اپلیکیشن موبایل چیست؟

اپلیکیشن موبایل (Mobile Application) نوعی از نرم افزارها هستند که قابلیت اجرا بر روی گوشی های همراه دارند و برای استفاده کاربر (اصطلاحا End-User) طراحی میشوند. روزانه ما با نرم افزارهای بسیاری سروکار داریم که با توجه به سیستم عامل هایی که قابلیت اجرای آنها را دارند از هم تفکیک میشوند. نرم افزارهای موبایل تحت عنوان اپلیکیشن شناخته میشوند و به معنای نرم افزار کاربردی است.

استفاده از اپلیکیشن موبایل

برای استفاده و دانلود از اپلیکیشن به دستگاه هایی که تحت سیستم عامل اندروید، ios یا ویندوز هستند، دارید. در هر یک از سیستم عامل اپلیکیشن ها خصوصیات خاصی دارند تا بتوانند اجرا شوند. و هریک از آنها فروشگاه مخصوصی دارند تا کاربران بتوانند اپلیکیشن را از آنجا دانلود کنند.

فروشگاه اپلیکیشن موبایل سیستم عامل ها

اندروید

فروشگاه Google Play برای توزیع اپلیکیشن در سیستم عامل اندروید بکار گرفته میشود. این سرویس توسط گوگل در سال 2012 راه اندازی شد و تا کنون بیش از 2000000 اپلیکیشن در آن وجود دارد. این سرویس توزیع اپلیکیشن ها از طریق اپلیکیشن Play Store در سیستم عامل اندروید قابل دسترسی است.

اپلیکیشن موبایل چیست؟

ios

برای سیستم عامل ios فروشگاه App store وجود دارد که سایتی برای توزیع اپلیکیشن برای این سیستم عامل است. این فروشگاه توسط خود شرکت اپل توسعه داده شده است و از سال 2008 که راه انداری شد تا کنون بیش از 1500000 اپلیکیشن دارد.

اپلیکیشن چیست؟

ویندوز

برای موبایل هایی که سیستم عامل ویندوز دارند فروشگاه Windows Phone وجود دارد. این سرویس توسط مایکروسافت ارائه شده است و تاکنون بیش از 500000 اپلیکیشن برای توزیع دارد.

اپلیکیشن چیست؟

لازم به ذکر است که اپلیکیشن ها فقط محدود به اپلیکیشن موبایل و تبلت نیستند. امروزه دستگاه های بسیاری قابلیت استفاده از اپلیکیشن را دارند از جمله تلویزیون هایی که قابلیت اتصال به اینترنت دارند و تحت سیستم عامل اندروید هستند. دستگاه های دیگری نظیر لباسشویی، یخچال، ماشین ظرفشویی و … از اپلیکیشن های خاص خود استفاده میکنند. همچنین با استفاده از اپلیکیشن میتوانید امکان تنظیم نور و دمای محیط خانه، کنترل رفت و آمدهای خانه و محل کار را داشته باشید.

شرکت نرم افزاری نت دیس با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

فریمورک طراحی اپلیکیشن

3 فریمورک برتر طراحی اپلیکیشن

3 فریمورک برتر طراحی اپلیکیشن در دنیای مدرن فناوری، کاربر انتظار یک تجربه یکپارچه از اپلیکیشن های خود را دارد. اکنون اپلیکیشن ها باید روی

15 ترند طراحی اپلیکیشن

10 ترند طراحی اپلیکیشن سال 2021

10 ترند طراحی اپلیکیشن موبایل سال 2021 امروزه دنیای ما یک حوزه دیجیتال است. ارتباط با دوستان فراتر از مرزها دیگر کاری خسته کننده نیست.

اپلیکیشن یا وبسایت؟

اپلیکیشن یا وبسایت؟

برای کسب و کار اپلیکیشن یا وبسایت مناسب تر است؟ برای هر کسی که صاحب کسب و کار است این سوال وجود دارد که برای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *