نکاتی که در تست اپلیکیشن موبایل اندروید باید بدانیم

علی رغم تأیید توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل که اپلیکیشن های توسعه یافته توسط آنها سازگاری بیشتری ایجاد میکنند، اپلیکیشن های آنها خراب می شود. و این اتفاق می افتد چه اپلیکیشن در دستگاه های iOS اجرا شود یا دستگاه های Android بنابراین اپلیکیشن موبایل خراب میشود. برخی از کاربران اینطور فکر میکنند که این موبایل آنهاست باعث خرابی اپلیکیشن میشود. گروهی دیگر از کاربران به سختی با مشکلی از این دست روبرو میشوند. چه مفهومی داره؟ آیا دستگاه آنها اپلیکیشن موبایل را خراب میکند؟ بله اما دستگاه ها فقط مسئول خراب شدن برنامه ها نیستند. بسیاری از اپلیکیشن های مئبایل به دلیل مشکلات موجود در خودشان خراب میشوند. در این مطلب میخواهیم این مشکلات را بررسی کنیم و همچنین به بررسی نکات تست اپلیکیشن موبایل اندروید که بعد از توسعه آن باید به آنها توجه کرد، بپردازیم.

تست اپلیکیشن موبایل اندروید

تفاوت تست اپلیکیشن موبایل با توجه به سیستم عامل

در ژانویه 2013، مقاله ای از Gizmodo منتشر شد که بازار جهانی دارای حدود 12000 نوع دستگاه تلفن همراه مجهز به سیستم عامل اندروید است. این گزارش همچنین اعلام کرد که این دستگاه ها روی هشت نسخه مختلف fork شده از سیستم عامل مشابه کار میکنند. بنابراین توسعه اپلیکیشن موبایل اندروید کاملاً متفاوت از توسعه اپلیکیشن های iOS است. گوشی های مجهز به سیستم عامل iOS را میتوان شمرد و بنابراین توسعه دهندگان می توانند به راحتی مراحل آزمایش را انجام دهند. اما تست اپلیکیشن موبایل اندروید به دلیل چندپارچه بودن، واقعاً یک چالش است.

با افزایش محبوبیت اندروید، اصطلاح تکه تکه شدن نیز محبوب شده است. تکه تکه شدن در اکوسیستم اندروید به دلیل منبع باز بودن آن وجود دارد. نرم افزار منبع باز توسط هر سازنده دستگاه تلفن همراه قابل استفاده است. آنها میتوانند آن را مطابق با محیط سخت افزاری دستگاه های خود سفارشی کنند و بنابراین نسخه های مختلفی از یک سیستم عامل واحد ایجاد میکنند. همچنین آنها از هیچ اندازه استاندارد صفحه یا پردازنده استفاده نمیکنند و سپس تکه تکه می شود.

شما باید حداقل دو دستگاه مختلف در سیستم عامل اندروید داشته باشید

قبل از شروع تست یک اپلیکیشن موبایل اندروید، توصیه میشود حداقل دو دستگاه اندروید مختلف داشته باشید. بدین ترتیب میتوانید عملکرد آن را در دستگاه های مختلف ببینید و ایرادات آن را بیابید.

از دوست و خانواده خود بخواهید تا در تست اپلیکیشن موبایل به شما کمک کنند

 آزمایش اپلیکیشن موبایل خود را یک امر اجتماعی در نظر بگیرید که می توانید از خانواده و دوستان خود بخواهید تا به شما کمک کنند. با داشتن افراد بیشتری در فرآیند تست اپلیکیشن که دارای دستگاه های مجهز به اندروید هستند، میتوانید نسخه های مختلف اپلیکیشن را امتحان کنید. این یک رویکرد عملی نسبت به تست اپلیکیشن موبایل است.

گروهی از افراد را در انجمن توسعه دهندگان اندروید بیابید

دنیای آنلاین، علی رغم اینکه چیزی بیش از حد تصور فرد است، به کامپیوتر خود فرد محدود نشده است. فقط نیازی نیست که با کسی رو در رو بنشینید و از او بخواهید به شما کمک کند. میتوانید از دوستان آنلاین در انجمن توسعه دهندگان اندروید بخواهید تا به شما کمک کنند.

شرکت ما با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

7 نکته طراحی اپلیکیشن

7 نکته طراحی اپلیکیشن

7 نکته مهم در طراحی اپلیکیشن موبایل در طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل در کنار رعایت اصول و چهارچوب برنامه نویسی، اصولی نیز وجود دارند

طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپ موبایل

طراحی اپ موبایل قبل از شرح توضیحات طراحی اپ موبایل ابتدا در مورد اینکه اپلیکیشن موبایل چیست توضیح میدهیم. اپلیکیشن یک برنامه کاربردی است که

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.