برای کسب و کار اپلیکیشن یا وبسایت مناسب تر است؟

برای هر کسی که صاحب کسب و کار است این سوال وجود دارد که برای کسب و کار طراحی اپلیکیشن یا وبسایت مناسب ­تر است؟ در این مقاله قصد داریم تا با مقایسه برخی موارد به این سوال پاسخ دهیم.

  1. کسب درآمد بیشتر با طراحی اپلیکیشن

 طبق گزارش منتشرشده از Anniee، دانلود اپلیکیشن‌های اندروید و iOS در سال ۲۰۱۶ به رقمی حدود ۹۰ میلیارد رسید. این رقم نسبت به سال­ های پیشین افزایش چشمگیری داشته. و پس از آن هم این آمار در سال­ های بعد بیشتر و بیشتر شده است. همچنین درآمد کسب‌ شده توسط توسعه‌ دهندگان اپلیکیشن در سال ۲۰۱۶ به ۸۹ میلیارد دلار رسیده. آمار مدت زمان سپری‌ شده در اپلیکیشن‌های موبایل با مجموع ۹۰۰ میلیارد ساعت، نسبت به سال ۲۰۱۵ رشد ۲۰ درصدی داشته. همچنین لازم به ذکر است که با وجود درآمد بالا توسعه ‌دهندگان در این سال، اما درآمد خالص اپلیکیشن‌ها حدود ۱۲۷ میلیارد دلار تخمین زده شده.

  1. عملکرد بهتر اپلیکیشن موبایل نسبت به نسخه موبایلی وبسایت

یکی از مشکلات وبسایت‌ها عملکرد ضعیف آنها در تلفن‌های همراه است. زیرا اجزای اصلی وبسایت مانند تصاویر و تصاویر متحرک‌ حجم زیادی دارند و باعث سرعت بارگذاری پایین میشوند. به‌ علاوه کاربران برای بازدید صفحات، باید زمان زیادی سپری کنند تا تمام محتویات صفحه بارگذاری شود. نتیجه‌ی این سرعت پایین، مصرف حجم زیاد اینترنت، باتری و زمان است. گزارش ­های اخیر نشان میدهند که مشتریان ۹۰ درصد از وقت خود را در مقایسه با یک وبسایت تلفن همراه، در برنامه‌ها صرف میکنند.

  1. قابلیت کنترل سنسورهای تلفن­های هوشمند توسط اپلیکیشن

از دیگر ویژگی­ های طراحی اپلیکیشن این است که میتوان از سنسورهای موبایل استفاده کرد. کاربران میتوانند با استفاده از سنسورها، ارتباط بهتر و موثرتری با اپلیکیشن برقرار کنند. بر اساس یک مطالعه از شرکت Strategy Analytics، حدود ۵۵ درصد از گوشی‌های هوشمند موجود در بازار، قابلیت سنسور اثر انگشت را دارند. در سال ۲۰۱۳،  تعداد گوشی‌های مجهز به سنسور اثر انگشت تنها ۳ درصد بود. این میزان در سال ۲۰۱۴ به ۱۰ درصد رسید. در سال ۲۰۱۵، ۲۳ درصد و در سال ۲۰۱۶ به ۴۰ درصد رسید. و همچنان این آمار در حال بیشتر شدن است تا به امروز که میتوان گفت تمام گوشی­ های موجود این امکان را دارند. میتوان گفت در طی زمان کمی سنسور اثر انگشت به جزء مهمی از یک گوشی همراه تبدیل شد.

  1. عدم نیاز به اینترنت در اپلیکیشن­ های موبایل

یکی از اصلی­ترین نکات در جواب به سوال اپلیکیشن یا وبسایت این است که اگر نیاز دارید اپلیکیشن آفلاین کار کند یا نه. منظور این است که در برخی موارد دسترسی آفلاین به محتوای موردنظر خود داشته باشید. اما در مورد وبسایت شما همواره نیاز به اتصال به اینترنت دارید. بنابراین در این مورد تقابل اپلیکیشن موبایل و وبسایت نیز، باز هم اپلیکیشن نسبت به وبسایت برتری دارد.

اپلیکیشن یا وبسایت؟

شرکت ما با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند. و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن رابط کاربری اپلیکیشن به دلیل تعامل مستقیم با کاربر اهمیت ویژه ای دارد. طراحی رابط کاربری اپلیکیشن باید به گونه ای

هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل

هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل

هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل با توجه به فراگیری گوشی های هوشمند و استفاده آسان اینترنت، استفاده از اپلیکیشن موبایل افزایش یافته است. کسب و کارهای

طراحی آیکون اپلیکیشن

طراحی آیکون اپلیکیشن

طراحی آیکون اپلیکیشن با وجود اپلیکیشن های بیشمار که برخی از لحاظ عملکرد مشابه هستند، رقابت سختی برای دیده شدن اپلیکیشن های موبایل وجود دارد.

فریمورک طراحی اپلیکیشن

3 فریمورک برتر طراحی اپلیکیشن

3 فریمورک برتر طراحی اپلیکیشن در دنیای مدرن فناوری، کاربر انتظار یک تجربه یکپارچه از اپلیکیشن های خود را دارد. اکنون اپلیکیشن ها باید روی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.