چرا اپلیکیشن موبایل خراب میشود؟

علی رغم تأیید توسعه دهندگان اپلیکیشن های موبایل که اپلیکیشن های توسعه یافته توسط آنها سازگاری بیشتری ایجاد میکنند، اپلیکیشن های آنها نیز ممکن است خراب شوند. این اتفاق می افتد خواه اپلیکیشن در موبایل های iOS اجرا شود یا موبایل های Android. بنابراین این امکان وجود دارد که اپلیکیشن ها خراب شوند. برخی از کاربران شکایت دارند که موبایل هایشان بیش از دیگران اپلیکیشن ها را خراب میکنند. و گروه دیگر کاربران به سختی با مشکلی از این دست روبرو میشوند. چه مفهومی داره؟ آیا موبایل آنها اپلیکیشن ها را خراب میکند؟ بله اما موبایل ها فقط مسئول خراب شدن اپلیکیشن ها نیستند. بسیاری از اپلیکیشن ها به دلیل مشکلات موجود در خودشان خراب میشوند. به همین دلیل میخواهیم دلایل اینکه اپلیکیشن موبایل خراب میشود را بررسی کنیم.

اپلیکیشن موبایل خراب

تقاضای اپلیکیشن موبایل

عدم تعادل در تقاضا و عرضه باعث ایجاد مشکل در اپلیکیشن موبایل ها نیز میشود. اگر اپلیکیشن ای برای ترافیک زیاد متناسب با آن طراحی نشده باشد، امکان خراب شدن دارد. توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل میتوانند کدهای بهتری برای حل این مسئله ایجاد کنند.

اتصال ضعیف اینترنت

این مشکل به کاربران تعلق دارد و اگر گوشی همراه آنها اتصال اینترنت را قطع کنند یا اینترنت ضعیفی داشته باشند، احتمال خراب شدن اپلیکیشن موبایل در این موبایل ها وجود دارد.

جابجایی بین اینترنت همراه و WiFi

در حال حاضر ما دو راه برای دستیابی به اینترنت در گوشی های همراه داریم. اول ما از طریق اتصال شبکه مبتنی بر سیم کارت اینترنت دریافت کنیم. دوم اینکه اینترنت را از طریق Wi-Fi دریافت کنیم. بسیاری از کاربران به طور مکرر اتصال اینترنت را بین هر دو تغییر میدهند و بنابراین ممکن است بر ثبات اپلیکیشن موبایل در حال اجرا تأثیر بگذارد و باعث خرابی و عدم پاسخگویی آن شود.

اشکالات کد برنامه

هنگام اجرای ویژگی های سفارشی، این احتمال وجود دارد که برخی از اشکالات بدون توجه باقی بمانند. یک ویژگی یا عملکرد جدید بایستی توسط توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل کاملاً تست شود. مانند انواع اپلیکیشن های بازی یا اپلیکیشن های کاربردی.

مشکلات در رابط کاربری (front-end)

رابط کاربری بهینه سازی نشده همچنین میتواند باعث خرابی اپلیکیشن شود. اگر توسعه دهندگان اپلیکیشن ها قادر به ارائه بهترین روش پیاده سازی در رابط کاربری نباشند، احتمال خراب شدن اپلیکیشن نهایی وجود دارد.

مشکلات یکپارچه سازی اپلیکیشن موبایل

یکپارچه سازی ضعیف در بخش کدنویسی (back-end) دلیل اصلی خرابی اپلیکیشن است. اگر back-end قادر به رسیدگی به درخواست های ارسال شده توسط front-end نباشد، اپلیکیشن را کند کرده و در نهایت آن را مسدود یا خراب میکند.

ناسازگاری دستگاه با اپلیکیشن موبایل

در دستگاه هایی با سخت افزار ارزان به ویژه دستگاه های دارای Android و دامنه قیمت پایین، احتمال خراب شدن اپلیکیشن موبایل بیشتر است. در سیستم عامل اندروید به سختی میتوان یک اپلیکیشن را برای همه دستگاه های زیرمجموعه اندروید سفارشی سازی کرد.

تعداد زیاد اپلیکیشن موبایل

تعداد زیادی اپلیکیشن در گوشی همراه میتواند عملکرد آن را دچار مشکل کند و درنهایت اپلیکیشن ها را خراب کند. طوریکه با تعداد زیاد اپلیکیشن موبایل در یک گوشی همراه سرعت پاسخگویی سخت افزار آن موبایل پایین می آید و در نهایت موجب خرابی اپلیکیشن میشود.

شرکت ما با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق توانسته تمامی نکات ضروری در موفقیت اپلیکیشن ها و وبسایت ها را رعایت کند و بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در میان شرکت های موجود باشد. تخصص و تلاش ما در طراحی اپلیکیشن های کارآمد و راهنمایی کارفرما در جهت موفقیت در فضای بازار مجازی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

نکات ضروری طراحی اپلیکیشن فروشگاهی

نکات ضروری طراحی اپلیکیشن

نکات ضروری طراحی اپلیکیشن فروشگاهی که باید بدانیم در ایران طراحی و ساخت اپلیکیشن تا چند سال اخیر خیلی رایج نبوده، مردم و صاحبان کسب

فریمورک طراحی اپلیکیشن

3 فریمورک برتر طراحی اپلیکیشن

3 فریمورک برتر طراحی اپلیکیشن در دنیای مدرن فناوری، کاربر انتظار یک تجربه یکپارچه از اپلیکیشن های خود را دارد. اکنون اپلیکیشن ها باید روی

طراحی اپلیکیشن رایگان

طراحی اپلیکیشن رایگان

طراحی اپلیکیشن رایگان طراحی اپلیکیشن موبایل کسب و کارهای امروز با توجه به گسترش دنیای دیجیتال و همه گیرشدن آن، نیاز اساسی به داشتن اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.