جوانب مثب و منفی طراحی اپلیکیشن موبایل کراس پلتفرم

تا زمانی که برنده مشخصی در جنگ های پلتفرم وجود نداشته باشد، توسعه دهندگان اپلیکیشن فقط به توسعه Android یا iOS بسنده نمیکنند. ایده هدف قرار دادن مخاطبان گسترده تر بسیار جذاب است. ابزارهای طراحی اپلیکیشن کراس پلتفرم توسعه دهندگان را قادر میسازد اپلیکیشن های خود را به Android ،iOS و همچنین سیستم عامل های کمتر محبوب تحویل دهند.

هنوز بسیاری از توسعه دهندگان اپلیکیشن های بومی که از ترفندها و مشخصات سخت گیرانه پلتفرم هدف خود آگاه هستند، نمیتوانند فناوری موجود در پشت طراحی اپلیکیشن کراس پلتفرم را زیر سوال ببرند. برای روشن کردن اوضاع، توسعه دهندگان موبایل ما پیشنهاد میکنند نگاهی واقع بینانه به جوانب مثبت و منفی طراحی اپلیکیشن موبایل کراس پلتفرم نسبت به نسخه بومی داشته باشید.

طراحی اپلیکیشن موبایل کراس پلتفرم

تفاوت میان فناوری ترکیبی (hybrid) و کراس پلتفرم

سردرگمی با نام ها شروع می شود. گاهی این دو کلمه به عنوان یک چیز واحد درک میشوند. و گاها معنی آنها به جای یکدیگر استفاده میشود.

در حالی که طراحی اپلیکیشن کراس پلت فرم تا حدودی یک اصطلاح برای هر پروژه طراحی اپلیکیشن است که چندین سیستم عامل را هدف قرار میدهد. ترکیبی یک نوع فرعی است که به معنی استفاده از یک مدل توسعه خاص است. نمایندگان قانونی ابزارهای ترکیبی Cordova و PhoneGap هستند. هر دو اجازه طراحی اپلیکیشن هایی را دارند که از طریق وب / بومی “هیبریدی” هستند. کدها در HTML ،CSS یا JavaScript نوشته میشوند و بعداً در یک مرورگر غیر مشهود WebView بسته میشوند.

ابزارهای طراحی اپلیکیشن موبایل کراس پلتفرم که از WebView استفاده نمیکنند و مستقیماً با سیستم عامل ارتباط برقرار میکنند، در هیچ زیرگروهی متحد نیستند. تحت اصطلاح عمومی توسعه بین بسترهای نرم افزاری وجود دارد. آنها گاهی اوقات ابزار توسعه بومی نامیده میشوند، که فقط همه را گیج تر میکند. برای سهولت ما در اینجا از این ابزارها به عنوان تقریباً بومی یاد خواهیم کرد و توضیح خواهیم داد که چرا آنها شایسته چنین ستایش هستند.

طراحی اپلیکیشن ترکیبی (hybrid)

یکی از مهمترین مزایای اپلیکیشن های ترکیبی، توسعه سریع آنهاست. حتی توسعه دهندگان بی تجربه میگویند که در عرض چند روز توانستند طراحی اپلیکیشن انجام دهند و به پایان برسانند. قطعاً هرچه توسعه کوتاهتر باشد، هزینه آن نیز کاهش می یابد.

توسعه دهندگان وب مزیت دیگری برای استفاده مجدد از مهارت خود بدون هیچ گونه مطالعه یا تجربه اضافی در زمینه طراحی اپلیکیشن دارند. آنها با دانش قبلی از توسعه frontend، مجبور نیستند هنگام ایجاد اپلیکیشن های موبایل از ابتدا مهارت های جدید یاد بگیرند.

مزایای طراحی اپلیکیشن کراس پلتفرم

اپلیکیشن های توسعه یافته در React Native یا Xamarin به عنوان اپلیکیشن های بومی در سطح کد رفتار میشوند. و برخلاف اپلیکیشن های ترکیبی در WebView، دسترسی مستقیم به سخت افزار موبایل دارند. این اپلیکیشن ها با محدودیت های عملکردی بسیار ناچیز، هم در پردازش ویدئو و هم در پردازش صدا چابک هستند. و با موفقیت در طراحی اپلیکیشن های پیچیده مورد استفاده قرار میگیرند.

رمز صرفه جویی در وقت و هزینه با استفاده از این گزینه طراحی اپلیکیشن موبایل کراس پلتفرم است. اساساً توسعه دهندگان مجبور هستند هسته اپلیکیشن را فقط یک بار ایجاد کنند. سپس مشخصات عملکردی و پلتفرم بصری را جداگانه تنظیم کنند. تغییرات و اصلاحات بیشتر در منطق طراحی اپلیکیشن نیز باید یکبار انجام شود. به این ترتیب نه تنها فرآیند توسعه بلکه اشکال زدایی و نگهداری سریعتر و آسان تر میشود.

مزیت دیگر توسعه، UI / UX انعطاف پذیر است. به عنوان مثال در Xamarin، دو گزینه UI وجود دارد. یکی از آنها یک رابط اساسی و سازگار است که با Xamarin ساخته شده است. دیگری میتواند متناسب با سیستم عامل های Xamarin.Android و Xamarin.iOS باشد و از نظر ظاهری 100٪ بومی است.

معایب طراحی اپلیکیشن کراس پلتفرم

برخلاف ابزارهای بومی و تقریباً بومی، ابزارهای طراحی اپلیکیشن ترکیبی نمیتوانند عملکرد بی عیب و نقص را تضمین کنند. WebView از نظر فنی هنوز یک مرورگر است. و به همان دلایل ایمنی که مرورگر وب واقعی دارد، از سخت افزار دستگاه جدا شده است. برای فعال سازی GPS، دوربین یا شتاب سنج، اپلیکیشن های ترکیبی باید از پلاگین های ویژه استفاده کنند. و این ابزار به طور جدی مانع چابکی و امنیت میشوند.

اگر عملکرد متوسطی را کنار بگذاریم، توسعه ترکیبی فقط میتواند یک رابط استاندارد برای همه سیستم عامل ها ارائه دهد. با این وجود در حالی که در همه سیستم عامل ها یکسان است اگر در یک چارچوب مناسب ساخته شود، رابط کاربری ترکیبی اپلیکیشن میتواند کاملاً زیبا باشد. برای اولین بار Ionic انتخاب بسیار خوبی از الگوها و کیت های طراحی المنت ها دارد. که ایجاد یک طراحی شیک بدون استخدام متخصصان UI / UX را برای توسعه دهندگان آسان میکند.

شرکت ما با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تما

مقالات بیشتر

7 نکته طراحی اپلیکیشن

7 نکته طراحی اپلیکیشن

7 نکته مهم در طراحی اپلیکیشن موبایل در طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل در کنار رعایت اصول و چهارچوب برنامه نویسی، اصولی نیز وجود دارند

فریمورک طراحی اپلیکیشن

3 فریمورک برتر طراحی اپلیکیشن

3 فریمورک برتر طراحی اپلیکیشن در دنیای مدرن فناوری، کاربر انتظار یک تجربه یکپارچه از اپلیکیشن های خود را دارد. اکنون اپلیکیشن ها باید روی

اپلیکیشن موبایل خراب

چرا اپلیکیشن موبایل خراب میشود؟

چرا اپلیکیشن موبایل خراب میشود؟ علی رغم تأیید توسعه دهندگان اپلیکیشن های موبایل که اپلیکیشن های توسعه یافته توسط آنها سازگاری بیشتری ایجاد میکنند، اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *