آیفون ده معرفی شد(iphone x)

 apple-091217-iphone-x4007.jpg

روز گذشته اپل از نسل آینده ی گوشی های خود رو نمایی کر!

منظورمان آیفون 8 نیست! نسل آینده! آیفون 10 که با نماد حرف ده رومی (x)  معرفی شد! آیفون نسل دهم به گفته ی اپل نسل اینده ی گوشی های این شرکت میباشد!

این دستگاه با سخت افزاری مشابه آیفون 8  پلاس و با صفحه نمایشی بزرگتر یعنی 5.8 اینچ و دوربینی پیشرفته تر و بدنه ای زیبا تر رو نمایی شد. از نکات مهم این دستگاه میتوان به حذف تاچ آی دی و جایگزینی فیس آی دی اشاره کرد.

فیس آیدی تکنولوژیی است که چهره ی کاربر را بصورت سه بعدی حتی دی تاریکی مطلق اسکن میکند و قفل صفحه را باز میکند همچنین کاربرد های دیگری نیز دی استفاده از برنامه های دیگر مانند ایموجی که اپل با اضافه کردن انیمیشن به آن اسمش به انیموجی تغییر کرد دارد! صفحه نمایش این گوشی از تکنولوژ سوپرتینا به گفته ی خود اپل استفاده میکند. از مشخصات سخت افزاری آن میتوان به چیپ A11 بایونیک اپل اشاره کرد که طراحی آن کاملا توسط خود اپل انجام شده است و خدود 30 درصد از نصل قبل خود قوی تر است. این چیپ از پایه بر مبنای هوش مصنوعی طراحی شده است.

اپل در این گوشی کاملا از هوش مصنوعی استفاده میکند. از بازی های واقعیت مجازی نیز رونمایی شد. این گوشی فوق العاده با قیمت نجومی 999 دلار به بازار عرضه میشود!