3 فریمورک برتر طراحی اپلیکیشن

در دنیای مدرن فناوری، کاربر انتظار یک تجربه یکپارچه از اپلیکیشن های خود را دارد. اکنون اپلیکیشن ها باید روی Windows ،Mac OS ،Android و iOS کار کنند. بنابراین طراحی اپلیکیشن بین چند پلتفرم یک چالش منحصر به فرد برای توسعه دهندگان است. بالاترین کیفیت محصول ممکن است با نوشتن کد به زبان بومی هر پلتفرم ایجاد شود. Swift برای IOS و جاوا، کوتلین برای اندروید. اما نوشتن یک اپلیکیشن چندین برابر زمان و هزینه دارد و همچنین فرآیند بسیار طولانی خواهدبود. فریمورک های چند پلتفرمی توسعه یافته اند تا به توسعه دهندگان اجازه دهند از یک چارچوب برای ایجاد اپلیکیشن ای استفاده کنند که روی چندین سیستم عامل کار می کند.

اگر از خود می پرسید که چگونه یک اپلیکیشن بسازید، چه مشکلی با توسعه برنامه بین پلتفرمی دارد یا چگونه می توانید یک برنامه موفق بسازید. سه فریمورک طراحی اپلیکیشن چند پلتفرمی های زیر را بررسی کنید.

فریمورک طراحی اپلیکیشن

فریمورک طراحی اپلیکیشن React Native

محبوب ترین و معتبرترین فریمورک طراحی اپلیکیشن React Native است. محبوبیت به تنهایی دلیل بزرگی برای انتخاب این فریمورک است زیرا از پشتیبانی جامعه منبع باز بیشتری برخوردار خواهید بود و در جذب دیگر توسعه دهندگان نیز زمان ساده تری خواهید داشت. React Native به دلیل استفاده مجدد از کدها، دارای عملکرد سریع و هزینه کم در توسعه است.

در نهایت این فریمورک به دلیل توسعه به زبان جاوااسکریپت محبوبیت بیشتری کسب کرده. جاوااسکریپت یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان است. به این معنی که جامعه بزرگی از توسعه دهندگان دیگر همیشه هستند که در طراحی اپلیکیشن به شما کمک کنند. هیچ چیز مانند جستجوی یک مشکل و یافتن سریع جواب در Stack Overflow نیست! یکی از معایب React Native این است که استفاده از آن هنوز به توسعه دهندگان نیاز دارد تا از زبان های بومی پلتفرم آگاهی داشته باشند.

فریمورک طراحی اپلیکیشن Ionic

Ionic یک فریمورک متن باز است به این معنی است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد آن را متناسب با موارد استفاده خود در طراحی اپلیکیشن تغییر دهند. Ionic مبتنی بر Angular JS است (برخلاف React که مستقیماً از Javascript ساخته شده است). Angular JS به توسعه دهندگان امکان دسترسی به مقدار زیادی از قواعد HTML را می دهد که می تواند به توسعه دهندگان در ایجاد ویژگی های جذاب تر کمک کند. سرانجام فریمورک Ionic از افزونه های Cordova استفاده میکند که با تمام API های استاندارد تلفن همراه (دوربین، GPS، ضبط کننده صدا و غیره) کار میکنند.

یک عیب Ionic این است که عملکرد آن کمی از زبان های بومی سیستم عامل عقب است. اگرچه ممکن است افت عملکرد در برخی از اپلیکیشن ها مسئله کمی باشد. اما Ionic برای طراحی اپلیکیشن های سنگین گرافیکی مانند بازی های ویدیویی سه بعدی توصیه نمیشود.

فریمورک Flutter

Flutter به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا همان UI و کد آن را در سیستم عامل های موبایل حفظ کنند. این موضوع میتواند کار طراحی اپلیکیشن را آسان کرده. Flutter از ویژگی “hot reload” برخوردار است که اساساً بدان معنی است که توسعه دهندگان میتوانند اپلیکیشن موبایل خود را لود و اجرا کنند تا تغییرات فوراً ایجاد شده را مشاهده کنند. این ویژگی باعث می شود طراحی اپلیکیشن با Flutter بسیار سریع باشد. سرانجام Flutter اجازه می دهد تا UI و انیمیشن های سفارشی با همان تفاوت زبان های بومی سیستم عامل ارائه شود.

این انعطاف پذیری امکان توسعه ویژگی های ظریف را فراهم می کند. یکی از معایب فلاتر سن آن است. یک فریمورک نسبتاً جدید بودن به این معنی است که تعداد زیادی کتابخانه موجود برای کار وجود ندارد. و توسعه دهندگان ممکن است مجبور باشند کتابخانه ها را از ابتدا بنویسند، که می تواند یک زمان طولانی باشد.

شرکت ما با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.