7 نکته مهم در طراحی اپلیکیشن موبایل

در طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل در کنار رعایت اصول و چهارچوب برنامه نویسی، اصولی نیز وجود دارند که برای بعد از انتشار اپلیکیشن هستند. این اصول شامل مواردی در حوزه ارائه محصول در بازار و خدمات پس از آن میشود. با رعایت این موارد میتوان نتایج و بازخوردهای خوبی از اپلیکیشن موبایل داشت. در این مطلب به 7 نکته مهم در طراحی اپلیکیشن میپردازیم:

7 نکته طراحی اپلیکیشن

شناخت درست جامعه هدف

اولین و مهمترین قدم در طراحی اپلیکیشن کارآمد شناسایی کامل از جامعه هدف اپلیکیشن است. طراحی و امکانات اپلیکیشن موبایل با توقعات و نیازهای کاربران آن ارتباط مستقیم و نزدیکی دارد. در نتیجه باید پیش از اقدام به ساخت اپلیکیشن مخاطبان آن و نیازهایشان را به خوبی بشناسید.

شناسایی و انتخاب مارکت مناسب برای انتشار اپلیکیشن

پس از گذراندن اولین گام حال باید فضا و بازار مناسب برای انتشار اپلیکیشن انتخاب کرد. برای انتخاب مارکت مناسب باید مواردی از جمله امکان دیده شدن اپلیکیشن در آن توجه کرد.

معرفی کامل اپلیکیشن و امکانات آن

اپلیکیشنی که به تازگی وارد بازار میشود باید پیش از آن که کاربران با آزمون و خطا امکانات آن را پیدا کنند، سازنده و صاحب اپلیکیشن آن را بطور کامل معرفی کنند. در اینصورت کاربران با علم به تمام امکانات اپلیکیشن به راحتی با آن ارتباط برقرار میکنند و استفاده از آن سخت و طاقت فرسا نخواهد بود.

تبلیغات گسترده در وبسایت ها و فضای مجازی

در صورت انجام کامل مراحل ذکر شده باز هم اپلیکیشن به درستی در میان مخاطبان معرفی نشده و ترغیب به استفاده از آن نشدند. برای ترویج و معرفی اپلیکیشن و ترغیب کاربران باید تبلیغات از منابع درست و مناسب انجام شود. برای انجام این کار میتوان از طریق سایت های مورد اطمینان مردم و همچنین فضای مجازی که اکثریت با آن در ارتباط هستند، اقدام کرد.

ایجاد بستر مناسب تبادل نظرات کاربران

پس از انتشار اپلیکیشن در مارکت و تبلیغات برای آن باید توجه داشت که دائما عملکرد آن بهینه سازی شود. همچنین امکانات جدید به آن اضافه شود. دنیای گسترده تکنولوژی مداوم در حال تغییر و افرودن قابلیت های جدید است. برای دستیابی اپلیکیشن به موفقیت بایستی از جدیدترین تکنولوژی استفاده کرد تا کاربران رضایت داشته باشند. یکی از مهمترین امکانات که میتوان در اختیار کاربران قرار داد امکان تبادل نظرسنجی است که در اینصورت کاربران جدید میتوانند با تجربه کاربران دیگر شناخت بهتری از اپلیکیشن داشته باشند.

پشتیبانی از اپلیکیشن

از جمله نکات خیلی مهم در طراحی اپلیکیشن امکان پشتیبانی پس از انتشار آن است. برای عملکرد بهتر در پشتیبانی بایستی بستر ارتباط با کاربران به خوبی فراهم شده باشد تا بتوان از مشکلات اپلیکیشن آگاه بود و در جهت رفع آن عمل کرد. دلیل اهمیت این موضوع این است که در صورت عدم وجود پشتیبانی شما از مشکلات اپلیکیشن باخبر نخواهید بود و اعتماد کاربران خود را از دست میدهید.

استفاده از طرح های مختلف برای جذب کاربر

از جمله کارهایی که میتوان برای جذب مشتریان  جدید و تشویق مشریان قدیمی به استفاده از اپلیکیشن استفاده از طرح های تشویقی، تخفیف ها و پروموشن است. بعنوان مثال ارائه کدهای تخفیف برای مشتریان با سابقه خرید زیاد و یا در سالروز تولد مشتری.

پیشرفت و گسترش تکنولوژی بستر خوبی برای ارائه دهندگان خدمات در جهت اینترنتی شدن فراهم کرده است. از جمله پرکاربردترین این بسترها  طراحی اپلیکیشن موبایل است که در شرایط به وجود آمده پس از ویروس کرونا این بستر پرطرفدارتر شده است.

شرکت ما با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند. و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

ساخت اپلیکیشن موبایل

مهمترین نکات طراحی اپلیکیشن

مهمترین نکات طراحی اپلیکیشن موبایل اپلیکیشن های موبایل به دلیل استفاده زیاد در اکوسیستم تجاری، تقاضای زیادی دارند. صاحبان مشاغل از اپلیکیشن موبایل برای تسهیل عملکرد

افزایش فروش اپلیکیشن فروشگاهی

افزایش فروش اپلیکیشن فروشگاهی

افزایش فروش اپلیکیشن فروشگاهی راه اندازی و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی بدون ایراد بدون شک موفقیت زیادی محسوب میشود. اما باید در این اپلیکیشن مشتریان وجود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.