10 ترند طراحی اپلیکیشن موبایل سال 2021

امروزه دنیای ما یک حوزه دیجیتال است. ارتباط با دوستان فراتر از مرزها دیگر کاری خسته کننده نیست. هرچه تعداد اپلیکیشن های موبایل بیشتر میشود، توانایی ما در انجام کارهایی که تا الآن دشوار بوده، افزایش مییابد. در این مقاله 10 ترند طراحی اپلیکیشن موبایل مورد بررسی قرار گرفته است که باید در سال 2021 مورد توجه قرار گیرند. این 10 ترند طراحی اپلیکیشن با توجه به آمارها از اپلیکیشن های موفق میباشد.

تقاضای زیاد برای اپلیکیشن کاربردی بیشتر باعث علاقه گسترده به طراحی اپلیکیشن موبایل، به ویژه در میان توسعه دهندگان مستقل شده است. در فروشگاه اپلیکیشن سیستم عامل ها هر کسی میتواند اپلیکیشن ای ایجاد کند که میتواند مورد توجه دیگران قرار گیرد. اما توجه به این 10 ترند طراحی اپلیکیشن میتواند موفقیت بیشتر برای اپلیکیشن ها داشته باشد.

15 ترند طراحی اپلیکیشن
 

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در طراحی اپلیکیشن به رشد خود ادامه میدهند

هوش مصنوعی چیز جدیدی نیست و در سال های آینده توسط بخش های بیشتری تصویب خواهد شد. شرکت بین المللی داده تخمین زده بود که بازار هوش مصنوعی تا سال 2020، 40 میلیارد دلار را لمس کند. در حالیکه IDC می گوید هزینه های جهانی برای هوش مصنوعی و سیستم های شناختی در سال 2022 به 77.6 میلیارد دلار میرسد. در نتیجه استفاده از هوش مصنوعی در طراحی اپلیکیشن به رشد آن کمک میکند.

فناوری Blockchain به طور فزاینده ای در طراحی اپلیکیشن مورد استفاده قرار میگیرد

در سال های اخیر پیشرفت بیشتری در فناوری بلاکچین صورت گرفته است. بنابراین انتظار میرود این روند در سال های آینده نیز ادامه یابد. موسسات مالی و سرمایه گذاران عمده مزایای زیادی را از این فناوری به دست آورده اند. تحقیقات بازار شفافیت تخمین میزند که بازار فناوری بلاکچین تا سال 2024 به 20 میلیارد دلار برسد. این نشان میدهد که اپلیکیشن ها به طور فزاینده ای از این فناوری در طراحی اپلیکیشن در سال 2021 و بعد از آن استفاده میکنند.

افزایش اپلیکیشن های درخواستی

اپلیکیشن های درخواستی به عنوان واسطه بین ارائه دهندگان خدمات مختلف و مشتریان عمل می کنند. دنیای طراحی اپلیکیشن در سال 2021 جالب تر خواهد شد زیرا ارائه دهندگان بیشتر طراحی اپلیکیشن های درخواستی را در بازار ارائه میدهند. Uber و Taxify برخی از شرکت ها هستند که در چند وقت اخیر از خدمات اپلیکیشن های درخواستی محبوبیت زیادی کسب کرده اند. Appinventiv میگوید که بازار اپلیکیشن های درخواستی در سال 2017 به 106.83 میلیون دلار رسید. تحلیلگران فناوری میگویند این مقدار از سال 2021 و بعد از آن افزایش بیشتر خواهد داشت.

Chatbots استفاده گسترده ای پیدا خواهد کرد

آخرین ترندها در طراحی اپلیکیشن ها نشان میدهد که Chatbots (ربات های چت) چندین خط ارتباطی مختلف را در دنیای اپلیکیشن به دست خواهد آورد. بخشی از این افزایش استفاده از chatbot نیاز به تعامل در زمان واقعی بین ارائه دهندگان خدمات و مشتریان نسبت داده میشود. توجه به این نکته مهم است که این فناوری نیاز به تعامل انسان با انسان را دور میزند.

گارتنر میگوید که چت بات ها پشت 85٪ از کل تعاملات خدمات مشتری قبل از پایان سال 2020 خواهند بود.

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در طراحی اپلیکیشن گسترده تر میشوند

ترند در طراحی اپلیکیشن های موبایل نشان میدهد که فناوری AR و VR بسیار محبوب شده اند. آنها علاوه بر بهبود بخشیدن کیفیت اپلیکیشن های بازی، برای چندین مورد دیگر نیز مورد استفاده قرار میگیرند. در سال 2021 میتوانید از طراحی اپلیکیشن موبایل انتظار داشته باشید که تجربه های خیره کننده تری را در AR و VR ایجاد کنند. همچنین با ورود سخت افزار بهتر و سازگارتر به بازار، عرصه جدیدی در زمینه این فناوری آغاز میشود.

استاتیستا پیش بینی میکند که بازار جهانی AR و VR در سال 2022 سر به فلک خواهد کشید و به 209 میلیارد دلار میرسد. در حالی که در سال 2018، 27 میلیارد دلار بود.

خدمات پرداخت موبایل بیشتر تکثیر می یابند

تقاضا برای طراحی اپلیکیشن های کیف پول موبایل و درگاه های پرداخت در سال 2019 با افزایش چشمگیری در تقاضا و عرضه روبرو شد. به نظر می رسد این روند تا سال 2021 نیز ادامه داشته باشد. روش های پرداخت بدون اصطکاک که اپلیکیشن های کیف پول موبایل تسهیل میکنند مورد علاقه کاربران موبایل است. همچنین انواع اپلیکیشن ها اکنون درگاه های پرداخت را ادغام کرده اند، که اساساً نحوه خرید مشتریان را تغییر میدهد.

UX (تجربه کاربری) با کیفیت بالا و به روز

امروزه علاوه بر ظاهر و احساس زیبا، کاربران گوشی های هوشمند انتظار دارند که اپلیکیشن هایشان راحتی بیشتری داشته باشند. و محتوای مناسب تری متناسب با موارد مورد علاقه خود ارائه دهند. در سال جاری، طراحی اپلیکیشن باید بیشتر روی پاسخ دادن به سوالات مشتری تمرکز کند. از جمله اینکه آیا برنامه از امنیت کافی برخوردار است؟ یا اینکه به مجوزهای کاربر بیش از حد نیاز دارند و غیره.

اینترنت اشیا حتی احتمالات جدیدتری را به وجود می آورد

اینترنت اشیا از قبل کاملاً برقرار بوده و طی پنج سال آینده بیش از 5 میلیارد نفر انتظار میرود که از فناوری IoT-based به نوعی استفاده کنند. امروزه اینترنت اشیا در ترموستات های هوشمند، لامپ های هوشمند، چراغ های کم نور خیابان و غیره حضور دارد. در سال آینده، مقالات طراحی اپلیکیشن انتظار دارند که این فناوری به سرعت برای توسعه اپلیکیشن به کار گرفته شود. در حالی که امکان تجربه های شخصی تر کاربر در انواع دستگاه ها را فراهم میکند.

خدمات مبتنی بر مکان یابی

خدمات مکان یابی موبایل و فناوری Beacon اکنون شروع به محو مرزهای بین تبلیغات آنلاین و آفلاین، به ویژه در بخش خرده فروشی کرده است. اپل قبلاً این فناوری را در iBeacon ادغام کرده بود و در سال 2016 نیز اندروید از آن پیروی کرد.

طراحی اپلیکیشن تجارت الکترونیکی به عنوان فرصت بزرگ

با شکوفایی غول های تجارت الکترونیکی مانند آمازون و eBay، انتظار میرود در سال های آینده طراحی اپلیکیشن تجارت الکترونیکی نیز افزایش یابد. با استفاده از گوشی های هوشمند با فناوری مانند NFC، تشخیص اثر انگشت و غیره، استفاده از موبایل برای پرداخت هزینه تراکنش ها نیز پذیرش آماده تری خواهد داشت. توسعه دهندگان همچنین امکان ساخت اپلیکیشن های e-Commerce را دارند که میتواند قابلیت های اضافی را به مصرف کننده ارائه دهد.

 

شرکت نرم افزاری نت دیس با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

افزایش فروش اپلیکیشن فروشگاهی

افزایش فروش اپلیکیشن فروشگاهی

افزایش فروش اپلیکیشن فروشگاهی راه اندازی و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی بدون ایراد بدون شک موفقیت زیادی محسوب میشود. اما باید در این اپلیکیشن مشتریان وجود

طراحی اپلیکیشن رایگان

طراحی اپلیکیشن رایگان

طراحی اپلیکیشن رایگان طراحی اپلیکیشن موبایل کسب و کارهای امروز با توجه به گسترش دنیای دیجیتال و همه گیرشدن آن، نیاز اساسی به داشتن اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.