8 مورد از ویژگی های طراحی اپلیکیشن که نباید استفاده کنید

با توجه به اینکه کاربران بیشتر و بیشتر به تلفن همراه خود به عنوان ابزار اصلی خود برای بروز بودن اعتماد میکنند، مشاغل در هر صنعت به دنبال استفاده از طراحی اپلیکیشن موبایل هستند. اما با عادی شدن اپلیکیشن ها، ویژگی های مزاحم یا ناکارآمد آنها نیز افزایش مییابد. برای بهبود تعامل با اپلیکیشن های موبایل خود و تشویق به دانلود بیشتر، ممکن است مشاغل بخواهند ابتدا از شر برخی از این ویژگی ها خلاص شوند. با این 8 مورد از ویژگی های طراحی اپلیکیشن که در زیر ذکر شده است شروع کنید.

یژگی های طراحی اپلیکیشن

فرم تماس

یکی از ویژگی هایی که انتظار می رود طی یک سال از بیشتر اپلیکیشن ها حذف شود، فرم های تماس است. بسیاری از مشاغل در حال تغییر به روبات های چت درون برنامه ای و پشتیبانی زنده هستند. این امر نیاز مشتریان برای ارسال فرم های بازخورد از طریق اپلیکیشن را کاهش میدهد. من فکر میکنم فرم ها هنوز نقش برجسته ای در رشد وبسایت شما ایفا میکنند، اما برای اپلیکیشن های کاربردی چندان مفید نیستند. 

رابط کاربری پیچیده اپلیکیشن

یکی از ویژگی های رایج که اپلیکیشن های موبایل باید از آن خلاص شوند، رابط کاربری پیچیده و نامرتب است. ممکن است بسیاری از ویژگی های اپلیکیشن شما وجود داشته باشد، اما اگر به طور تصادفی در همه جا قرار بگیرند باعث حواس پرتی کاربران شما میشود. و تمرکز روی یک چیز را دشوار میکند. این موضوع به داشتن یک رابط کاربری تمیز کمک می کند تا بتوانید برای تعامل بهتر حرکت کنید.

عملیات پرداخت

اپلیکیشن هایی که شامل دریافت پرداخت از کاربران میشوند باید آن را به گونه ای انجام دهند که کاربران بتوانند از اپلیکیشن های پرداخت موجود استفاده کنند. شما باید ادغام هایی ایجاد کنید که کاربران بتوانند از کیف پول درون اپلیکیشن استفاده کنند. و از وارد کردن دستی اطلاعات کارت خود جلوگیری کنند.

وارد کردن ایمیل و رمز عبور

نیازی نیست که مستقیماً با ایمیل و گذرواژه حساب ایجاد کنید. گوگل و اپل در حال حاضر اجازه میدهند تا بسترهای یکپارچه ایجاد کنند. مشتریان میتوانند از طریق حساب گوگل خود برای ایجاد حساب کاربری در یک اپلیکیشن استفاده کنند. اپل حتی از ایمیل مستقیم کاربران در برابر اشتراک گذاری با اپلیکیشن محافظت میکند.

اعلان های خودکار اپلیکیشن

همانطور که افراد اپلیکیشن های بیشتری را در تلفن های خود نصب میکنند، با اعلان ها غافلگیر میشوند. یکی از ویژگی هایی که مشاغل باید کاهش دهند، ارسال خودکار اعلان ها است. حداقل باید از آنها اجازه ارسال پیام را بگیرند. درخواست مجوز تأثیر مثبت تری را ایجاد میکند و به احتمال زیاد افراد با پیام ها درگیر میشوند.

بروزرسانی مکرر

به جای بروزرسانی مداوم اپلیکیشن خود هر بار که یک به روزرسانی واحد انجام میشود، آنها را به سه یا چهار یا بیشتر گروه بندی کنید.کاربران نمیخواهند چندین بار در یک بازه زمانی کوتاه، فرآیند طولانی اپلیکیشن را به روز کنند.

تبلیغات زیاد

بسیاری از اپلیکیشن های موبایل از تبلیغات مزاحم برای کسب درآمد از پلتفرم خود استفاده میکنند. این چیزی است که آنها باید از آن خلاص شوند. اگرچه میتواند به شما در کسب درآمد اضافی کمک کند. اما استفاده بیش از حد از آنها میتواند حواس مشتریان را پرت کرده و از دستیابی به اهداف اپلیکیشن شما جلوگیری میکند. همچنین از مهمترین ویژگی های طراحی اپلیکیشن است که باید در استفاده از آن دقت داشت.

جمع آوری داده های غیرضروری برای اپلیکیشن

اجازه یا دسترسی به داده های کاربران را فراتر از آنچه واقعاً برای اپلیکیشن نیاز دارید درخواست نکنید. اپلیکیشن ها اغلب برای دسترسی به موقعیت مکانی، دوربین، عکس، میکروفون و غیره اجازه میخواهند. اگر مکان برای اپلیکیشن ضروری است، درخواست آن منطقی است. اما زیاده روی نکنید تا بتوانید داده های بیشتری را جمع آوری کنید. زیرا مردم به طور قابل توجهی بیشتر نگران حفظ حریم خصوصی خود هستند.

شرکت ما با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تما

مقالات بیشتر

افزایش فروش اپلیکیشن فروشگاهی

افزایش فروش اپلیکیشن فروشگاهی

افزایش فروش اپلیکیشن فروشگاهی راه اندازی و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی بدون ایراد بدون شک موفقیت زیادی محسوب میشود. اما باید در این اپلیکیشن مشتریان وجود

اپلیکیشن موبایل چیست؟

اپلیکیشن موبایل چیست؟

اپلیکیشن موبایل چیست؟ اپلیکیشن موبایل (Mobile Application) نوعی از نرم افزارها هستند که قابلیت اجرا بر روی گوشی های همراه دارند و برای استفاده کاربر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *