تکامل UI/UX در طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی و تکامل UX/UI ثابت کرده است که نقش مهمی در تصمیم گیری موفقیت طراحی اپلیکیشن دارد. خود را راهی برای رسیدن به ذهن و قلب مشتریان و کاربران با نمایش محتوای جذاب و جالب و موارد دیگر معرفی کرده است.

اما آیا همه طراحان و توسعه دهندگان اپلیکیشن از بهترین ویژگی های طراحی UI/UX اطلاع دارند؟ آیا می دانید بهترین استراتژی طراحی اپلیکیشن در این جهان مشتری محور چگونه کار میکند؟ متاسفانه نه!

بنابراین به منظور ساده سازی نحوه عملکرد اپلیکیشن های موبایل مدرن و چگونگی تکامل آنها در آینده نزدیک، ما این راهنمای طراحی اپلیکیشن و UX/UI را برای سال 2021 گردآوری کرده ایم. البته همیشه یک گزینه خوب برای کار با اپلیکیشن موبایل با تجربه است، آژانس های توسعه ای که از قبل در مورد ترفندهای UI/UX اطلاع دارند.

اما قبل از توضیح بیشتر، اجازه دهید نگاهی دقیق به مزایای یک طراحی UX/UI عالی بیندازیم.

تکامل UI/UX

مزایای طراحی UI/UX

با تکامل UI/UX اپلیکیشن ها، انتظارات کاربران نیز تا حد زیادی افزایش یافته است. پیشتر کاربران تلفن همراه هرگز به بسیاری از ویژگی های طراحی اپلیکیشن های خود توجه نکرده بودند. آنها فقط میخواستند کار خود را به روشی ساده و سریع انجام دهند.

با این حال کاربران امروزه اپلیکیشن های موبایلی میخواهند که آسان برای استفاده، جهت یابی آسان، سریع، در حجم کم و همچنین بسیار زیبا باشد. آنها دوست ندارند اپلیکیشن های آنها بیش از چند ثانیه طول بکشد تا بارگذاری شوند. یا فضای زیادی در حافظه آنها گرفته شود. و این دقیقاً همان جایی است که یک طراحی UI/UX بهینه مفید میشود. در زیر مزایای اصلی مورد توجه است:

برندسازی

باور کنید یا نه، کاربران امروزی قادر به قضاوت در مورد یک اپلیکیشن کاربردی هستند. بنابراین اگر اپلیکیشن شما خوب به نظر نرسد، هرگز کاربران شما را جذب نخواهد کرد. برعکس وقتی اپلیکیشن شما بسیار شیک و زیبا به نظر میرسد، تأثیر مثبتی بر روی کاربران خواهد داشت. که به نوبه خود ارزش نام تجاری شما را افزایش میدهد.

تعامل با کاربران

همانطور که قبلاً ذکر شد، کاربران میخواهند اپلیکیشن های کاربردی آنها آسان، سریع و ساده با محتوای بصری جذاب تر باشد. وقتی اپلیکیشن شما دارای تجربه کاربری عالی باشد، در نهایت به شما کمک میکند تا با کاربران خود ارتباط برقرار کنید و تعامل سازنده داشته باشید.

ساده سازی فرآیند طراحی اپلیکیشن

طراحی UX/UI برای توسعه دهندگان اپلیکشن ها چیزی کمتر از یک مزیت نیست. این یک رویکرد دقیق برای ایجاد بهترین استراتژی طراحی اپلیکیشن دارد و کل فرآیند را ساده میکند.

ساده سازی فرآیند طراحی اپلیکیشن

طراحی UX/UI برای توسعه دهندگان اپلیکشن ها چیزی کمتر از یک مزیت نیست. این یک رویکرد دقیق برای ایجاد بهترین استراتژی طراحی اپلیکیشن دارد و کل فرآیند را ساده میکند.

مواردی که در طراحی UI/UX باید توجه داشت

1. اندازه صفحه نمایش

اپلیکیشن ها راحت ترین روش دسترسی و استفاده از اطلاعاتی هستند که فقط از طریق یک وبسایت در یک دهه قبل قابل دسترسی بود. در هنگام طراحی اپلیکیشن، اگر وبسایت را به اندازه یک تلفن هوشمند 6-6.5 اینچی کوچک کنید، طراحی شلوغ به نظر میرسد و ناوبری نیز بسیار پیچیده خواهد بود.

در مقایسه با اپلیکیشن های دسکتاپ و وبسایت هایی که صفحه بزرگتری برای نمایش اطلاعات خود دارید. اطلاعات روی صفحه کوچک دستگاه های تلفن همراه باید دقیق باشد زیرا فضا بسیار محدود است. بنابراین شما باید اطلاعاتی را که بیشترین اهمیت را برای کاربران دارد، شناسایی کنید. شما باید اطلاعات را کوتاه و ساده نگه دارید تا صفحه موبایل تمیز و منظم باشد.

2. جهت صفحه

بهترین چیز در مورد تلفن های هوشمند و تبلت ها این است که به کاربران اجازه میدهند جهت صفحه را مطابق سهولت و راحتی کاربران تغییر دهند. بر اساس یک نظرسنجی، در 94 درصد مواقع کاربران ترجیح میدهند از تلفن های خود به صورت عمودی و بقیه زمان را به صورت افقی استفاده کنند. علاوه بر این جهت صفحه نیز به نوع اپلیکیشن موبایل بستگی دارد. به عنوان مثال اگر یک اپلیکیشن پخش ویدئو یا بازی است، احتمالاً کاربران از آن به صورت افقی و نه عمودی استفاده میکنند. بنابراین هنگام طراحی اپلیکیشن، باید مطمئن شوید که تجربه کاربر برای هر دو جهت عالی است. این به کاربران کمک میکند تا از صفحه نمایش تلفن همراه خود نهایت استفاده را ببرند و در همان زمان راحت باشند.

3. طراحی اپلیکیشن واکنشگرا

توجه به واکنشگرا بودن یکی دیگر از راه های عالی برای بهبود و افزایش طراحی اپلیکیشن موبایل و قابلیت استفاده از آن است. دلیل این امر این است که وقتی عناصر طراحی شما که روی صفحه نمایش وجود دارد هیچ محدودیتی در رابطه با دستگاه مورد استفاده ندارد. و کاربران به راحتی میتوانند هر اقدامی را انجام دهند. به طور کلی آنها را تشویق میکند تا از اپلیکیشن شما حداکثر استفاده را ببرند و زمان بیشتری را صرف تعامل با نام تجاری خود کنند.

3. تست اپلیکیشن را در نظر بگیرید

گاهی اوقات عناصری که در طراحی UI اپلیکیشن خود معرفی کرده اید، همانطور که انتظار داشتید عمل نمیکنند. اگر این اشتباهات بدون آزمایش عبور کنند، میتوانند تجربه کاربری را کاملاً خراب کنند. در حالی که میتوان آنها را از طریق به روز رسانی برطرف کرد. اما تأثیر منفی بر روی شما می گذارد.

شرکت ما با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تما

مقالات بیشتر

طراحی اپلیکیشن موبایل ios

مراحل طراحی اپلیکیشن موبایل ios

مراحل طراحی اپلیکیشن موبایل iOS پلتفرم iOS اپل تعدادی از توسعه دهندگان موبایل را به سمت طراحی اپلیکیشن های ابتکاری جذب کرده است. اپل دارای

PWA چیست؟

PWA چیست؟

PWA چیست؟ امروزه اپلیکیشن موبایل بخش بسیار مهمی از تکنولوژی میباشد و جزء عوامل مهم پیشرفت و موفقیت سیستم عامل های اندروید و ios هستند.

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن رابط کاربری اپلیکیشن به دلیل تعامل مستقیم با کاربر اهمیت ویژه ای دارد. طراحی رابط کاربری اپلیکیشن باید به گونه ای

طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپ موبایل

طراحی اپ موبایل قبل از شرح توضیحات طراحی اپ موبایل ابتدا در مورد اینکه اپلیکیشن موبایل چیست توضیح میدهیم. اپلیکیشن یک برنامه کاربردی است که

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *