7 گام اصلی فرآیند ساخت اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن های موبایل همه به شیوه خاص خود عجیب هستند: از نظر پیچیدگی، عملکرد و کاربرد مورد نظر متفاوت هستند. به دلیل این تنوع، هیچ رویکرد جهانی برای توسعه اپلیکیشن های موبایل وجود ندارد. با این حال مراحل کلی وجود دارد که برای پروژه های مختلف معمول است. و به طور کلی روند توسعه اپلیکیشن را توصیف میکند.

در این مقاله ما شما را درمورد فرآیند ساخت اپلیکیشن موبایل راهنمایی می کنیم تا بدانید بعد از اینکه ایده عالی اپلیکیشن ای در ذهن شما ظاهر شد، میتوانید چه کار کنید.

فرآیند ساخت اپلیکیشن

1. تعیین مشخصات توسعه اپلیکیشن

برای ملموس کردن ایده توسعه اپلیکیشن خود، باید آن را با اصطلاحات فنی تعریف کنید. یعنی شما باید بر اساس سه عامل اصلی مفهوم اپلیکیشن را در دسته های خاصی قرار دهید:

سکوی هدف

تصمیم بگیرید که آیا می خواهید کاربران iOS یا Android را تأمین کنید. اگر میخواهید درهر دو سیستم عامل توسعه اپلیکیشن را انجام دهید، اولویت های خود را تعیین کنید. بنابراین ابتدا بازاری را که می خواهید به آن بپیوندید انتخاب کنید.

نوع توسعه اپلیکیشن

اگر در مورد قبلی یک سیستم عامل واحد انتخاب کرده اید، به احتمال زیاد باید بومی شوید. اگر سرویس دهی به چند سیستم عامل را در نظر دارید، به فرصت های بین پلتفرمی و ترکیبی توجه کنید .

مدل درآمدزایی

به روشی که میخواهید بعد از توسعه اپلیکیشن سودآوری داشته باشد فکر کنید. میتوانید کاربران خود را برای نصب اپلیکیشن، کسب درآمد از طریق تبلیغات یا خریدهای درون برنامه ای وادار کنید. تا همین اواخر گزینه سوم فقط برای برنامه های اندروید رایج بود. اما پرداخت های درون برنامه ای اثبات شده اند و اکنون بسیاری از برنامه های محبوب iOS نیز از آن استفاده میکنند.

چه این تصمیمات را خودتان بگیرید و چه با کمک مشاوران متخصص توسعه اپلیکیشن، پس از دریافت پاسخ های مناسب با اطمینان پیش بروید.

2. تحقیق در مورد ایده توسعه اپلیکیشن

در مرحله دوم فرآیند توسعه اپلیکیشن موبایل، با جستجو اپلیکیشن هایی که مبتنی بر مفاهیمی شبیه شماست، رقبای آینده خود را بررسی کنید. هیچ عملی نمیتواند دقیقاً همان چیزی باشد که شما درباره آن فکر میکردید، اما به احتمال زیاد اپلیکیشن های بسیار مشابهی از قبل وجود دارند. اجازه ندهید که شما را دلسرد کند. در عوض از آن استفاده کنید.

اپلیکیشن های مشابه را موشکافی کنید تا بهتر عملکرد آنها را بفهمید. به بازخورد کاربران توجه کنید: آنها از اپلیکیشن ای مانند شما چه انتظاری دارند؟ از چه چیزی راضی نیستند؟ چه پیشرفت هایی را پیشنهاد میدهند؟ با استفاده از این بینش ها، توسعه اپلیکیشن شما میتواند بهترین مواردی را که در حال حاضر در بازار وجود دارد را داشته باشد.

3. چشم انداز خود را طراحی کنید

قبل از مراجعه به یک طراح حرفه ای UI / UX یا تیم توسعه اپلیکیشن، سعی کنید چشم انداز خود را درباره اپلیکیشن آینده دوباره بسازید. زیرا به هر حال این نوع ورودی از شما خواسته می شود. با ترسیم فریم های اصلی اپلیکیشن و علامت گذاری اطلاعات ضروری در مورد عملکردهای دکمه و انیمیشن ها، که میتوانید این کار را روی کاغذ انجام دهید.

اما برای راحتی و کارآیی بهتر می توانید از یک نمونه اولیه ساده مانند Justinmind استفاده کنید. این ابزار به هیچ دانش برنامه نویسی و یا توسعه اپلیکیشن احتیاج ندارد. تمام کاری که شما باید انجام دهید کشیدن و رها کردن عناصر UI از پیش ساخته شده بر روی مدل ماکت مجازی اپلیکیشن شماست. از آنجا که امکان تعیین عملکرد به عناصر ناوبری (navigation) و تنظیم تغییرات نیز وجود دارد، حتی میتوانید با نمونه اولیه اپلیکیشن خود تعامل داشته و آن را به صورت زنده مشاهده کنید.

4. جستجوی تیم توسعه اپلیکیشن

یافتن یک تیم توسعه اپلیکیشن موبایل برای پیاده سازی مهمترین مرحله در کل فرآیند ساخت اپلیکیشن است. برای اینکه اپلیکیشن خود را به تیم مناسب برسانید، یک تحقیق دقیق از شریک تجاری بالقوه خود انجام دهید. به خصوص موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • تجربه توسعه اپلیکیشن موبایل (به طور کلی)
  • مهارت های فناوری (مربوط به پروژه شما)
  • تمرکز صنعت
  • توصیفات مشتری
  • مطالعات موردی و نسخه ی نمایشی.

5. همکاری با تیم توسعه اپلیکیشن

با پیدا کردن و استخدام تیم توسعه اپلیکیشن، خود را از مسئولیت خلاص نمیکنید. اگر در آخر میخواهید یک اپلیکیشن عالی دریافت کنید، باید کار با اپلیکیشن را در کنار توسعه دهندگان ادامه دهید.

مهم است که شما در اسرع وقت روی مدل همکاری موافقت کنید. آیا میخواهید تا آنجا که ممکن است در پروژه شرکت کنید و محصولی را با قیمت ثابت تهیه کنید. یا ترجیح میدهید که با پیشرفت همراه باشید، شرایط خود را در شروع مشخص کنید.

در حالت دوم در مورد میزان ، شکل و دفعات ارتباط خود با تیم توسعه اپلیکیشن صحبت کنید تا مطمئن شوید که هر دوی شما میدانید که در چه حدی درگیر خواهید شد. آماده باشید تا در مراحل طراحی، توسعه و آزمایش UI / UX، بخشی از وقت خود را به ارائه بازخورد مفصل اختصاص دهید.

6. انتشار اپلیکیشن

مرحله بعدی فرآیند ساخت اپلیکیشن موبایل انتشار آن در بازار است. از آنجا که فروشگاه های اپلیکیشن دارای استانداردهای کیفیت و الزامات امنیتی خاصی هستند، اگر انتشار را به توسعه دهندگان خود واگذار کنید، در امنیت خواهید بود. تأیید فروشگاه برای انتشار اپلیکیشن آخرین آزمون تضمین کیفیت است که باید انجام دهند.

7. پشتیبانی و نگهداری

حتی پس از انتشار هرگز نمیتوانید بگویید توسعه اپلیکیشن کامل انجام شده. همیشه جایی برای رشد و پیشرفت وجود دارد. بنابراین احتمالاً میخواهید اپلیکیشن شما به طور منظم از نگهداری و به روزرسانی برخوردار باشد. با کار مداوم روی اپلیکیشن خود همراه با تیم توسعه، میتوانید محتوا و طراحی آن را به مرور زمان حفظ کنید. بسته به نوع اپلیکیشن خود، همچنین میتوانید به یک تیم پشتیبانی فنی دائمی نیاز داشته باشید تا بلافاصله مشکلات فنی را ببینید و آنها را برطرف کنید.

شرکت ما با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

طراحی آیکون اپلیکیشن

طراحی آیکون اپلیکیشن

طراحی آیکون اپلیکیشن با وجود اپلیکیشن های بیشمار که برخی از لحاظ عملکرد مشابه هستند، رقابت سختی برای دیده شدن اپلیکیشن های موبایل وجود دارد.

ساخت اپلیکیشن موبایل

مهمترین نکات طراحی اپلیکیشن

مهمترین نکات طراحی اپلیکیشن موبایل اپلیکیشن های موبایل به دلیل استفاده زیاد در اکوسیستم تجاری، تقاضای زیادی دارند. صاحبان مشاغل از اپلیکیشن موبایل برای تسهیل عملکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.