بهترین سیستم مدیریت محتوا در سال ۱۴۰۰

راه اندازی وب سایت در سال 2021 بیش از هر زمان دیگری آسان تر است. شما بسیاری از سیستم عامل ها را برای انتخاب دارید. بسیاری از آنها به شما امکان می دهند تقریباً هر نوع سایتی را که می خواهید ایجاد کنید. با این وجود، انتخاب كدام سیستم مدیریت محتوا (CMS) به دلیل تعداد زیاد گزینه های موجود، بسیار چالش برانگیز بوده است.

سیستم مدیریت محتوا و طراحی سایت

معرفی سریع سیستم مدیریت محتوا (CMS)

سیستم مدیریت محتوا (CMS) برنامه ای است که به شما امکان می دهد به صورت بصری محتوای موجود در وب را منتشر و مدیریت کنید. به عنوان مثال، تصور کنید که یک ویرایشگر متن داشته باشید (مانند Notepad یا TextEdit) که به شما امکان می دهد مقالات را مستقیماً در وب سایتی که متعلق به شماست منتشر کنید.

این یک نمونه بسیار اساسی از سیستم مدیریت محتوا است. البته، این روزها بهترین گزینه های CMS به شما کمک می کنند کارهای بسیار بیشتری انجام دهید. آنها به شما امکان می دهند محتوای خود را فهرست بندی کنید، تغییراتی در آن ایجاد کنید، با استفاده از ویرایشگرهای بصری قالب بندی کنید و موارد دیگر.

اشتباه گرفتن CMS با یک وب سایت ساز آسان است. مورد دوم نوعی ابزاری است که تمرکز شما را در ایجاد وب سایت های بدون دانش برنامه نویسی متمرکز می کند. معمولاً آنها با دسترسی شما به ویرایشگر بصری کشیدن و رها کردن، این کار را انجام می دهند. با این حال، آنها بسیار ساده تر هستند. گزینه های سفارشی سازی کمی و کنترل کمی بر راه اندازی سایت شما ارائه می دهند.

از طرف دیگر، برداشتن و استفاده از CMS بدون دانش فنی دشوارتر بود. با این حال، امروزه بهترین گزینه های CMS ابزارهای زیادی را در اختیار شما قرار می دهند تا به شما در طراحی و ایجاد وب سایت های مدرن کمک کنند.

این نوع CMS اساساً یک راه حل یک مرحله ای برای ایجاد وب سایت و مدیریت محتوای آنها است. بسته به اینکه از چه CMS استفاده می کنید، ممکن است به ویژگی های دیگری دسترسی داشته باشید که می توانید با استفاده از «پلاگین ها» یا «برنامه های افزودنی» نصب کنید. با این حال، به زودی در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آنچه می توانید با استفاده از بستر سیستم مدیریت محتوا ایجاد کنید

بسیاری از مردم فکر می کنند CMS فقط برای وبلاگ نویسی است. درست است که برخی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا در ابتدا با در نظر گرفتن وبلاگ نویسی ساخته شده اند. با این حال، بسیاری از آنها تا جایی پیشرفت کرده اند که اکنون بسیار قابل تنظیم هستند. به عنوان مثال وردپرس حدود 30٪ از کل وب را تأمین می کند.

واقعیت این است که CMS های این روزها به قدری انعطاف پذیر هستند که می توانید تقریباً برای هر نوع پروژه ای از آنها استفاده کنید. با این حال، آنها برای وب سایت های ساخته شده به منظور اشتراک گذاری محتوا ایده آل هستند. یعنی شما می توانید از آنها برای ایجاد وبلاگ های ساده، وب سایت های آموزشی، نمونه کارها، سایت های خبری و موارد دیگر استفاده کنید. با استفاده از ابزارهای مناسب، حتی می توانید با استفاده از CMS، از قبیل فروشگاه های آنلاین، سایت های عضویت خصوصی و انجمن ها را ایحاد کنید.

در اینجا، ما قصد داریم شما را با بهترین گزینه های CMS موجود آشنا کنیم. با این حال، قبل از آن، بیایید در مورد ویژگی هایی که هنگام انتخاب CMS برای وب سایت خود باید جستجو کنید صحبت کنیم.

ویژگی هایی که بهترین سیستم مدیریت محتوا باید شامل شود

در حال حاضر، شما ایده کاملی از CMS های تئوریک خواهید داشت. در این مرحله، بیایید در مورد برخی از ویژگی های خاصی که ممکن است ارائه دهند صحبت کنیم. بهترین CMS باید شرایط زیر را فراهم کند:

انتشار آسان مطالب جدید

هر CMS با کیفیت شامل یک ویرایشگر قدرتمند و گزینه های زیادی برای اطمینان از درجه یک بودن مطالب شما خواهد بود.

طبقه بندی محتوا

هرچه محتوای وب سایت شما بیشتر باشد، اهمیت سازمان یافته بودن آن از همه چیز مهمتر است. به همین دلیل یک CMS باید به شما امکان ایجاد دسته بندی، اختصاص برچسب به مقالات خود و غیره را بدهد.

قابلیت ویرایش صفحه

جدا از انتشار محتوا، شما باید انواع مختلفی از صفحات را برای وب سایت خود ایجاد کنید. CMS شما باید ابزارهایی را برای انجام کار در اختیار شما قرار دهد.

سطح بالایی از قابلیت تنظیم

طبق تجربه ما، سیستم های مدیریت محتوا بسیار قابل تنظیم هستند. این بدان معنی است که آنها شما را قادر می سازند تقریباً هر ویژگی را که می خواهید اضافه کنید. این به نوبه خود شما را قادر می سازد وب سایت های پیشرفته تری ایجاد کنید.

یک جامعه قوی

سیستم مدیریت محتوا با انجمن های فعال در حال توسعه مداوم است. بنابراین شما همیشه به به روزرسانی ها، وصله های امنیتی و کمک به افراد با دانش دیگر دسترسی خواهید داشت.

این پنج ویژگی اصلی است که باید انتظار داشته باشید در هر CMS ببینید. جدا از این، بسیاری از گزینه های CMS از نظر ویژگی ها و انواع پروژه های مناسب برای آنها بسیار متفاوت است.

در ادامه این مقاله، نگاهی به برخی از سیستم مدیریت محتواهای مورد علاقه خواهیم انداخت. ما درمورد موارد منحصر به فرد آنها بحث خواهیم کرد، جوانب مثبت و منفی آنها را بررسی خواهیم کرد و به شما کمک می کنیم بهترین آن را برای سایت خود انتخاب کنید.

8 مورد از بهترین گزینه های سیستم مدیریت محتوا برای سال 1400

در میان گزینه های CMS که در اینجا برای شما انتخاب کرده ایم، تنوع زیادی وجود دارد. با این حال، همه آنها یک چیز مشترک دارند. همه آنها منبع آزاد هستند و برای نصب به صورت رایگان در دسترس هستند. این بدان معناست که برای بارگیری و امتحان هرکدام نیازی به صرف هزینه ای ندارید.

در اینجا لیستی از بهترین گزینه های CMS رایگان موجود در سال 1400 به ترتیب محبوبیت و ویژگی ها ارائه شده است:

1. سیستم مدیریت محتوا وردپرس

ما حاضریم شرط ببندیم که احتمالاً در مورد وردپرس چیزی شنیده اید. این CMS دارای بزرگترین سهم بازار در میان رقبای خود تا کنون است. دلیل آن را آسان می توان فهمید.

اگرچه وردپرس به عنوان یک بستر وبلاگ نویسی تصور می شد، اما بسیار فراتر از این حد رشد کرده است. استفاده از این پلتفرم آسان است و شما می توانید آن را با استفاده از پلاگین ها و مضامین متناسب با محتوای خود تنظیم کنید.

وقتی صحبت از مدیریت محتوا می شود، وردپرس یک تجربه درجه یک را نیز ارائه می دهد. انتشار پست ها و صفحات جدید ساده است و شما به ویرایشگر قدرتمندی دسترسی پیدا می کنید که شما را قادر می سازد محتوای خود را قالب بندی کنید. علاوه بر این، این پلت فرم همچنین از ثبت نام کاربر پشتیبانی می کند. به روزرسانی منظم می کند و دارای یک جامعه بزرگ و مفید است.

ویژگی های کلیدی:

 • گزینه های بصری و مدیریت محتوا را شامل می شود.

 • ویرایشگر قدرتمندی را فراهم می کند که به شما امکان می دهد محتوای خود را به راحتی قالب بندی کنید.

 • به لطف هزاران افزونه و طرح زمینه بسیار قابل تنظیم است.

 • جامعه ای قدرتمند و سرزنده دارد.

تنها نکته منفی استفاده از وردپرس این است که گاهی اوقات شما باید افزونه های زیادی را با هم مخلوط کرده و عملکرد دقیق مورد نیاز خود را به سایت خود اضافه کنید. گزینه های CMS دیگری نیز وجود دارد که تجربه ساده تری از وبلاگ نویسی را فراهم می کنند، اگرچه نمی توانند با قابلیت تنظیم وردپرس مطابقت داشته باشند.

2. سیستم جوملا!

وقتی مردم بحث می کنند که بهترین سیستم مدیریت محتوا چیست، جوملا یکی از نام هایی است که بیشتر اوقات در کنار وردپرس ظاهر می شود. اتفاق نظر کلی این است که اگرچه ممکن است جوملا به اندازه وردپرس برای مبتدیان راحت نباشد، اما از برخی جنبه ها می تواند انعطاف بیشتری داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر شما نیاز به مدیریت بسیاری از انواع پست سفارشیدارید، جوملا گزینه خوبی است. به عبارت دیگر، اگر می خواهید وب سایتی را اجرا کنید که اساساً بر اساس محتوای متن نیست، ایده آل است. این پلت فرم همچنین گزینه های بیشتری را در زمینه مدیریت کاربر ارائه می دهد. به عنوان مثال، این گزینه را برای سایت های مبتنی بر عضویت یک گزینه خارق العاده می کند.

علاوه بر این، جوملا همچنین دارای پشتیبانی چند زبانه از جعبه است. این بدان معناست که برای افزودن زبانهای بیشتر به سایت خود نیازی به استفاده از افزونه یا افزونه ندارید. سرانجام، جوملا همچنین شما را قادر می سازد تا از چندین الگو یا مضمون همزمان برای انواع مختلف محتوا استفاده کنید.

ویژگی های کلیدی:

 • پشتیبانی بسیار خوبی برای انواع پست سفارشی ارائه می دهد.

 • گزینه های پیشرفته مدیریت کاربر را فراهم می کند.

 • شامل پشتیبانی چند زبانه از جعبه.

 • پشتیبانی از استفاده از الگوهای منحصر به فرد برای هر نوع صفحه.

در کاغذ، جوملا شگفت انگیز به نظر می رسد، و این یک انتخاب قوی است. با این حال، به خوبی وردپرس برای مبتدیان نیست. بنابراین ممکن است یادگیری نحوه اجرای یک وب سایت با استفاده از این CMS بیشتر طول بکشد.

همچنین به اندازه برخی از رقبای خود پلاگین یا افزونه ارائه نمی دهد. که لزوما بدین معنی است که برخی از ویژگی های شما ممکن است نیاز به پیاده سازی به صورت دستی داشته باشند. استفاده از این سیستم برای توسعه دهندگان وب سایت بسیار راحت تر است.

3. سیستم مدیریت محتوا دروپال

دروپال نام دیگری است که در بحث در مورد بهترین سیستم مدیریت محتوا منبع باز وزن زیادی دارد. در حالی که از نظر سهم بازار از وردپرس و جوملا عقب است، اما این امر باعث کم اهمیت شدن آن نمی شود.

در عمل، دروپال در بسیاری از مناطق مشابه جوملا می درخشد. به عنوان مثال، این یک سیستم بسیار انعطاف پذیر برای برخورد با انواع پست سفارشی را ارائه می دهد. همچنین به شما امکان کنترل بالایی بر کاربران و مجوزهای آنها را می دهد و حتی می تواند سایت های چند زبانه را از جعبه کنترل کند.

با این حال، مناطق دیگری وجود دارد که دروپال در یک کلاس خاص است. به عنوان مثال سیستم طبقه بندی آن بسیار قدرتمندتر از رقبا است. علاوه بر این، دروپال به عنوان یک سیستم عامل امن تر از وردپرس و جوملا محسوب می شود.

ویژگی های کلیدی:

 • یک سیستم ایجاد و مدیریت پست سفارشی انعطاف پذیر ارائه می دهد.

 • تنظیمات پیشرفته مدیریت و اجازه کاربر را فراهم می کند.

 • شامل پشتیبانی از سایت های چند زبانه خارج از جعبه.

 • دارای سیستم طبقه بندی دقیق.

 • از امنیت درجه یک وب سایت شما برخوردار است.

می توانید تقریباً هر نوع وب سایتی را که می خواهید با استفاده از سه بزرگسیستم عامل CMS، که شامل وردپرس، جوملا و دروپال است، ایجاد کنید. با این حال، دروپال به دلیل مقیاس پذیری و امنیت شهرت دارد، که اغلب آن را به گزینه ای بهتر برای سایت های شرکتی و تجاری تبدیل می کند.

با این وجود، از یک منحنی شیب دار یادگیری برخوردار است. در بیشتر موارد، توصیه نمی کنیم از دروپال استفاده کنید مگر اینکه تجربه توسعه وب داشته باشید. با این حال، اگردر توسعه راحت هستید، این یکی از بهترین گزینه های CMS موجود است.

4. Typo3 CMS

اکنون، ما در حال ورود به حوزه موارد کمتر شناخته شده در دنیای سیستم مدیریت محتوا هستیم. با این وجود، این گزینه ها از ارزش کمتری برخوردار نیستند. این فقط به این معنی است که آنها موارد استفاده خاص تری دارند.

به عنوان مثال Typo3 را در نظر بگیرید. این یک CMS با مقیاس پذیری به عنوان نقطه اصلی فروش آن است و برای وب سایت های سطح سازمانی سازگار است. به عنوان مثال، اگر می خواهید از CMS برای ساخت اینترانت استفاده کنید، Typo3 یک انتخاب عالی خواهد بود.

از طرف دیگر، وقتی صحبت از کاربرپسندی می شود، Typo3 معمولاً اولین انتخاب نیست. از نظر ما، این CMS به بهترین وجهی برای کاربرانی مناسب است که در زمینه توسعه وب تجربه خاصی دارند و برای وب سایت های ساده و کوچک مناسب نیست.

با این حال، Typo3 بسیاری از ویژگی های جالب مانند پشتیبانی چند زبانه را ارائه می دهد. همچنین این امکان را برای شما فراهم می کند که چندین سایت را از طریق یک نصب واحد اجرا کنید، که می تواند در کار شما صرفه جویی کند.

ویژگی های کلیدی:

 • انتخاب بسیار خوبی برای سایت های سطح سازمانی است.

 • شامل پشتیبانی از وب سایت های چند زبانه است.

 • به شما امکان می دهد چندین سایت را از یک نصب مدیریت کنید.

 • امکان به اشتراک گذاری داده ها و ابزارها در میان وب سایت های شما را فراهم می کند.

در کل، ما به شما توصیه می کنیم که در صورت نیاز به مدیریت چندین سایت تحت یک چتر مشابه، از Typo3 استفاده کنید. با استفاده از این CMS می توانید الگوها، برنامه های افزودنی و حتی کاربران را در میان سایت های خود به اشتراک بگذارید، چیزی که اکثر سیستم عامل های دیگر از آن پشتیبانی نمی کنند.

5. سرندیپیتی

بر خلاف انتخاب قبلی ما، Serendipity یک سیستم مدیریت محتوا کاربر پسند است که برای وبلاگ های کوچک مناسب است. طبق تجربه ما، این یکی از سبک ترین CMS هاست که می توانید استفاده کنید.

به هر حال این گفته نمی شود که فاقد ویژگی های مختلف و خاص است. درعوض، به دلیل داشتن تنظیمات ذخیره پویا، برای اکثر وب سایت ها عملکرد عالی ارائه می دهد.

وقتی نوبت به قابلیت می رسد، می توانید آنچه را که پلتفرم می تواند با استفاده از مضامین و افزونه ها به انجام برساند گسترش دهید. علاوه بر این، می توانید به دنبال پلاگین های خاص جلو یا عقب باشید که یافتن ابزار مورد نظر شما را ساده تر می کند.

ویژگی های کلیدی:

 • برای وب سایت های عملکرد گرا مناسب است.

 • دسترسی به انتخاب گسترده ای از طرح زمینه ها و پلاگین ها را برای کمک به شما در سفارشی سازی وب سایت فراهم می کند.

به طور کلی، Serendipity گزینه مناسبی برای وب سایت های کوچک است. همچنین راه اندازی وبلاگ های ساده و زیبا را به گردش در پارک تبدیل می کند. با این حال، اگر به پروژه های بلند پروازانه تری علاقه مند هستید، قدرت شلیک ندارد. شخصاً این سیستم را به شما پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال چیزی هستید که به اندازه وردپرس یا جوملا پیچیده نباشد و یادگیری آن خیلی سریع باشد.

6. داتکلیر

اگر به دنبال یک تجربه ساده وبلاگ نویسی هستید، Dotclear یکی دیگر از گزینه های عالی سیستم مدیریت محتوا است. در میان تمام CMS هایی که ما آزمایش کرده ایم، تعداد کمی از آنها به راحتی مانند Dotclear استفاده می شوند. با وجود این، این پلتفرم دارای یک تجربه ویرایش است که بسیار شبیه آنچه وردپرس ارائه می دهد.

با استفاده از Dotclear به مجموعه قدرتمندی از گزینه های انتشار، مدیریت و طبقه بندی پست دسترسی پیدا می کنید. این پلتفرم به شما امکان می دهد پست های خود را با متن ساده، HTML و حتی نحو Wiki بنویسید.

جدا از این ویژگی های اساسی، Dotclear همچنین به شما امکان می دهد تا خوراک های RSS ایجاد کنید. به علاوه، می توانید با استفاده از پلاگین ها و مضامین، قابلیت های جدیدی به سایت خود اضافه کنید.

ویژگی های کلیدی:

 • استفاده و راه اندازی آن بسیار ساده است.

 • از متن ساده، HTML و نحو ویکی پشتیبانی می کند.

 • به شما امکان می دهد به راحتی یک خوراک RSS برای سایت خود ایجاد کنید.

در نهایت، ما می توانیم Dotclear را در همان دسته Serendipity قرار دهیم. اگر یک تجربه وبلاگ نویسی ساده را می خواهید یکی از بهترین سیستم عامل های CMS است که می توانید انتخاب کنید. بعلاوه، هر یک شامل تمام گزینه هایی است که شما برای راه اندازی یک پروژه موفق نیاز دارید. کدام یک را انتخاب می کنید به سادگی به اولویت شخصی بر می گردد.

7. ImpressPages CMS

در مرحله بعدی، ImpressPages کمی شناخته شده است. با این حال، این یکی از بهترین تجربه های وبلاگ نویسی است که تاکنون دیده ایم. ویرایشگر آن تمیز است و از یک رابط مدرن بهره می برد. بعلاوه، این امکان را برای شما فراهم می کند که برخی از عناصر CMS دیگر را حداقل بدون پسوند مانند نقشه ها و فرم ها اضافه نکنید.

وبلاگ نویسی و ویرایش به کنار، این CMS امتیازات بالایی را برای طراحی کسب می کند. داشبورد آن مدرن به نظر می رسد، استفاده از آن آسان است و گزینه های زیادی را برای سفارشی سازی صفحات و عملکرد سایت در اختیار شما قرار می دهد.

اگر به دنبال CMS با رابط کاربری هستید که احساس نمی کند در دهه گذشته گیر کرده است، ImpressPages گزینه بسیار خوبی است. همچنین شامل یک سازنده کشیدن و رها کردن بصری خارج از جعبه است، بنابراین ایجاد صفحات مورد نیاز شما ساده است. علاوه بر این، می توانید CMS را با استفاده از پلاگین ها و مضامین شخصی سازی کنید.

با وجود مزایای فراوان، ImpressPages نمی تواند با وردپرس رقابت کند، زیرا صحبت از تعداد اضافی برنامه های افزودنی است. این بدان معنی است که ایجاد وب سایت هایی با قابلیت های سفارشی گاهی اوقات دشوارتر است.

ویژگی های کلیدی:

 • رابط کاربری ساده و مدرنی ارائه می دهد که استفاده از آن آسان است.

 • شامل یک ویرایشگر قدرتمند با قابلیت های پیشرفته.

 • به شما امکان می دهد با استفاده از صفحه ساز کشیدن و رها کردن، به راحتی محتوا ایجاد کنید.

 • دسترسی به انتخاب مناسب پلاگین ها و موضوعات را فراهم می کند.

به نظر ما، این سیستم عامل کم شناخته شده بهترین سیستم مدیریت محتوا است که می توانید از آن استفاده کنید. البته در صورتی که اگر می خواهید صفحات فرود ساده ایجاد کنید.

8. چامیلو سیستم مدیریت یادگیری

آخرین اما نه کمترین، بیایید نگاهی به چامیلو بیندازیم. این پلتفرم با هر چیز دیگری که تاکنون دیده ایم متفاوت است زیرا به نوع خاصی از وب سایت اختصاص دارد. در حقیقت، چامیلو همان چیزی است که سیستم مدیریت یادگیری (LMS) نامیده می شود، که نوع خاصی از CMS است.

با Chamilo می توانید دوره های آنلاین ایجاد کنید که از ساده تا بسیار پیچیده را در بر می گیرد. کلاس های شما می تواند شامل متن، عناصر چندرسانه ای و سوالات چند گزینه ای باشد و حتی می توانید تکالیف را تنظیم کنید. اگر به دنبال CMS هستید که به شما امکان انجام تکالیف را بدهد، به گزینه های دیگر نگاه نکنید.

مقایسه Chamilo با سایر گزینه های CMS که تاکنون بررسی کرده ایم چندان منطقی نخواهد بود زیرا این مورد کاملاً منحصر به فرد است. با این حال، فقط کافی است بگوییم که در هنگام سهولت استفاده، چامیلو خود را حفظ می کند. اگر به بستری نیاز دارید که بتواند چندین معلم را مدیریت کند، گزینه خوبی است و ابزار لازم برای ایجاد دروس آنلاین عالی را در اختیار شما قرار می دهد.

ویژگی های کلیدی:

 • بستر قدرتمندی برای ایجاد دوره های آنلاین ارائه می دهد.
 • چندین معلم را قادر می سازد تا در کنار هم کار کنند.
 • به شما امکان می دهد آزمونها، سوالات مشروط، تکالیف و سایر مطالب آموزشی را ایجاد کنید.

تنها نکته منفی در مورد چامیلو این است که توسعه برای این سیستم به اندازه سایر گزینه های CMS که تاکنون دیده ایم، فعال نیست. با این وجود، در صورت نیاز به راهنمایی برای شروع، یک انجمن کاربری قوی به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی برای این LMS وجود دارد.

نتیجه

انتخاب سیستم مدیریت محتوا مورد استفاده به همان اندازه انتخاب سیستم عامل (OS) شخصی است. همه بهترین گزینه های CMS طرفداران و مخالفان خود را دارند، اما شما نمی خواهید به راحتی تصمیم بگیرید. به شخصه، به دلیل سهولت استفاده و سفارشی سازی زیاد، طرفدار وردپرس هستیم. با این حال، مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد. بنابراین ما توصیه می کنیم قبل از حل و فصل با مورد علاقه خود، بیش از یک CMS را آزمایش کنید.

به نظر شما بهترین CMS در سال 1400 کدام است؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه زیر با ما در میان بگذارید!

مقالات بیشتر

طراحی سایت فروشگاهی

11 نکته برای طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی این فرصت را به شما می دهد که برند خود را بسازید. همینطور با مشتریان بیشتری ارتباط برقرار کنید و محصولات بیشتری بفروشید.

10 اشتباه رایج در طراحی سایت

10 اشتباه رایج در طراحی سایت

10 اشتباه رایج در طراحی سایت که اکثرا طراحان مبتدی مرتکب میشوند اما بسیاری از حرفه ای ها نیز این موارد را از یاد میبرند و یا اهمیتی نمیدهند.

طراحی صفحه اصلی دز طراحی سایت

نحوه طراحی صفحه اصلی عالی

قوی بودن طراحی صفحه اصلی می تواند بازدیدکنندگان را ترغیب کند تا زمان بیشتری را صرف کاوش در مورد محصول یا خدمات ارائه شده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.