ارزش محتوا قبل از طراحی وب سایت

من قبل از شروع طراحی گرافیک به تهیه محتوای وب سایت بسیار اعتقاد دارم و این شامل هر دو وب سایت و وبلاگ است. برخی با من مشاجره خواهند کرد، اما من در این نبرد می جنگم و در آن غوطه ور می شوم. زیرا می دانم قبل از روش طراحی وب سایت، مهمترین مولفه، محتوا و مطلب گذاریست.

طراحی وب سایت باید در اطراف کاربر ، نیازهای وی و نتیجه دلخواه بازدید از وب سایت انجام شود. باید بر روی چالشهای کاربر و توانایی وب سایت در حل این مسائل متمرکز باشد. بدین منظور نباید بر روند کدگذاری و الگوهای از پیش بسته بندی شده تمرکز کرد.

ارزش محتوا قبل از طراحی وب سایت

محتوای وب سایت با کیفیت بالا چیست

موارد زیر انواع مختلفی از محتوای وب سایت است که اگر به درستی انجام شود می تواند محتوای با کیفیت بالا باشد که بسیار موثر است:

 • تصاویر
 • اینفوگرافیک ها
 • مطالعات موردی
 • اطلاعیه های مطبوعاتی
 • مرورها یا توصیفات
 • ویدئو

هر کسی می تواند محتوای اساسی ایجاد کند اما محتوای با کیفیت بالا باید به خوبی مورد تحقیق ، برنامه ریزی و ایجاد استراتژیک قرار گیرد تا بیشترین تأثیر را داشته باشد. محتوای وب سایت با کیفیت بالا که مربوط به کاربر باشد ، وی را ترغیب می کند تا مدت طولانی تری در یک وب سایت بماند. هدف شما ایجاد محتوایی است که به سوالات آنها پاسخ دهد یا از راههای دیگر مفید باشد. کشف نقاط درد کاربران و پاسخ دادن به آنها. محتوای وب سایت با کیفیت بالا اساساً می تواند به بازاریابی محتوا خلاصه شود. بازاریابی محتوا همراه با SEO است زیرا SEO شما بدون محتوای با کیفیت به پتانسیل کامل خود نخواهد رسید.

سئو چیست

SEO کوتاه شده با عنوان “بهینه سازی موتور جستجو” است. این به روند افزایش جریان ترافیک وب سایت ها با بهینه سازی چندین جنبه از یک وب سایت اشاره دارد. مانند سئو داخلی ، سئو فنی و سئو خارج از سایت. استراتژی SEO شما در حالت ایده آل باید حول استراتژی محتوای شما برنامه ریزی شود. برای این منظور شما به سه عنصر ، 1) کلمات کلیدی ، 2) پیوندها و 3) ماده برای ترکیب استراتژی محتوای خود نیاز دارید.

اهمیت محتوای وب سایت

ایجاد محتوای با کیفیت باید پایه و اساس وب سایت و ساختار آن باشد. این بهترین روش برای اطمینان از استفاده راهبردی از کلمات کلیدی مرتبط در کل مطالب است. محتوای با کیفیت به جذب مخاطب مناسب به وب سایت شما کمک می کند. آنها را درگیر خود می کند و تلاش می کند کاربر در وب سایت شما اقدامی انجام دهند. اگر کاربر محتوا را با ارزش بداند ، به احتمال زیاد آن را به اشتراک می گذارد. ایجاد محتوای ارزشمند نه تنها به نفع کاربر است که آن را می خواند بلکه برای رتبه بندی جستجوی وب سایت های شما نیز سودمند است. Google از کیفیت محتوا و پیوندهای موجود در محتوا برای ایجاد رتبه بندی صفحات در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) استفاده می کند.

از محتوای با کیفیت می توان برای تولید نرخ کلیک بالا (CTR) و بک لینک استفاده راهبردی کرد. هرچه تعداد کاربرانی که از سایت شما بازدید می کنند و بر روی محتوای شما کلیک می کنند بیشتر باشد ، Google متوجه این موضوع می شود و رتبه وب سایت های شما را بهبود می بخشد. زیرا به نظر می رسد این امر به آنچه کاربران جستجو می کنند مرتبط است. در راستای این ، محتوایی که برای پاسخگویی ، کمک یا آگاهی دادن به کاربران طراحی شده است نیز برای بک لینک دهی مفید است. که باز هم عملکرد کلی سایت های شما را در SERP بهبود می بخشد. ایجاد پیوند به سایت های خارجی واقعاً می تواند به کاربر کمک کند تا ایده بهتری راجع به موضوعی که در آن پوشش می دهید ، داشته باشد.

تاثیر محتوا بر سئو

در حالت ایده آل ، می خواهید صفحه وب سایت شما در صفحه 1 صفحه نتایج جستجو نشان داده شود. هر آنچه بعد از صفحه 2 یا 3 قطعاً سرزمین هیچکس نیست. سئو بدون محتوای با کیفیت مانند جسمی بدون روح است ، در واقع برای یک هدف عمل نمی کند. محتوای با کیفیت برای ایجاد آگاهی بهتر از برند و نمایش تجارت شما به عنوان رهبرانی آگاه در صنعت بسیار ارزشمند است.

داشتن ترکیبی از مطالب موجود در وب سایت به معنای جذابیت شما برای ترجیحات کاربر مختلف است. برخی از کاربران فیلم ها و تصاویر را ترجیح می دهند و برخی دیگر خواندن اطلاعات فنی را به توصیفات و غیره ترجیح می دهند. با داشتن ترکیبی از محتوای با کیفیت که به راحتی در دسترس باشد و به راحتی پیدا کنید ، تجربه کاربری خوبی را ارائه می دهید.

مزایای محتوای با کیفیت بالا

برای اینکه محتوای شما موثر باشد و نتایج لازم را کسب کند ، افراد باید بتوانند آن را پیدا کنند. محتوا را نمی توان بدون SEO خوب یافت ، که شامل استفاده از کلمات کلیدی ، پیوندهای داخلی و خارجی ، متن alt و موارد دیگر باشد. بنابراین ، دقیقاً چه مزایایی دارد:

 • مطالب را می توان به راحتی پیدا کرد
 • موقعیت های خوب رتبه
 • امتیاز سایت بهبود یافته است
 • قابلیت استفاده از وب سایت بهبود یافته است
 • تجربه کاربر بهبود یافته
 • رسیدن به مخاطب هدف مناسب

نتیجه گیری

محتوای با کیفیت بالا همان چیزی است که کاربران را به سمت وب سایت شما جذب می کند. باعث می شود آنها در مورد نام تجاری شما صحبت کنند و با آنها درگیر شوند. بازاریابی محتوا یک استراتژی موثر برای همه مشاغل است. به شرطی که وقت خود را برای انجام تحقیق اختصاص دهید و یک برنامه محتوای موثر را با هم ترکیب کنید. انتظارات کاربران بالا رفته است و آنها انتظار دارند که انواع خاصی از مطالب بخشی از استراتژی بازاریابی شما باشد. بدون محتوای با کیفیت یا یک استراتژی محتوای موثر ، تجارت شما برای رشد در دنیای دیجیتال تلاش خواهد کرد.

ما به شما پیشنهاد نمی کنیم که بیرون بروید و بلافاصله 7 نوع محتوا را انجام دهید. با انتخاب یک یا دو مورد که فکر می کنید بهترین استفاده کاربران را جلب می کند ، شروع به کار کوچک کنید و قبل از گسترش طرح محتوای خود ، این موارد را کامل کنید.

طراحی سایت 1400 و 25 استایل محبوبا

10 استایل در طراحی سایت 1400

طراحی وب به سطحی رسیده است که ارائه وب سایت های بسیار جذاب و ارتباط محور به کاربران برای انجام نیازهای آنها بسیار مهم است.

قیمت طراحی سایت

11 عامل موثر بر قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت به مدت زمان لازم برای ساخت وب سایت و نرخ دستمزد طراح وب مرتبط است. برای این کار بیش از آنجه تصور کنید وقت صرف میشود.

طراحی سایت فروشگاهی

11 نکته برای طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی این فرصت را به شما می دهد که برند خود را بسازید. همینطور با مشتریان بیشتری ارتباط برقرار کنید و محصولات بیشتری بفروشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.