استخدام توسعه دهنده برای طراحی سایت؟!

اگر می خواهید یک وب سایت جدید راه اندازی کنید و طراحی سایت انجام دهید (چه برای اهداف تجاری یا یک پروژه شخصی) دو مسیر اصلی وجود دارد که می توانید طی کنید:

 • استخدام توسعه دهنده وب، از آنها بخواهید طراحی وب سایت شما را انجام دهند.
 •  خودتان وب سایت ایجاد کنید (ترسناک است، می دانیم!).

وقتی یک توسعه دهنده وب استخدام می کنید، اساساً می توانید تمام ایده ها و یا برنامه های خود را به آنها بسپارید. فقط باید هزینه های مورد نیاز را پرداخت کنید.

استخدام توسعه دهنده برای طراحی سایت

استخدام توسعه دهنده

 • بودجه مورد نیاز: حداقل 3 الی 5 میلون تومان برای هزینه های اولیه
 • نیاز به هیچگونه تجربه در این زمینه ندارید
 • وب سایت میتواند به صورت کاملا حرفه ای و اختصاصی طراحی شود
 • قابلیت های اضافی میتوانند سفارشی سازی شوند
 • توسعه دهنده برای شما دامنه ثبت میکند و یک هاست تهیه میکند
 • میتوانید هر نوع سایتی که تمایل دارید داشته باشید
 • نیازی ندارید برای این کار زمانی صرف کنید

خودتان انجام دهید

 • بودجه مورد نیاز: حداقل هزینه مورد نیاز برای تهیه هاست و دامنه
 • درک اساسی کد نویسی و یا کار با سیستم های مدیریت محتوا
 • استفاده از قالب های آماده موجود در سیستم های مدیریت محتوا
 • قابلیت های اضافی توسط افزونه اضافه میشوند یا باید برنامه نویسی شوند
 • کارهای ثبت دامنه و خرید هاست بر عهده خود شماست
 • برای ساخت وب سایت های حرفه ای نیاز به دانش بیشتری دارید
 • زمان زیادی را باید برای این کار صرف کنید

1. آیا بودجه دارید؟

اولین مشکل مربوط به قیمت و گران بودن توسعه دهندگان است. حتی اگر پیشنهادهای بازار بسیار متفاوت باشند باز هم میانگین آنها از 3 تا 5 میلیون تومان است. البته بسیار عادی است بالاخره آنها هم از این راه امرار معاش میکنند. بنابراین اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که آیا این حداقل هزینه را برای استخدام یک توسعه دهنده و ایجاد وب سایت دارید یا خیر. اگر داشته باشید که میتوانید یک توسعه دهنده وب استخدام کنید. اگر نه هم که شما جواب سوالتان را دارید، پس خودتان باید دست به کار شوید.

2. با سیستم های مدیریت محتوا آشنایی دارید؟

ما در اینجا در مورد برخی از دانش پیشرفته و به دست آمده در طول سالها صحبت نمی کنیم. تنها چیزی که شما در این مرحله نیاز دارید، درک اساسی نحوه کار با سیستم های مدیریت محتواست. مثل انتشار پست ها، صفحات، نصب پلاگین ها، نصب تم ها. اگر پاسخ شما “بله” است یا مایلید که یاد بگیرید. ایجاد وب سایت خودتان را میتوانید شروع کنید. اگر نمی توانید اذیت شوید و یا صرفاً وقت ندارید برای به دست آوردن دانش یا برای آن سرمایه گذاری کنید. متاسفم حتی اگر در مورد این سیستم ها اطلاعی نداشته باشید ایجاد یک وب سایت ممکن نیست. بنابراین شما به کمک توسعه دهنده نیاز خواهید داشت.

3. قالب آماده یا طراحی سفارشی؟

بیش از 4500 قالب آماده در سایت های رسمی و احتمالاً 2.5 برابر در سایت های فرعی موجود است. با وجود این همه فراوانی، یافتن قالبی که 99٪ برای نیازهای شما مناسب باشد. کار سختی نیست، وقت گیر است؟ بله، اما سخت است؟ نه! بدیهی است که شما به توسعه دهنده ای برای کمک به شما در جستجوی مضامین نیاز نخواهید داشت. خودتان می توانید این کار را انجام دهید.

با این حال، اگر به چیزی کاملاً سفارشی نیاز دارید، ساختن چنین چیزی توسط خودتان واقعاً دشوار است. آنچه ما در اینجا در مورد آن صحبت می کنیم اساساً ساخت یک قالب یا طرح کاملاً جدید از ابتدا است. اگر می خواهید این کار را انجام دهید، به کمک حرفه ای ها نیاز دارید.

به طور خلاصه، اگر قالبی را که دوست دارید پیدا کرده اید و می خواهید از آن در وب سایت خود استفاده کنید، می توانید موارد را به تنهایی تنظیم کنید. نیازی به توسعه دهنده نیست.

4. نیاز به ویژگی خاص؟

افزونه های سیستم های تولید محتوا طرف دیگر بازار هستند. بازار پلاگین ها شاید حتی 10 برابر بیشتر از قالب ها باشد. با وجود بیش از 45000 پلاگین در فهرست رسمی، یافتن موردی که ویژگی مورد نیاز شما را فراهم کند تقریباً قطعی است. تقریباً برای هر ویژگی قابل تصور یک افزونه در دسترس است. به طور خلاصه، اگر می توانید تمام ویژگی های مورد نیاز خود را در این سیستم ها یا از طریق پلاگین ها پیدا کنید، احتمالاً نیازی به توسعه دهنده ای ندارید که افزونه ها را برای شما ایجاد کند. در موارد نادر، از هر 1000 ویژگی ممکن است به ویژگی ای نیاز داشته باشید که از طریق افزونه در دسترس نباشد. شاید شما به دنبال چیزی کاملاً خاص هستید که برای فعالیت کسب و کار شما بسیار مهم باشد. یا چیزی که دارای یک فاکتور تمایز یافته در مقایسه با آنچه رقبای شما در سایتشان دارند، باشد. اگر شرایط شما اینگونه است، شما به یک توسعه دهنده نیاز دارید که این ویژگی را برای شما ایجاد کند.

5. هاست و دامنه؟

رای کارکرد همه چیز به یک نام دامنه و یک حساب میزبانی نیاز دارید. برای دریافت نام دامنه ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به یک ثبت کننده دامنه بروید و آن را خریداری کنید. یک حساب میزبانی (یا یک وب سرور) محلی است که وب سایت شما در آن ذخیره شده است. این شامل تمام پرونده ها و داده های وب سایت شما است. دریافت نام دامنه و میزبانی کار دشواری نیست. 

حکم نهایی

با در نظر گرفتن همه موارد بالا، می توانیم این را جمع بندی کنیم. در واقع یک مسیر بهتر در بین این دو وجود ندارد. بر اساس نیازهای شما، همیشه یکی بهتر از دیگری است. مسئله اینجا است که باید بفهمید انتظارات شما چیست و چقدر وقت و پول می توانید سرمایه گذاری کنید. در صورت نیاز به یک توسعه دهنده حرفه‌ای میتوانید با مشاوران ما در تماس باشید.

بهترین فریم ورک های توسعه و طراحی سایت

بهترین فریم ورک های توسعه و طراحی سایت

فریم ورک ها به یک بخش اساسی در توسعه وب تبدیل شده اند، زیرا استانداردهای برنامه های وب همیشه در حال افزایش است، بدین منظور پیچیدگی فناوری مورد نیاز نیز افزایش می یابد.

سئو چیست و چرا در طراحی سایت مهم است؟

سئو چیست؟

سئو روشی است که موتورهای جستجو (گوگل، یاهو، بینگ و …) برای تعیین رتبه بندی سایتهای مرتبط با کلمه کلیدی مورد نظر اتخاذ کرده‌اند.

وب سایت ثابت یا وب سایت پویا؟ طراحی سایت به کدام روش برای شما مناسب تر است؟

وب سایت ثابت یا وب سایت پویا؟

با مطالعه کامل این مقاله، می توانید تفاوت بین وب سایت ثابت، وب سایت پویا و اینکه طراحی سایت به کدام روش برای شما مناسب تر است پی ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.