند تا برنامه های کامل سمت مشتری را ایجاد کنید. برخی از افراد از استفاده از Vue محتاط هستند. زیرا شرکت های بزرگی مانند فیس بوک یا گوگل از آن پشتیبانی نمی کنند. اما این به سرعت تغییر می کند زیرا نام های بزرگ شروع به سرمایه گذاری در Vue می کنند.

Ember

Ember بهترین فریم ورک جاوا اسکریپت در سال 2015 لقب گرفت. جامعه Ember بسیار بزرگ است و با ویژگی های جدید و نسخه های منظمی که به طور منظم اضافه می شوند، در حال گسترش است. Ember دارای اتصال داده ای دو طرفه است که Angular از آن برخوردار است. همچنین دارای ویژگی ها و اجزای زیادی است که می توانید خارج از جعبه استفاده کنید. گوگل، مایکروسافت، هروکو و نتفلیکس اغلب از این فریم ورک استفاده می کنند. Ember حول محور بهره وری توسعه دهنده می چرخد ​​و تلاش می کند با حذف نیاز به فعالیت های اتلاف وقت و اتخاذ بهترین روش های JS در طراحی اصلی، آن را به حداکثر برساند.

Backbone.js

Backbone یک فریم ورک بسیار سبک فرانت اند است که برای ساخت برنامه های غنی تک صفحه مناسب است. از الگوی MVC پیروی می کند و تا حدی طراحی MVC را اجرا می کند. Backbone فقط یک وابستگی اصلی دارد که همان کتابخانه Underscore است. دارای یک اکوسیستم پر جنب و جوش است که با افزودن آن به Mustache و Marionette به شما امکان می دهد برنامه های کامل سمت مشتری را بسازید.

فریم ورک های بک اند

Express.js

به لطف محبوبیت سرسام آور Node.js ،Express به سرعت تبدیل به یکی از بهترین فریمورک های پرطرفدار برای توسعه وب امروزه می شود. این محصول در بین Accenture ، IBM و Uber و بسیاری از شرکت های دیگر محبوب است. همچنین با سایر فریم ورک ها مانند Kraken ،Sails و Loopback سازگار است.

اکسپرس به عنوان یک فریم ورک حداقلی، سریع و فاقد نظریه عمل می کند. برخی از ویژگیهای اصلی فریم ورک را بدون پنهان کردن ویژگیهای Node فراهم می کند. از عملکرد قوی ناهمزمان Node.js استفاده می کند. همچنین کاملاً انعطاف پذیر است و از برنامه های کامل و همچنین REST API پشتیبانی می کند. شاید بزرگترین ایراد Express این واقعیت باشد که هیچ راه مشخصی برای انجام کارها، حداقل برای مبتدیان وجود ندارد.

Django

Django یک فریم ورک Model-View-Template است که از پایتون برای توسعه وب استفاده می کند. نام های بزرگی مانند Google ،Youtube و Instagram از این فریم ورک استفاده می کنند. Django به ویژگی گنجانده شده در باتری های خود مجهز است، که مجموعه ای از ویژگی ها مانند احراز هویت و پیام رسانی را دارد. از الگوی Convention Over Configuration و الگوی DRY نیز پیروی می کند. امنیت در جنگو ضروری است. Django تکنیک ها و ابزارهایی را برای توسعه دهندگان ایجاد می کند تا وب سایتی امن بسازند. همینطور ویژگی های امنیتی را در خود چارچوب پیاده سازی می کند، مانند جلوگیری از اجرای کد در لایه الگو.

Rails

Rails یک فریم ورک Model-View-Controller است که از Ruby استفاده می کند. یک فریم ورک محبوب است که مورد علاقه بسیاری از توسعه دهندگان است. Airbnb، GitHub، Hulu و Shopify از کاربران اصلی Rails هستند. Rails یک فریم ورک دوستانه برای مبتدیان محسوب می شود و به مبتدیان کمک می کند تا به سرعت شروع به توسعه وب کنند. بسیاری از ابزارهای مفید برای Rails وجود دارد که مانند کتابخانه هستند. عملکرد برنامه شما را گسترش می دهند و به شما کمک می کنند حتی سریعتر و کارآمدتر پیشرفت کنید. جامعه Rails کاملاً قابل اعتماد و دوستانه است و بسیاری از آموزش ها، تصاویر و منابع وجود دارد که می تواند به شما کمک کند در کمترین زمان به یک متخصص Rails تبدیل شوید.

عیب اصلی Rails در این واقعیت است که آنها برای استقرار و اجرا در یک محیط تولید کاملاً تلاش می کنند و منحنی یادگیری آن با فرو رفتن عمیق تر در فریم ورک، شیب زیادی پیدا می کند تا جادوی پشت آن را باز کنید.

Laravel

لاراول یک فریمورک Model-View-Controller است و از PHP استفاده می کند که یکی از محبوب ترین زبانهای وب است. در مقایسه با سایر فریمورک های این لیست نسبتاً جوان است.

لاراول با پشتیبانی از API خارج از جعبه عرضه می شود و همچنین دارای بسته بندی مناسبی است که می تواند دامنه آن را افزایش دهد. Laracasts یک وب سایت آموزش screencasts با بیش از هزار فیلم در PHP ،Laravel و فن آوری های پیش روی در اکوسیستم Laravel است که می تواند بهشت ​​مبتدیان تلقی شود. با این حال، از نظر عملکرد، لاراول با Django یا Express مقایسه نمی شود، که ممکن است یک نقص برای پروژه های عظیم باشد.

Spring

Spring یک فریم ورک Model-View-Controller است که از جاوا، زبان همیشه محبوب استفاده می کند. وب سایت هایی مانند Wix ، TicketMaster و BillGuard از کاربران این فریم ورک هستند. Spring دارای بسیاری از پروژه های همراه است که عملکرد آن را افزایش می دهد و به شما امکان می دهد تجارت خود را به سرعت مقیاس بندی کنید. این واقعیت که از Java استفاده می کند، یک زبان کاملاً تایپ شده، برای بسیاری از توسعه دهندگان وب بسیار جدی است. منحنی یادگیری ممکن است کاملاً شیب دار باشد، مخصوصاً اگر جاوا نمی دانید.

سخن پایانی

از انتخاب یک فریم ورک و شروع به کار بر روی آن نترسید. این مقاله یک بینش در مورد چگونگی انجام کارها به شما می دهد و شباهت های زیادی بین چارچوب ها پیدا خواهید کرد، حتی در زبان های مختلف در یک گروه. به یاد داشته باشید که شرکت های بزرگ همیشه در حال مهاجرت هستند و چیزهای جدید را به طور مداوم امتحان می کنند، بنابراین چیزی به نام بن بست وجود ندارد.

رنگ در طراحی سایت

اهمیت رنگ در طراحی سایت

انتخاب پالت رنگ در طراحی سایت یا یک آرم می تواند یک کار گیج کننده و وقت گیر باشد، مگر اینکه دانش درستی از رنگ داشته باشید.

سئو چیست و چرا در طراحی سایت مهم است؟

سئو چیست؟

سئو روشی است که موتورهای جستجو (گوگل، یاهو، بینگ و …) برای تعیین رتبه بندی سایتهای مرتبط با کلمه کلیدی مورد نظر اتخاذ کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.