وب اپلیکیشن یا اپلیکیشن بومی: 9 موردی که باید به آنها توجه کرد

هریک از فناوری و تکنولوژی های طراحی اپلیکیشن مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. انتخاب میان آنها به شرایط پروژه و نیازمندی های آن بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم به بیان 9 مواردی که در انتخاب بین وب اپلیکیشن یا اپلیکیشن بومی باید دقت داشت، بپردازیم.

وب اپلیکیشن یا اپلیکیشن بومی

1. طراحی رابط کاربری اپلیکیشن مخصوص پلتفرم

مهم نیست که طراحی اپلیکیشن چند پلتفرمی (وب اپلیکیشن) چقدر ممکن است خوب باشد، اما هنوز نسخه اصلی (بومی) نیست. زیرا اپلیکیشن هایی که منحصرا برای یک پلتفرم هستند دارای نرخ FPS بالاتری میباشند. با اینحال ایجاد UI های جداگانه برای iOS و Android در Xamarins روش خوبی برای بهبود تجربه کاربر است.  

2. پردازش صوت و تصویر

کانال های صوتی / تصویری احتمالاً غریب ترین ویژگی ها در طراحی اپلیکیشن موبایل هستند. برای اینکه در امنیت باشید و مطمئن شوید که اپلیکیشن ها بهترین رفتار خود را نشان می دهند، باید اپلیکیشن بستر تلفن همراه بومی یا Xamarin.iOS / Android را انتخاب کنید.

3. دسترسی به سخت افزار خاص

اگرچه مطمئناً برای یک اپلیکیشن بومی مشکلی ایجاد نمی کند، اما برای یک وب اپلیکیشن تماس با سخت افزار خاص پلتفرم یک چالش اساسی است. با این حال Xamarin بر آن غلبه کرده است: اپلیکیشن توسعه یافته با Xamarin.Forms یا Xamarin.iOS / Android به راحتی به سخت افزار هر دستگاه متصل می شوند.

4. دسترسی پیشرفته اپلیکیشن به اینترنت

Xamarin در بسیاری از جنبه ها در رسیدن به طراحی اپلیکیشن بومی بسیار موفق عمل می کند و رقابت کاملی را در این زمینه ارائه می دهد. با استفاده از کتابخانه های قدرتمند این فریمورک و اصل عملکرد خارج از مرورگر (بر خلاف Cordova) اپلیکیشن های Xamarin هیچ محدودیتی در دسترسی به شبکه ندارند.

5. ادغام با نقشه در اپلیکیشن

نقشه ها شامل پردازش تصویر و اتصال به GPS هستند. بنابراین تنها چارچوبی که نسبت فریم تقریبا بالا در هر ثانیه و دسترسی آسان به سخت افزار را اعطا کند، می تواند چنین کاربردی را ایجاد کند. با توجه به تجربه ما در زمینه توسعه Xamarin، اطمینان داریم که این چارچوب برای ایجاد اپلیکیشن هایی با یکپارچه سازی کامل نقشه به اندازه ابزارهای توسعه بومی مناسب است.

6. عملکرد بالا

در زمینه توسعه وب اپلیکیشن، عملکرد هر اپلیکیشن تحت تأثیر اصل کار اساسی آن است. برنامه Cordova که در مرورگر نامرئی خود کار می کند، محدودیت های زیادی دارد و به سختی قادر به پشتیبانی از هرگونه پیچیدگی خواهد بود. در حالی که Xamarin به توسعه اپلیکیشن هایی با عملکرد تقریباً بومی کمک می کند.

7. ادغام با ERM و CRM

اگر نیاز اصلی شما برای یک اپلیکیشن توانایی ادغام با ERP یا CRM است، گزینه های شما محدود نیستند. در واقع شما اصلاً نباید نگران باشید: ادغام آسان با ابزارهای تجاری برای همه سیستم عامل های توسعه اپلیکیشن های موبایل تضمین شده است.

8. صرفه جویی در هزینه

ما همیشه برای قدرت و امکانات بیشتر هزینه بیشتری پرداخت می کنیم. از آنجا که Cordova یک مرورگر ارائه می دهد، بهترین گزینه برای توسعه اپلیکیشن های ساده است و منبع باز بودن، ارزان ترین گزینه شماست. از طرف دیگر با Xamarin شما آزادی بیشتری دارید و هزینه داشتن لایسنس را ندارید. علاوه بر این اگر می خواهید UI را با Xamarin به iOS و Android اختصاص دهید. به دلیل نیاز به تست یک کد بزرگتر، هزینه ها حتی ممکن است بیشتر شود. اما طبیعتاً توسعه اپلیکیشن بطور بومی برای هر سه سیستم عامل بیشترین هزینه را برای شما خواهد داشت.

9. حمایت از سرمایه گذاری طولانی مدت

اندروید و iOS به احتمال زیاد برای همیشه وجود خواهند داشت، بنابراین با آنها 0 درصد خطر سرمایه گذاری طولانی مدت وجود دارد. Cordova به طور رسمی توسط SAP و جامعه منبع باز پشتیبانی می شود، که همچنین به شما احساس اعتماد به نفس می دهد. پیش از این زمانی که Xamarin یک شرکت مستقل بود، توسعه یک اپلیکیشن با آن بیشتر یک قمار بود. اما اکنون وقتی این شرکت توسط مایکروسافت پشتیبانی می شود، سرمایه گذاری خوبی است.

شرکت ما با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

فریمورک طراحی اپلیکیشن

3 فریمورک برتر طراحی اپلیکیشن

3 فریمورک برتر طراحی اپلیکیشن در دنیای مدرن فناوری، کاربر انتظار یک تجربه یکپارچه از اپلیکیشن های خود را دارد. اکنون اپلیکیشن ها باید روی

هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل

هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل

هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل با توجه به فراگیری گوشی های هوشمند و استفاده آسان اینترنت، استفاده از اپلیکیشن موبایل افزایش یافته است. کسب و کارهای

طراحی آیکون اپلیکیشن

طراحی آیکون اپلیکیشن

طراحی آیکون اپلیکیشن با وجود اپلیکیشن های بیشمار که برخی از لحاظ عملکرد مشابه هستند، رقابت سختی برای دیده شدن اپلیکیشن های موبایل وجود دارد.

15 ترند طراحی اپلیکیشن

10 ترند طراحی اپلیکیشن سال 2021

10 ترند طراحی اپلیکیشن موبایل سال 2021 امروزه دنیای ما یک حوزه دیجیتال است. ارتباط با دوستان فراتر از مرزها دیگر کاری خسته کننده نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.