PWA چیست؟

امروزه اپلیکیشن موبایل بخش بسیار مهمی از تکنولوژی میباشد و جزء عوامل مهم پیشرفت و موفقیت سیستم عامل های اندروید و ios هستند. با جذب توسعه دهندگان و طراحان اپلیکیشن توسط گوگل و اپل و ساخت اپلیکیشن های پرکاربرد، توجه اکثریت را جلب کنند و آنها را ترغیب به استفاده از این پلتفرم ها کنند. در نتیجه طراحی اپلیکیشن از اصلی  ترین دلایل موفقیت سیستم عامل های اندروید و ios است. در این مطلب قصد داریم این موضوع که برای بسیاری سوال است را بررسی کنیم که PWA چیست؟

با توجه با محبوبیت استفاده از سیستم عامل های اندروید و ios توسعه دهندگان تمرکز  خود را روی طراحی اپلیکیشن معطوف میکنند. اکثر کارفرمایان خواهان طراحی اپلیکیشن برای هر دو سیستم عامل هستند. این موضوع بدین معنی است که برای هریک از پلتفرم ها باید جداگانه برنامه نویسی کرد که کاری بسیار سخت و دشوار خواهد بود. در جهت رفع این مشکل وب اپلیکیشن معرفی شد که از نوع نرم افزارهای تحت وب یا همان PWA است.

وب اپلیکیشن چیست؟

PWA خلاصه شده Progressive Web Application که وبسایت را بصورت یک اپلیکیشن در موبایل نمایش میدهد. PWA ها کاربرد نرم افزار بومی را ارائه میدهند ولی بصورت وبسایت در مرورگر. به بیانی دیگر وب اپلیکیشن (PWA) وبسایتی است که با استفاده از مرورگر به آن دسترسی دارید. با استفاده از وب اپلیکیشن یا همان PWA شما کاربرد یک اپلیکیشن را از وبسایت خواهید داشت حتی میتوانید آیکون آن را به صفحه موبایل خود اضافه کنید که از آن پس نیازی به مرورگر نخواهد بود و شما مانند اپلیکیشن میتوانید وارد آن شوید.

PWA چیست؟

ویژگی های اصلی PWA چیست؟

عمومی بودن PWA

این نوع اپلیکیشن ها بایستی صرف نظر از نوع مرورگر برای همه کاربران قابل استفاده باشد.

واکنشگرا (Responsive) بودن PWA

وب اپلیکیشن ها باید حتما واکنش گرا باشد. به این معنی که کاربر با هر دستگاهی وارد شود محتوای وب اپلیکیشن بصورت سازگار با دستگاه نمایش داده شود.

کاربری مشابه PWA با اپلیکیشن های بومی

طراحی وب اپلیکیشن ها باید کاربر پسند باشند و رابط کاربری آن مشابه یک اپلیکیشن باشد.

دسترسی آسان

وب اپلیکیشن باید قابل دسترسی با جستجو کاربران باشد. این نوع اپلیکیشن ها نیازی به مارکت هایی نظیر Appstore ندارند.

دسترسی سیستمی PWA

وب اپلیکیشن ها بایستی دسترسی سیستمی داشته باشند، یعنی بتوانند نوتیفیکیشن ارسال کنند.

بروزرسانی PWA

وب اپلیکیشن بایستی بطور مداوم بروزرسانی شود و آخرین نسخه از آن را در اختیار کاربران قرار دهند. بروزرسانی بدون اطلاع کاربر یا مصرق حجم اینترنت کاربر انجام میگیرد زیرا بروزرسانی ها در سرور آن انجام میگیرد.

قابلیت نصب PWA روی موبایل و تبلت

وب اپلیکیشن ها را باید بتوان روی دستگاه هایی نظیر موبایل و تبلت نصب کرد یعنی با افزودن آیکون آن به صفحه موبایل اجرا شوند. البته لازمه اینکار استفاده از مرورگر برای اولین بار است تا بتوان آیکون وب اپلیکیشن را به صفحه موبایل اضافه کرد.

امکان اشتراک گذاری

وب اپلیکیشن ها باید برای هر بخش از اپلیکیشن آدرس (URL) یکتا داشته باشند تا امکان اشتراک گذاری آن برای کاربران فراهم باشد.

شرکت نرم افزاری نت دیس با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن و PWA در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

اپلیکیشن یا وبسایت؟

اپلیکیشن یا وبسایت؟

برای کسب و کار اپلیکیشن یا وبسایت مناسب تر است؟ برای هر کسی که صاحب کسب و کار است این سوال وجود دارد که برای

اپلیکیشن یا وبسایت اختصاصی؟

اپلیکیشن یا وبسایت اختصاصی؟

اپلیکیشن یا وبسایت اختصاصی؟ امروزه با پیشرفت زیاد تکنولوژی تقاضای داشتن وبسایت یا اپلیکیشن برای کسب و کارها دائما در حال افزایش است. بسیاری از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.