اپلیکیشن یا وبسایت اختصاصی؟

امروزه با پیشرفت زیاد تکنولوژی تقاضای داشتن وبسایت یا اپلیکیشن برای کسب و کارها دائما در حال افزایش است. بسیاری از صاحبان برند برای ارائه خدمات و محصولات خود از این دو ابزار استفاده میکنند. اما سوالی که همیشه است این است که استفاده از خدمات طراحی اپلیکیشن مناسب تر و به صرفه تر است یا وبسایت؟ یا برای کسب و کار کدام بهتر است اپلیکیشن یا وبسایت اختصاصی؟ در این مطلب میخواهیم به چند مورد از مقایسه بین اپلیکیشن و وبسایت بپردازیم. برای اطلاعات کامل تر میتوانید به مقاله اپلیکیشن یا وبسایت مراجعه کنید.

بلادرنگی اپلیکیشن موبایل

این واژه اصطلاحی در طراحی نرم افزار یا اپلیکیشن است. و به مشاهده و پردازش فوری اطلاعاتی که در سیستم جاری است، اشاره دارد. بعنوان مثال زمانیکه در حال چت کردن میباشید بطور بلادرنگ با سیستم تعامل دارید. و یا وقتی صفحه ایمیل خود را بروزرسانی (رفرش) میکنید تا ایمیل جدید را دریافت کنید. البته در وبسایت هم میتوان بلادرنگی را اجرا کرد ولی موبایل به دلیل جابجایی پذیر بودن خاصیت بلادرنگ بیشتری دارد.

بهتر بودن تجربه کاربری و بازگشت مشتریان

کسب و کار شما در هر زمینه ای باشد، اپلیکیشن موبایل دارای ویژگی سرعت بیشتر، تجربه و رابط کاربری بهتر و تعامل بیشتر نسبت به وبسایت است. معمولا کاربرانی که از اپلیکیشن موبایل استفاده میکنند مشتریان دائمی هستند. بنابراین موضوع بازگشت مشتریان را نیز تضمین میکند. طبق آمار و گزارشات این مشتریان تجربه خود را با دیگران به اشتراک میگذراند و آنها را هم به استفاده از اپلیکیشن موبایل و استفاده از خدمات شما تشویق میکنند.

برندسازی با اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن موبایل امکاناتی را برای شما فراهم می آورد که با استفاده از آنها میتوانید برند خود را داشته باشید. بعنوان مثال از بخشی از این امکانات فضایی است که برای شما به وجود می آورد تا با هر ظاهر و ادبیات دلخواه برند خود را بسازید. البته لازم به ذکر است امکانات برند سازی فقط به این موارد محدود نمیشوند.

اپلیکیشن موبایل بعنوان ابزار تبلیغات

داشتن وبسایت برای معرفی و تبلیغ کسب و کار از ابزارهای مهم است. ولی باید توجه داشت که جمعیتی که از موبایل استفاده میکنند مدام در حال افزایش است و این موبایل ها اکثرا هوشمند و قابلیت اتصال به اینترنت را  دارند. با این روند در حال افزایش کاربران زیادی ترجیح میدهند امور روزمره خود را با استفاده از اپلیکیشن موبایل انجام دهند. به همین دلیل است که طراحی اپلیکیشن موبایل برای پیشرفت و تبلیغ برند شما بسیار موثر است. و میتوانید این تبلیغات را از شبکه های مجازی شروع کنید. زیرا طبق آمار بیش از 90 درصد وقت ایرانی ها در اپلیکیشن هایی مثل اینستاگرام و تلگرام سپری میشود. پس تبلیغات از طریق این دو اپلیکیشن موبایل بازخورد بالایی خواهد داشت.

آمارهای اپلیکیشن موبایل

ممکن است با خود بگویید نیازی به اپلیکیشن موبایل ندارید وقتی میتوانید یک وبسایت واکنش گرا داشته باشید که در موبایل هم به خوبی اجرا شود. ولی طبق آمارها بیش از 80 درصد کاربران ترجیح میدهند از اپلیکیشن موبایل برای دستیابی به خدمات استفاده کنند تا وبسایت.

همچنین طبق گزارش Kissmetrics اگر سرعت بارگذاری وبسایت بیشتر از 3 ثانیه شود شما 40 درصد از مشتریان خود را از دست میدهید. همچنین باید بدانیم همه کاربران به اینترنت 4G دسترسی ندارند. بنابراین باید مطمئن شوید که هر کاربری با هر دستگاه و اینترنتی بتواند از امکانات وبسایت و اپلیکیشن شما استفاده کند. در نتیجه سوال اپلیکیشن یا وبسایت اختصاصی؟ میتوان به این جمع بندی رسید اپلیکیشن موبایل در برندسازی موفق تر عمل میکند.

اپلیکیشن یا وبسایت اختصاصی؟

شرکت ما با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

15 ترند طراحی اپلیکیشن

10 ترند طراحی اپلیکیشن سال 2021

10 ترند طراحی اپلیکیشن موبایل سال 2021 امروزه دنیای ما یک حوزه دیجیتال است. ارتباط با دوستان فراتر از مرزها دیگر کاری خسته کننده نیست.

افزایش فروش اپلیکیشن فروشگاهی

افزایش فروش اپلیکیشن فروشگاهی

افزایش فروش اپلیکیشن فروشگاهی راه اندازی و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی بدون ایراد بدون شک موفقیت زیادی محسوب میشود. اما باید در این اپلیکیشن مشتریان وجود

اپلیکیشن موبایل چیست؟

اپلیکیشن موبایل چیست؟

اپلیکیشن موبایل چیست؟ اپلیکیشن موبایل (Mobile Application) نوعی از نرم افزارها هستند که قابلیت اجرا بر روی گوشی های همراه دارند و برای استفاده کاربر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *