تفاوت اندروید و iOS در توسعه اپلیکیشن موبایل

اپل در برابر گوگل در اوایل سال 2010 ظهور کرد. تحلیلگران و مشاوران فناوری بلافاصله از وضعیت به عنوان “جنگ های سیستم عامل موبایل” یاد کردند، انتظار نبرد جذاب دو حوزه اصلی را داشتند. با این حال قرار نبود آنقدر جذاب باشد. همانطور که گارتنر در گزارش خود در فوریه 2017 اعلام کرد، استفاده از سیستم عامل های Android و iOS به ترتیب 81.7٪ و 17.9٪ را تشکیل میدهد. که تنها 0.4٪ برای سیستم عامل های Windows ، Blackberry و سایر سیستم عامل ها باقی مانده است. کارشناسان فناوری به استعاره فانتزی بازگشتند و پایان “جنگ های پلتفرم ها” را اعلام کردند. اکنون میخواهیم به تفاوت اندروید و iOS در توسعه اپلیکیشن موبایل بپردازیم.

تفاوت اندروید و ios

خرید درون برنامه در مقابل تبلیغات درون برنامه ای در توسعه اپلیکیشن

توسعه اپلیکیشن موبایل اندروید عمدتا بر درآمدزایی از طریق تبلیغات درون برنامه ای متمرکز است. این منطقی است زیرا کاربران اندروید در هر ماه 17٪ اپلیکیشن بیشتر از کاربران iOS را شروع میکنند. در همین حال توسعه دهندگان iOS ترجیح میدهند سود مالی خود را از برنامه های پولی و خریدهای درون برنامه ای کسب کنند. که در مقایسه با اندروید 32٪ بیشتر اتفاق می افتد. در کل آمار Swrve نشان داده است که اگرچه اپل دارای یک بخش بازار است که حدود 5 برابر کوچکتر است، اما هنوز هم از نظر درآمد هر کاربر عملکرد بهتری نسبت به اندروید دارد.

محبوبیت هر پلتفرم توسعه اپلیکیشن در سراسر کره زمین بسیار متفاوت است. در حالی که غرب دستگاه های iOS را ترجیح می دهد. کشورهای آسیایی به جز ژاپن اولویت قابل توجهی به اندروید دارند. در اروپا سیستم عامل های اپل و گوگل تقریباً به یک اندازه محبوب هستند. این آمار و ارقام ها هیچ فرصتی برای صحبت در مورد محبوبیت جهانی غالب هیچ یک باقی نمی گذارد.

پایان جنگ پلتفرم های توسعه اپلیکیشن

اگرچه در نگاه اول تشخیص آنها آسان نیست، اما نبردهای سیستم عامل های موبایل در واقع اتفاق افتاده است و برخی هنوز تمام نشده اند. با وجود تفاوت هایی که بین سیاست های کسب درآمد اپل و گوگل، دستگاه ها و مخاطبان و توسعه اپلیکیشن آنها وجود دارد تعیین نه بازنده و نه برنده دشوار است. شاید هنوز زمان مناسبی برای نتیجه گیری نیست. یا شاید اصلاً نیازی به انجام آن نباشد. بازار توسعه اپلیکیشن موبایل با این دو گزینه برای پلتفرم احساس خوبی دارد.

شرکت ما با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپ موبایل

طراحی اپ موبایل قبل از شرح توضیحات طراحی اپ موبایل ابتدا در مورد اینکه اپلیکیشن موبایل چیست توضیح میدهیم. اپلیکیشن یک برنامه کاربردی است که

طراحی تجربه کاربر در طراحی سایت

اهمیت طراحی تجربه کاربر

طراحی تجربه کاربر مجموعه اقداماتی است که منجر به ایجاد احساس مطلوب هنگام تعامل فرد با سیستم، خدمات و یا محصول مورد نظر میشود.

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن رابط کاربری اپلیکیشن به دلیل تعامل مستقیم با کاربر اهمیت ویژه ای دارد. طراحی رابط کاربری اپلیکیشن باید به گونه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *