طراحی آیکون اپلیکیشن

با وجود اپلیکیشن های بیشمار که برخی از لحاظ عملکرد مشابه هستند، رقابت سختی برای دیده شدن اپلیکیشن های موبایل وجود دارد. در این رقابت سنگین، عامل تاثیرگذار اولیه روی مخاطبان (حداقل به لحاظ بصری) را طراحی آیکون اپلیکیشن (App Icon) میباشد.

طراحی آیکون اپلیکیشن

این نکته در مارکتینگ و برندینگ طراحی اپلیکیشن شما تاثیر بسزایی دارد. زیرا این آیکون در جاهای زیادی مانند سایت معرفی اپلیکیشن خود، اخبار مرتبط با اپلیکیشن و غیره دیده می‌شود.

داشتن آیکون مناسب، موفقیت حتمی در طراحی اپلیکیشن را تضمین نمی‌کند. اما باعث می‌شود کاربران اپلیکیشن شما را پیش از نصب، با دقت و علاقه بیشتری بررسی کنند. حداقل بخشی از توضیحات مربوط به اپلیکیشن را بخوانند و یا به اسکرین‌شات‌ها و تصاویر اپلیکیشن نگاهی بیاندازند. اگر تاثیر این بخش‌ها نیز بر روی کاربر همچنان مثبت باشد، اپلیکیشن موبایل شما توسط کاربران بیشتری دانلود می‌شود.

نکات مربوط به آیکون

رعایت نکات زیر می‌تواند شما را در طراحی آیکون مناسب برای اپلیکیشن تان یاری دهد:

  • در طراحی آیکون اپلیکیشن، از کلمات استفاده نکنید و بهتر است طرح آن کاملا تصویری باشد. اسم اپلیکیشن همیشه زیر آیکون آورده می‌شود، بنابراین لازم نیست دوباره در آن تکرار شود.
  • ساده بمانید. در هنگام طراحی آیکون اپلیکیشن ایده‌ها را به حدی ساده سازی کنید که در آخر تنها به یک ایده نهایی برسید.
  • با جزییات طراحی کنید حتی اگر شما تنها کسی هستید که متوجه این جزئیات می‌شوید. شما مجبور به تهیه یک آیکون با ابعاد ۱۰۲۴×۱۰۲۴ هستید، پس مطمئن شوید که آیکون اپلیکیشن شما در اندازه تمام صفحه، با بهترین کیفیت ممکن دیده شود.
  • آیکون خود را مطابق با اپلیکیشن خود طراحی کنید تا کاربران گیج نشوند و شما را به راحتی به خاطر بسپارند. اگر شما چندین اپلیکیشن در یک مجموعه با مفهومی مشابه دارید، آیکون‌های خود را یکپارچه طراحی کنید تا بیان‌گر این مفهوم باشد. مانند یکپارچگی درطراحی آیکون‌های اپلیکیشن‌های مرتبط با اینستاگرام
  • انسجام و خلاقیت را در طراحی خود حفظ کنید.
  • اضافه کردن کادر (Border) به آیکون اپلیکیشن خود، می‌تواند یکی از راه‌هایی باشد که توسط آن مطمئن می‌شوید که آیکون بر روی تمامی زمینه‌ها خوب به نظر می‌رسد. چرا که شما هرگز نمی‌توانید پیش‌بینی کنید که این آیکون در چه دستگاه­ هایی و روی چه زمینه‌هایی با پترن‌ها و رنگ‌های متفاوت قرار می‌گیرد. از یک آیکون مناسب انتظار می‌رود روی هر پس‌زمینه‌ای به خوبی نشان داده شود.

رسیدن به یک ایده نهایی خوب و خلاقانه برای طرح آیکون اپلیکیشن موبایل به طور معمول کار راحتی نیست و باید برای آن زمان صرف کرد.

انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن

شرکت ما با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

اپلیکیشن یا وبسایت؟

اپلیکیشن یا وبسایت؟

برای کسب و کار اپلیکیشن یا وبسایت مناسب تر است؟ برای هر کسی که صاحب کسب و کار است این سوال وجود دارد که برای

ساخت اپلیکیشن موبایل

مهمترین نکات طراحی اپلیکیشن

مهمترین نکات طراحی اپلیکیشن موبایل اپلیکیشن های موبایل به دلیل استفاده زیاد در اکوسیستم تجاری، تقاضای زیادی دارند. صاحبان مشاغل از اپلیکیشن موبایل برای تسهیل عملکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *