4 تا از مهمترین نکات طراحی اپلیکیشن که هیچکس به شما نمی گوید

از آنجا که هر متخصص که می گوید آینده مربوط به سرعت عمل است، به این معنی نیست که شما عجولانه به سمت طراحی اپلیکیشن موبایل بروید. به ویژه اگر هدف آن مربوط کسب و کارها باشد. بدون شک سرعت عمل برای افراد در سراسر جهان فوق العاده مهم شده است اما این بدان معنی نیست که آنها هر اپلیکیشنی را که منتشر میشود، استفاده میکنند. افراد فقط اپلیکیشن هایی را که از نظر آنها مفید است در گوشی همراه خود نصب و نگهداری می کنند. بنابراین باید به نکات زیادی توجه کرد. از جمله 4 مورد از مهمترین نکات طراحی اپلیکیشن که در اینجا بررسی میکنیم.

با توجه به اینکه کل دنیا شروع به جدی گرفتن طراحی اپلیکیشن میکند، مشاغل باید اپلیکیشن ها را با بهترین استراتژی برنامه ریزی کنند. ناآگاهی اندک میتواند خسارت شدیدی وارد کند و برای شرکت ها، این خسارات میتواند هزینه های زیادی داشته باشد. 

مهمترین نکات طراحی اپلیکیشن

فقط به ویژگی های امنیتی پلتفرم و یا فناوری طراحی اپلیکیشن وابسته نیستید

امنیت اپلیکیشن یکی از مهمترین جنبه های آن است. صاحبان مشاغل باید همیشه در مورد اینکه آیا توسعه دهندگان به آن توجه لازم را دارند یا نه، توجه داشته باشند. صرف اینکه شما یک اپلیکیشن iOS منتشر کردید به طور پیش فرض در امن ترین حالت ممکن اجرا میشود. اتفاقاتی ممکن است وجود داشته باشند که iOS نیز با حملات سایبری روبرو شود.

در مورد جنبه های امنیتی نیاز به اقدامات اضافی است و شما باید مطمئن شوید که توسعه دهندگان این کار را انجام میدهند.

ایجاد احراز هویت چند سطحی در طراحی اپلیکیشن

اگر مهاجمان در کمین اپلیکیشن شما هستند، احراز هویت مبتنی بر رمز عبور صرفاً نمیتواند آن را نجات دهد. برای تأمین امنیت بی خطر، باید احراز هویت چند سطحی داشته باشید. سیستم احراز هویت چند سطحی نیاز دارد کاربران کدی را که روی شماره تلفن همراهشان ارسال شده را ارائه دهند. بنابراین حتی پس از به خطر افتادن رمز عبور، فقط وقتی کدی که از طریق موبایل ارسال میشود دسترسی داده میشود.

جلوگیری از انتقال داده های ناامن

تقریباً برای همه مشاغل، داده های آنها به اندازه سرمایه آنها با ارزش است. بنابراین میخواهند بالاترین سطح امنیت را در طراحی اپلیکیشن فراهم کنند. در اپلیکیشن ها امنیت با رمزگذاری تضمین میشود. با اینحال متأسفانه 33٪ از شرکت های فناوری اطلاعات از روش رمزگذاری برای تأمین امنیت اپلیکیشن های خود استفاده نمیکنند. شما بایستی امنیت اپلیکیشن را بسیار جدی بگیرید. همچنین از تیم طراحی اپلیکیشن خود بخواهید بهترین روش امنیتی را برای جلوگیری از انتقال داده های ناامن اجرا کند.

محدود کردن آسیب پذیری های ذخیره داده

هکرها میتوانند به راحتی به داده های حافظه پنهان دسترسی پیدا کنند. برای جلوگیری از نقض امنیت ناشی از داده های حافظه نهان، باید از توسعه دهندگان بخواهید که حافظه پنهان داده و آسیب پذیری های مربوطه را محدود کنند. یک راه حل خوب افزودن دسترسی رمز عبور به اپلیکیشن است. مورد دیگر این است که طراحی اپلیکیشن را به روشی پیاده کنید تا هر زمان که هر تلفن همراه کاربر دوباره راه اندازی میشود، تمام داده های ذخیره شده را پاک کند.

شرکت ما با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

7 نکته طراحی اپلیکیشن

7 نکته طراحی اپلیکیشن

7 نکته مهم در طراحی اپلیکیشن موبایل در طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل در کنار رعایت اصول و چهارچوب برنامه نویسی، اصولی نیز وجود دارند

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن رابط کاربری اپلیکیشن به دلیل تعامل مستقیم با کاربر اهمیت ویژه ای دارد. طراحی رابط کاربری اپلیکیشن باید به گونه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.