کدام فناوری طراحی اپلیکیشن موبایل بهتر است؟

بحث در مورد اینکه کدام فناوری طراحی اپلیکیشن موبایل از بهترین فناوری های طراحی اپلیکیشن در میان Native ،Hybrid و Web App است، همیشه بوده. اما اکنون کاملا انحصاری است و به شرکت سازنده و صاحب کسب و کار بستگی دارد. با این حال، یک جواب رضایت بخش این است که این بستگی به شرایطی دارد که میخواهید چه نوع اپلیکیشن ای را توسعه دهید زیرا هر فناوری جوانب مثبت و منفی خود را دارد.

 
فناوری طراحی اپلیکیشن موبایل

web app

hybrid app

native app

فناوری بومی (native) 

اپلیکیشن هایی هستند که با با استفاده از زبان های خاص مانند جاوا برای اندروید، Objective-C برای ios و غیره پیاده سازی میشوند. این اپلیکیشن ها دارای یک فایل اجرایی هستند. و مستقیماً از فروشگاه های اپلیکیشن گوشی های همراه بارگیری میشوند و به صورت محلی در آن ذخیره میشوند. مزیت عمده اپلیکیشن های بومی این است که اغلب آنها برای عملکرد به اینترنت نیاز ندارند. در صورت عدم نیاز، این اپلیکیشن ها بدون اتصال به اینترنت کار میکنند. اپلیکیشن های مبتنی بر فناوری بومی به کلیه عملکردهای سخت افزاری دسترسی دارند. از نظر عملکرد نیز ایمن تر و مناسب هستند.

اپلیکیشن های بومی میتوانند از گرافیک سنگین استفاده کنند و از رابط کاربری غنی پشتیبانی کنند. مهمترین عیب اپلیکیشن های بومی این است که آنها فقط بر روی دستگاه خاصی اجرا می شوند، زیرا به پلتفرم وابسته هستند. بنابراین چندین نسخه از یک اپلیکیشن واحد برای چندین سیستم عامل مورد نیاز است که این موضوع بدین معنی است چندین بار باید فرآیند طراحی اپلیکیشن انجام شود.

فناوری ترکیبی (hybrid) طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن ترکیبی موبایل، ترکیبی از فناوری بومی و همچنین وب است. نکات مثبت در این نوع فناوری این است که یک اپلیکیشن ترکیبی دارای کیفیت برنامه های وب محلی و موبایل است. یک اپلیکیشن موبایل مبتنی بر فناوری ترکیبی مستقل از پلتفرم است. یعنی میتواند بر روی هر سیستم عاملی مانند Android ،iOS ،Windows و غیره اجرا شود. توسعه دهندگان میتوانند به راحتی چندین نسخه از همان اپلیکیشن را بسازند و در فروشگاه ها پیاده سازی کنند. وقتی کاربران این برنامه را دانلود میکنند، به برنامه اصلی متصل میشود که در واقع یک برنامه وب است که برای موبایل طراحی شده است.

مزایای عمده طراحی اپلیکیشن با استفاده از روش ترکیبی این است که باعث صرفه جویی در وقت و کاهش هزینه های توسعه نیز میشود. عملکرد این اپلیکیشن ها ممکن است در مقایسه با اپلیکیشن های محلی کمی کندتر باشد. زیرا آنها از پس گرافیک های سنگین بر نمی آیند. همچنی بدون اتصال به اینترنت ممکن است کار کنند یا نکنند.

فناوری وب اپلیکیشن (web app) طراحی اپلیکیشن

اپلیکیشن توسعه یافته با استفاده از فناوری وب اپلیکیشن در واقع وبسایتی است که برای سیستم عامل های موبایل سفارشی شده است. وبسایت های موبایل سریعتر و ارزان تر هستند زیرا از فناوری های وب برای عملکرد خود استفاده میکنند. ایجاد شبکه های تلفن همراه ساده است. با این وجود نیاز به دقت و تنظیم وضوح صفحه وب زیاد است زیرا  موبایل ها امروزه در اندازه های مختلف صفحه نمایش در دسترس هستند. طراحی اپلیکیشن با فناوری وب سریع، آسان برای نگهداری و ایجاد انعطاف پذیری خوبی برای توسعه دهندگان ایجاد میکنند.

یک وبسایت واحد میتواند در بسیاری از سیستم عامل ها کار کند. مزایای عمده طراحی اپلیکیشن استفاده از این روش این است که عملکرد آنها تقریباً در مقایسه با وبسایت های مبتنی بر کامپیوتر یکسان است. اما وب اپلیکیشن یا وبسایت موبایل نمیتواند بدون اتصال به اینترنت کار کند. تمام وبسایت ها و وب اپلیکیشن های موبایل درصورت عدم اتصال به اینترنت کار نمیکنند. 

شرکت ما با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل

هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل

هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل با توجه به فراگیری گوشی های هوشمند و استفاده آسان اینترنت، استفاده از اپلیکیشن موبایل افزایش یافته است. کسب و کارهای

اپلیکیشن یا وبسایت؟

اپلیکیشن یا وبسایت؟

برای کسب و کار اپلیکیشن یا وبسایت مناسب تر است؟ برای هر کسی که صاحب کسب و کار است این سوال وجود دارد که برای

نکات ضروری طراحی اپلیکیشن فروشگاهی

نکات ضروری طراحی اپلیکیشن

نکات ضروری طراحی اپلیکیشن فروشگاهی که باید بدانیم در ایران طراحی و ساخت اپلیکیشن تا چند سال اخیر خیلی رایج نبوده، مردم و صاحبان کسب

اپلیکیشن موبایل چیست؟

اپلیکیشن موبایل چیست؟

اپلیکیشن موبایل چیست؟ اپلیکیشن موبایل (Mobile Application) نوعی از نرم افزارها هستند که قابلیت اجرا بر روی گوشی های همراه دارند و برای استفاده کاربر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.