تفاوت های اندروید و ای او اس

شهرت بد اندروید با گذشت  سالها از زمان معرفی آن هنوز از بین نرفته و کاربران  عقیده دارند امنیت اندروید همچنان پایین است.

باگ Broadcom مدتی پیش تر  باعث شد تعداد زیادی از کاربران اندروید با این سیستم عامل وداع کنند و یا به سراغ دستگاه‌های اندرویدی تولید شده تحت نظر گوگل بروند. بیش از یک میلیارد دستگاه که از چیپ وای فای Broadcom در آن‌ها استفاده شده است، در معرض خطر قرار دارند و هکرها به خاطر وجود یک رخنه امنیتی خواهند توانست به شیوه‌های مختلف، به دستگاه‌های آن‌ها نفوذ پیدا کنند.

کاربران آیفون به طور کامل از این مشکل امنیتی در امانند . همچنین اگر کاربری مالک یک گوشی موبایل گوگل پیکسل، گوگل پیکسل ایکس ال و سایر محصولات سری نکسوس که توسط شرکت گوگل هنوز پشتیبانی می‌شوند و کاربران دستگاه‌های اندرویدی بلک بری، هیچ نگرانی از بابت باگ Broadcom نخواهد داشت، چرا که پیش از فاش شدن آن، یک پچ امنیتی دریافت کردند.

با اینکه اکوسیستم متن‌باز اندروید می‌تواند کاربران آن را بیش از دیگر سیستم عامل‌ها همچون آی او اس در معرض خطر قرار دهد، آدرین از شرکت گوگل گفته  که امکان هدف قرار دادن مجموعه‌ای بزرگ از کاربران به صورت همزمان وجود ندارد. شکی نیست که حالا اندروید بیش از هر زمان دیگری ایمن است، اما برای افزایش امنیت آن، اپراتورهای تلفن همراه و سازندگان شخص ثالث باید سرعت انتشار به‌روزرسانی‌های امنیتی ماهانه را افزایش دهند.

رابط کاربری یا به اصطلاح UI می تواند یکی از مهم ترین مزیت های برتری یک گوشی نسبت به رقبای خود باشد. سه مدل اندروید، آی او اس و ویندوزفون هم دارای رابط های کاربری خاص خود همراه با ویژگی های متفاوت هستند. ظاهر رابط کاربری اندروید مسطح و صفحه به صفحه است. اما رابط کاربری آی او اس به صورت کاملا ساده و دل چسب می باشد. رابط کاربری ویندوزفون هم با دو مدل پیشین کاملا متفاوت بوده و طراحی به صورت سرامیکی دارد. در این بخش نمی توان هیچ کدام را برنده اعلام کرد. چرا که هر سه رابط کاربری بسیار خوب و بهینه عمل می کنند.